REKLAMA

Śmieciarki w wynajmie
Utworzona: 2020-06-30

W siedzibie spółki Scania Polska w Nadarzynie odbyło się niedawno przekazanie trzech pojazdów komunalnych przeznaczonych do zbiórki odpadów przedstawicielom Grupy ENERIS. Było to zarazem wydanie pierwszych ciężarówek tej marki w wynajmie długoterminowym DBK Rental.

REKLAMA
Pojazdy zostały zbudowane na podwoziu Scania P320 B 6x2*4NA. Zabudowa OLYMPUS 20W z zasypem OmniTrade została fabrycznie przygotowana do montażu anten RFiD i systemu dynamicznego ważenia pojemników. Dla firmy ENERIS kluczowe było to, aby ciężarówki gwarantowały utrzymanie najwyższych norm ekologicznych, a przy tym charakteryzowały się prostotą obsługi i niezawodnością działania wszystkich elementów. Zabudowy wykonała firma Terbeg Matec.

Specjalistyczne samochody Scania cechuje wysoka jakość wykonania, bardzo dobrą konstrukcja, trwałość oraz wygoda użytkowania, m.in. dzięki automatycznej skrzyni biegów. Dlatego zdecydowaliśmy się na pojazdy tej marki. W branży komunalnej wynajem sprzętu jest dość popularny ponieważ wiele firm odbierających odpady podpisuje z samorządami kontrakty krótkoterminowe, na przykład na rok lub dwa. W naszym przypadku taka forma wykorzystania specjalistycznych samochodów jest ekonomicznie uzasadniona. Postawiliśmy na DBK Rental, ponieważ zaproponowano nam korzystne warunki cenowe
– oświadcza Robert Kołodziejski, dyrektor ds. logistyki i eksploatacji w firmie ENERIS.
Ciężarówki trafią do Wrocławia i Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie będą wykorzystywane do odbioru i transportu odpadów komunalnych.

Wynajem długoterminowy to rozwiązanie dające firmom szereg korzyści. W obecnych, niezwykle dynamicznych czasach, szczególnie ważna jest wysoka elastyczność oferty wynajmu oraz możliwość rozwijania floty bez konieczności mrożenia wysokiego kapitału na start. W ramach kontraktu firma otrzymuje nie tylko pojazd, ale również kompleksową obsługę zawierającą finansowanie, serwis, ubezpieczenia, opłaty drogowe, opony, czy – w razie potrzeby – pojazdy zastępcze. Dzięki temu klient płaci tylko jedną opłatę miesięczną i może jechać. Reszta jest po naszej stronie
– tłumaczy Lech Żakiewicz, dyrektor ds. wynajmu pojazdów specjalnych w DBK Rental.
Źródło: Grupa DBK
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels