REKLAMA

Przyszedł czas na Norwegię
Utworzona: 2020-06-29

Państwo to dołączyło do 25 innych krajów, które już ratyfikowały konwencję, zapewniając tym samym, że protokół e-CMR może być stosowany na całym obszarze Skandynawii.

REKLAMA
Zdaniem IRU, obowiązujący od roku 2011 elektroniczny protokół standardowego listu przewozowego zgodnie z Konwencją Narodów Zjednoczonych w sprawie przewozu towarów, umożliwi norweskiemu sektorowi transportu i logistyki w pełni cyfrową obsługę krajowych i międzynarodowych usług transportowych. Ten krok ma na celu zwiększenie wydajności, zwłaszcza w warunkach panującej pandemii i konieczności ograniczenia fizycznych kontaktów pracowników transportu z klientami oraz zmniejszenie kosztów dla firm transportowych.

Korzystanie z systemów opartych na protokole e-CMR zapewnia szereg dodatkowych korzyści dla firm transportowych, w tym nawet czterokrotnie niższe koszty obsługi, sprawniejszą obsługę administracyjną dzięki znacznie zmniejszonej ilości danych do wprowadzania, bez użycia dokumentów papierowych, bez wymiany faksów/skanów/listów i bez archiwizacji dokumentów papierowych, szybsze fakturowanie oraz redukcję rozbieżności między zawartością wysyłanych i odbieranych ładunków.

Kolejnym krokiem Norwegii jest wprowadzenie obowiązku stosowania e-CMR i zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami dotyczącymi transportu drogowego. Działania umożliwiające szybszy, bezpieczniejszy i bardziej przejrzysty handel posłużą jako impuls do kontynuowania procesu cyfryzacji i będą wspierać ożywienie gospodarcze w Norwegii.

Źródło: IRU
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels