REKLAMA

W trosce o kierowców. Akcja na A2
Utworzona: 2020-05-21

Od czwartku 21 maja do niedzieli 24 maja kierowcy podróżujący koncesyjną autostradą A2 na odcinku pomiędzy Poznaniem i Koninem otrzymają w prezencie płyn do dezynfekcji.

REKLAMA
Wspólna akcja Autostrady Wielkopolskiej oraz Autostrady Eksploatacji, w ramach której do rąk kierowców trafi 30 tysięcy buteleczek praktycznych środków służących do odkażania zarówno dłoni jak i wnętrza pojazdu, prowadzona jest w ramach kampanii „Dbajmy o siebie nawzajem” zapoczątkowanej wraz z wybuchem epidemii koronawirusa.

Darmowy płyn do dezynfekcji będzie rozdawany na wybranych Punktach Poboru Opłat (PPO), tak aby mogła z niego skorzystać jak największa liczba kierowców podróżujących Autostradą Wielkopolską. W czwartek, 21 maja środki będą rozdawane wszystkim wjeżdżającym na koncesyjną autostradę A2 na PPO Lądek. W piątek, 22 maja spray do dezynfekcji trafi w ręce kierowców przejeżdżających przez Plac Poboru Opłat w Nagradowicach w kierunku Świecka. W sobotę, 23 maja środki ochrony otrzymają kierowcy przejeżdżający przez PPO Nagradowice w kierunku Warszawy. Natomiast w niedzielę, 24 maja płyn będzie rozdawany podróżnym jadącym przez PPO Gołuski w kierunku Warszawy. W sumie w ramach akcji dla klientów koncesyjnej autostrady A2 przygotowano 30 tysięcy buteleczek preparatu, który z powodzeniem pomoże zdezynfekować nie tylko dłonie, ale i elementy deski rozdzielczej auta, kierownicę, przyciski radia czy drążek skrzyni zmiany biegów. Atestowany płyn posiada zarówno właściwości bakterio- jak i wirusobójcze.

Nieustannie dbamy o bezpieczeństwo naszych podróżnych. W tej wyjątkowej sytuacji, gdy uwalniane są kolejne sektory gospodarki, które były przez kilka tygodni zamrożone z powodu pandemii koronawirusa, staramy się wspierać w codziennej ochronie przed wirusem wszystkich kierowców. Tym razem będziemy rozdawać poręczny płyn do dezynfekcji, który w tych trudnych czasach opanowywania pandemii zawsze powinien być w samochodzie w trakcie dalekich podróży zarówno służbowych jak i rodzinnych mówi Anna Ciamciak rzecznik prasowy Autostrady Wielkopolskiej.

Akcja wręczania kierowcom darmowych preparatów do dezynfekcji jest częścią kampanii „Dbajmy o siebie nawzajem” prowadzonej od marca tego roku wspólnie przez spółki Autostrada Wielkopolska oraz Autostrada Eksploatacja. Jej celem jest zwrócenie uwagi na codzienne praktyki i zachowania, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony przed koronawirusem.

Tylko dbając o siebie nawzajem możemy zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem. Nasi pracownicy zarówno w budkach kasjerskich jak i samochodach patrolowych wyposażeni są w żele do dezynfekcji rąk, rękawiczki i maseczki. Cały czas zachęcamy klientów do unikania płatności gotówką i dokonywania płatności kartami płatniczymi, jeśli to możliwe najlepiej korzystając z płatności zbliżeniowych powiedziała Renata Rychlewska rzecznik prasowy Autostrady Eksploatacji.

Źródło: Autostrada Eksploatacja
grafika poglądowa
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels