REKLAMA

Na oku 'super ciężarówki'
Utworzona: 2020-03-25

Angielski Zarząd Autostrad we współpracy z policją prowadzi działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na brytyjskich drogach.

Korzystając ze specjalnie przystosowanych, nieoznakowanych czterech ciągników siodłowych, policjanci filmują przypadki niebezpiecznych zachowań podczas jazdy na autostradzie M25 a kierowcy łamiący przepisy zostają zatrzymywani przez radiowozy jadące w niewielkiej odległości za nimi. Każda ciężarówka ma usunięte fabryczne ograniczenie prędkości, co oznacza, że może poruszać z maksymalną prędkością dopuszczalną na autostradzie.

Na kogo i na co zwracają uwagę funkcjonariusze? Rejestrują oni wykroczenia popełniane przez kierowców wszystkich typów pojazdów związane z używaniem telefonu komórkowego lub inne zachowania naruszające bezpieczeństwo w ruchu drogowym, które stanowią główną przyczynę wielu wypadków. Oprócz nieprawidłowości związanych z prowadzeniem pojazdu funkcjonariusze sprawdzają także stan techniczny aut, zabezpieczenie ładunków, masę pojazdu i godziny pracy kierowców.

Akcja pod pseudonimem Orbital, w której biorą udział siły policyjne z jednostki metropolitalnej Londynu oraz hrabstw Hertfordshire, Essex, Kent, Surrey i Thames Valley Police, potrwa do końca marca br.

Źródło: GOV.UK
Do ulubionych