REKLAMA

Wyczekiwanie
Utworzona: 2020-03-25

PACCAR jest kolejnym producentem pojazdów użytkowych, który ogłosił zawieszenie produkcji w swoich zakładach w związku z perturbacjami gospodarczymi będącymi konsekwencją rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Przerwa zaczęła się 24 marca i potrwa do 6 kwietnia.

REKLAMA
Jak wcześniej informowaliśmy, decyzje o czasowym wstrzymaniu produkcji podjęło już kilku wiodących wytwórców pojazdów użytkowych: Daimler Truck AG, MAN Truck & Bus, Renault Trucks, Scania i Volkswagen Samochody Dostawcze. Do tego grona dołączył amerykański koncern PACCAR, który poinformował o zawieszeniu produkcji ciężarówek i silników w swoich fabrykach na całym świecie w okresie od 24 marca do 6 kwietnia. W uzasadnieniu podano osłabienie popytu i pogorszenie perspektyw dla światowej gospodarki w wyniku rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednocześnie zapewniono o nieprzerwanym wsparciu posprzedażnym dla klientów, którzy świadczą usługi transportowe. Zarząd firmy będzie na bieżąco analizować sytuację i podejmować działania stosowne do okoliczności.

Obniżone plany dotyczące wielkości produkcji, wynikające ze zmian popytu oraz przepisów i wytycznych rządowych, przełożą się na wyniki finansowe PACCAR za pierwszy kwartał i pozostałą część 2020 roku. Firma przedstawi zaktualizowane prognozy podczas prezentacji wyników finansowych zaplanowanej na 21 kwietnia br. Preston Feight, dyrektor generalny zapewnił, że spółka ma mocną pozycję finansową, doskonałą płynność i wysokie ratingi kredytowe. Łączna wartość środków pieniężnych z działalności operacyjnej i zbywalnych papierów wartościowych o wysokiej płynności wyniosła na koniec lutego br. 4,28 mld USD. Spółka ma również dostęp do aktywnych linii kredytowych w wysokości 3 mld USD.

Źródło: DAF Trucks Polska
Do ulubionych