Josephs.ScotBorowiak Properties LtdToll House Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Karta paliwowa pomocą dla firm w czasie pandemii

Utworzona: 2020-03-23


Szerzący się w błyskawicznym tempie wirus zagraża zdrowiu i równie mocno uderza w gospodarkę. Bolesne skutki szerzącej się pandemii polscy przedsiębiorcy zaczynają odczuwać już teraz. Jednak analitycy nie pozostawiają złudzeń: będzie jeszcze gorzej.

Tak jak cały naród mobilizuje się do spowolnienia tempa rozsiewania wirusa, tak w każdej firmie sensownym podejściem wydaje się być podjęcie wszelkich dostępnych kroków, by zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i uniknąć finansowej katastrofy.

W jaki sposób może w tym pomóc karta paliwowa dla firm? Chyba nie ma dziś przedsiębiorcy, który by o niej nie słyszał. Wielu z nich jednak jeszcze z niej nie korzysta. Tymczasem karta E100 to znacznie więcej niż tankowanie. To synonim oszczędności i wygody dla współczesnego biznesu. A obecnie może okazać się również przydatnym środkiem łagodzenia części zagrożeń związanych z COVID-19.

Karta paliwowa a minimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem

Płatności bezgotówkowe to jedne z najważniejszych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mające na celu redukcję ryzyka zakażenia COVID-19. Koronawirus może przenosić się na banknotach, dlatego też najbezpieczniej jest płacić kartą lub urządzeniami mobilnymi w sposób bezdotykowy.

Karta paliwowa to bezgotówkowe rozwiązanie, które umożliwia wygodne i bezpieczne tankowanie oraz rozliczanie paliwa. Tego rodzaju kartą można również regulować należności za przejazdy płatnymi drogami. Użytkownicy tej karty paliwowej mogą opłacać autostrady A1, A2 i A4. Emitent karty E100 daje również dodatkowo możliwość skorzystania z usług myjni i wulkanizacji, czy nabycia produktów samochodowych dostępnych na stacjach.

Wdrożenie takiego rozwiązania w firmie pozwala zapomnieć o zabieraniu ze sobą gotówki na tankowanie oraz każdorazowym proszeniu o fakturę i czekaniu na nią w kolejce na stacji. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu na formalnościach. Jednak, co w obecnej sytuacji najistotniejsze, oznacza to przede wszystkim możliwość ograniczenia kontaktu z ludźmi oraz wymiany potencjalnie zanieczyszczonych dokumentów.

Przy okazji pracownikom warto przypomnieć o zachowaniu wzmożonej uwagi i nieodkładaniu kart ani innych rzeczy osobistych na powierzchniach, które mogą być zanieczyszczone. Zalecane jest także częste mycie rąk i odkażanie przedmiotów użytku osobistego, jak telefon, portfel czy właśnie karta. Dezynfekować należy również klamki drzwi i wnętrza pojazdów. Kierowców powinni zostać zaopatrzeni w żele antybakteryjne, środki do dezynfekcji pojazdów oraz jednorazowe rękawiczki.

Chcesz dokładniej wiedzieć, jak działa karta? Czytaj dalej lub na dedykowanej stronie.

Karta paliwowa –panaceum na zmiany w polityce handlowej

W czasach, kiedy zwykłe pójście do sklepu lub uścisk dłoni obarczone są wysokim ryzykiem, przedsiębiorcy zajmujący się handlem międzynarodowym muszą stawić czoła wyjątkowym wyzwaniom. Koronawirus zamknął granice, zaatakował popyt oraz podaż. Wielu przedsiębiorców decyduje się na przekierowanie swojej działalności na rynek wewnętrzny. Dla większości z nich ogromne znaczenie ma liczba i lokalizacja stacji oraz ewentualne zniżki. Przewagą konkurencyjną karty E100 jest dostępność kompleksów różnych marek, co czyni ją unikalnym, a zarazem uniwersalnym rozwiązaniem. Karta E100
honorowana jest już na 3000 stacji różnych marek w Polsce, w tym na kompleksach Orlen, Lotos, Moya czy Amic.

Karta paliwowa a bezpośrednie oszczędności

W dobie kryzysu jeszcze bardziej niż zwykle liczy się kontrolowanie wydatków. Oprócz oszczędności „pośrednich” użytkownik karty E100 może cieszyć się również atrakcyjnymi zniżkami na stacjach. W ramach oferty specjalnej E100 na 500 stacjach Lotos można tankować ON i Pb95 o 5 groszy taniej niż cena słupa. Emitent oferuje również niespełna 120 stacji z oznakowaniem Power MAX z hurtowymi cenami paliwa, gdzie małe firmy kupią paliwo jeszcze o 5 gr taniej na litrze. Mapa stacji, na których można tankować po supercenach, znajduje się na stronie karty E100.

Karta paliwowa – pomoc w walce z problemami finansowymi

W czasie pandemii ważną pomoc w przypadku wielu firm może stanowić tryb płatności i rozliczeń. Część użytkowników karty docenia możliwość wcześniejszego doładowania konta w trybie przedpłaty, ponieważ może wówczas w wygodny sposób kontrolować wydatki. Wiele biznesów z kolei preferuje opłacać faktury w późniejszym terminie, a więc skorzystać z opcji odroczenia płatności.

Podczas kryzysu mogą pojawić się trudności z wypłacalnością na czas i może to dotyczyć zarówno nabywców, jak i strony wystawiające faktury. Przedsiębiorcy powinni pamiętać o dostępnych opcjach usprawniających operowanie pieniędzmi jak np. oferowana przez E100 usługa faktoringu, która może pomóc utrzymać płynność finansową.

Dodatkowo firmy mogą liczyć na rządowe programy wsparcia w wyniku negatywnych skutków finansowych w związku z koronawirusem. Obecnie prowadzone są prace nad specustawą, dlatego też warto śledzić na bieżąco, o jaką pomoc można ubiegać się od państwa. Pakiet osłonowy dla firm ma obejmować m.in. udogodnienia w płatności podatków i ZUS-u, odroczenia w płatnościach, dopłaty do kredytów, a także dodatkowe zasiłki chorobowe i opiekuńcze.

Karta paliwowa to lepsze monitorowanie czasu, pieniędzy i stanu zdrowia

Przewagą karty paliwowej jest oszczędność czasu – nie tylko kierowcy. Brak konieczności zbierania i rozliczania osobnych rachunków może pozwolić zaoszczędzić na księgowości. Niektórzy emitenci kart paliwowych, jak na przykład firma E100, wystawiają tylko 2 faktury zbiorcze miesięcznie, w związku z czym nie ma konieczności inwestowania środków firmy w usługi księgowe w tak szerokim zakresie, jak dotychczas.

Emitent karty paliwowej E100 posiada również przyjazny w obsłudze panel użytkownika. Dzięki temu narzędziu użytkownik może spersonalizować swoją kartę za pomocą filtrów i monitorować transakcje online w czasie rzeczywistym. Jest to bardzo przejrzyste i wygodne rozwiązanie, ponieważ umożliwia regularną kontrolę wydatków. Ograniczenia można ustawiać w odniesieniu do konkretnych stacji czy liczby tankowanych litrów.

Kolejną korzyścią płynącą z korzystania z karty paliwowej jest opcja szybkiego dostępu do przebiegu transakcji w panelu użytkownika. W przypadku wykrycia wirusa u dowolnego pracownika, system pomoże prześledzić historię jego aktywności oraz będzie stanowić istotne źródło informacji o punktach kontaktu, które należy zbadać i zabezpieczyć.

Co zrobić, aby otrzymać kartę paliwową

Wbrew powszechnemu przekonaniu karty paliwowe nie powstały tylko z myślą o dużych firmach z branży transportu ciężkiego. MŚP o innych profilach działalności również mogą w pełni korzystać z potencjału tego rozwiązania. Dla przykładu karta od E100 jest przeznaczona dla lokalnych firm handlowych i produkcyjnych, dostawców z branży gastronomicznej, firm zajmujących się transportem ładunków i przewozem osób, firm kurierskich, korporacji taksówkarskich, a także wszelkich innych biznesów dysponujących flotą samochodów osobowych i dostawczych. Jeśli tylko firma chce tankować taniej i wygodniej, może bez przeszkód ubiegać się o kartę E100.

Emitent karty E100 nie nakłada żadnych obostrzeń na swoich potencjalnych klientów i współpracuje z osobami prawnymi niezależnie od wielkości floty. Przed wydaniem karty analizowane są dokumenty finansowe wnioskującego i na ich podstawie dobierane warunki współpracy oraz wyliczany ewentualny limit kredytowy. Nie trzeba również wnosić żadnych zabezpieczeń w postaci kaucji czy depozytu.

Jedynym ograniczeniem jest fakt, że oferta nie jest skierowana do osób fizycznych. W ramach oferty specjalnej dla nowych klientów firma E100 oferuje nawet do 20 000 złotych limitu kredytowego, który udzielany jest po błyskawicznej weryfikacji warunków. Wystarczy, że potencjalny użytkownik karty dostarczy niezbędne dokumenty, a emitent przeprowadzi błyskawiczną weryfikację i udzieli limitu na tankowania w modelu z odroczonym terminem płatności.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości:
+48 58 500 22 02.


e100.eu/pl
Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY, OPINIE i RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels