REKLAMA

Polscy kierowcy ofiarami napaści w Niemczech
Utworzona: 2019-11-30

Do ataków doszło na parkingach Niedergassel i Lipperland Süd przy autostradzie A2, we wczesnych godzinach porannych, w minioną środę i czwartek.

Do pierwszej napaści doszło 27 listopada br. około godziny 5:30, gdy polski kierowca zatrzymał się na parkingu Niedergassel, aby zrobić sobie przerwę. Kilka minut później podeszło do niego dwóch nieznajomych prosząc go, aby podjechał parę metrów do przodu, żeby mieli więcej miejsca na manewrowanie swoim autem. Kiedy Polak wysiadł z kabiny Ducato, jeden z mężczyzn prysnął mu w twarz gazem łzawiącym. Kierowca odbiegł parę metrów, a kiedy upadł, napastnicy podbiegli do stojącego obok ciemnego, osobowego Mercedesa i odjechali w kierunku Dortmundu. Z opisu kierowcy wynika, że jeden z napastników miał około 30 lat, 165 cm wzrostu. Obaj mężczyźni mogli pochodzić z Europy Południowo-Wschodniej.

Do drugiego incydentu doszło 28 listopada br. na parkingu Lipperland Süd. Wtedy to inny polski kierowca zaparkował swoje Iveco z naczepą. Około 2:00 nad ranem wyszedł z ciężarówki i oddalił się od niej na jakiś czas. Kiedy wrócił do swojego pojazdu, czekało na niego dwóch mężczyzn. Jeden z nich zagroził mu nożem, zmuszając do otwarcia drzwi. Przeszukał kabinę, podczas gdy jego wspólnik pilnował kierowcy. Po odnalezieniu gotówki i dwóch telefonów komórkowych, obaj napastnicy uciekli. W tym przypadku mężczyzna, który groził rodakowi nożem miał od 185 do 190 cm wzrostu, drugi natomiast około 165 cm. Obaj byli ubrani w czarne bluzy lub kurtki z kapturem a na rękach mieli rękawiczki. Mówili po niemiecku i wyglądali na osoby z południowej Europie.

Funkcjonariusze policji Bielefeld, proszą wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tych dwóch napaści o kontakt telefoniczny 0521/545-0.

Źródło: polizei
Do ulubionych