REKLAMA

Mocne kurtyny - deski niepotrzebne
Utworzona: 2019-12-01

Zmodernizowany zestaw skrzyniowy o dużej pojemności firmy Schmitz Cargobull, składający się z podwozia z zabudową kurtynową M.CS i przyczepy centralnoosiowej Z.CS oferuje dodatkową ładowność do 500 kg. Oba nadwozia są dostępne z plandekami Power Curtain, wykonanymi ze wzmocnionego materiału umożliwiającego eliminację desek.

Plandeki Power Curtain są sztywne i wytrzymują duże naciski dzięki zastosowaniu wzmocnień pionowych i poziomych, a wykorzystana do ich produkcji tkanina zabezpiecza ładunek przed kradzieżą. Nadwozie spełnia wymagania normy DIN EN 12642 Code XL. Użytkownik zestawu nie musi korzystać z bocznych łat w ładowniach.

Zestaw przestrzenny M.CS / Z.CS został zoptymalizowany pod kątem zwiększenia możliwości przewozowych poprzez wzrost ładowności, a także uproszczenie operacji za- i rozładunkowych. W rezultacie większa jest wydajność transportu i bezpieczeństwo pracy kierowcy, który traci mniej czasu w miejscach załadunku i odbioru towarów i może szybciej kontynuować przewóz. Zestaw objętościowy cechuje wyjątkowy stosunek ceny do wydajności, między innymi dzięki zastosowaniu wielu sprawdzonych rozwiązań i elementów nadwozia pochodzących z naczepy kurtynowej o symbolu S.CS. Użytkownik zestawu objętościowego może korzystać z tych samych części zamiennych, jakie są stosowane w naczepie mega.

Kombinacja M.CS i Z.CS doskonale się sprawdza w transporcie ładunków na paletach i towarów w opakowaniach zbiorczych, a jej główne zalety to duża pojemność przestrzeni ładunkowej oraz spora zwrotność zestawu, co ma niebagatelne znaczenie w warunkach jazdy po wąskich drogach i w centrach miast. Producent poleca zestaw przestrzenny zwłaszcza firmom, które przewożą towary wymagające załadunku i rozładunku od tyłu podkreślając, że zwiększono szerokość załadunku.Ładownie mogą łącznie pomieścić 38 europalet. Na całej długości ramy zewnętrznej znajdują się otwory do zapinania końcówek pasów, co ułatwia mocowanie ładunku. Potwierdzeniem możliwości zabezpieczenia ładunku są certyfikaty potwierdzające zgodność z normami Daimler 9.5, VDI 2700 (napoje), a także regulującymi warunki transportu opon.

Podobnie jak w przypadku naczepy kurtynowej, zabudowy ciężarówki i przyczepy są wyposażone w podnoszony dach z ręcznym podnośnikiem kłonic, dzięki czemu można łatwo regulować wysokość nadwozia. Prosty i solidny mechanizm podnoszenia dachu umożliwia szybką i bezpieczną obsługę, a przestrzeń ładunkową można dostosować do konkretnych potrzeb. W zestawie przestrzennym M.CS / Z.CS zastosowano sprawdzoną konstrukcję dachu, który został wykonany ze wzmocnionego materiału. Nie ma potrzeby usztywniania dachu za pomocą lin lub pasów we wnętrzu przyczepy.

Źródło i zjęcia: Schmitz Cargobull
Do ulubionych