REKLAMA

I Ty możesz zostać św. Mikołajem
Utworzona: 2019-11-30

Grudzień już jutro, a wraz z nim zbliża się wielkimi krokami kolejna akcja charytatywnego konwoju Mikołajów w ciężarówkach. Ubiegłoroczna edycja spotkała się z wielkim zainteresowaniem, dlatego też inicjatorzy chcą powtórzyć ten sukces.

W 2018 roku udało się wspomóc pociechy z dwóch domów dziecka, w Malborku i Gdańsku. Ludzie dobrego serca podzielili się z nimi środkami czystości i higienicznymi, zabawkami oraz słodyczami. Tym razem Marzena Weisbrot (Truck Show), Anna Szemiel (Stowarzyszenie Nim Będzie za Późno) oraz Daniel Rentz (Za kółkiem) postanowili wesprzeć podopiecznych Hospicjum im. św Wawrzyńca w Gdyni. W tym celu ogłosili zbiórkę obiadków Gerber i Bobo Vita, mleka Nutramigen, papieru do ksero, rękawiczek Nitryle rozmiar "L" oraz mleka UHT 3,2 % w kartonie.

I tak 8 grudnia br., konwój składający się z 60 ciężarówek i motocykli, ozdobionych kolorowymi światełkami, o godzinie 16:00 wyruszy z parkingu przy Centrum Handlowym Riviera w Gdyni zlokalizowanego przy ulicy Kazimierza Górskiego 2. Trasa korowodu prowadzić będzie przez Węzeł Cegielskiego, ulicę Śląską, Morską, Estakadę Kwiatkowskiego, Kontenerową, Logistyczną, ponownie Estakadę Kwiatkowskiego, Morską, Śląską, Węzeł Cegielskiego. Centrum konwoju znajdzie się przy ulicy Kazimierza Górskiego, na parking CH Riviera. Od godziny 18:00 do 20:00, podczas finału imprezy odbędą się konkursy z nagrodami dla dzieci, śnieżynki będą rozdawały Certyfikaty Grzecznego Dziecka oraz słodkości. Dla milusińskich przygotowano również spotkanie ze św. Mikołajem, które z pewnością wzbudzi największe zainteresowanie. Na scenie pojawi się gość specjalny, jednak póki co organizatorzy nie chcą zdradzić kto to będzie.

Poza atrakcjami dla najmłodszych przygotowano również coś dla starszych. Spośród trucków biorących udział w akcji zostaną wybrane trzy najładniej przyozdobione. Ich kierowcy otrzymają puchary, ufundowane przez firmę etruck bus. Dla właściciela najpiękniejszej z nich przygotowano specjalny prezent. Otóż poza pucharem, zostanie przeprowadzony z nim wywiad, który ukaże się w Polskim Trakerze, popularnym miesięczniku prezentującym m.in. pojazdy użytkowe, ich testy eksploatacyjne oraz problemy branży transportu drogowego.

Tegoroczną inicjatywę poparł prezydent Gdyni oraz zarząd Hospicjum św. Wawrzyńca. Poza tym do przedsięwzięcia przyłączyło się sporo firm branżowych, w tym TomTech, Guzik Transport, Tercja Transport, Baca, Grunke, Mercedes Benz Grupa Wróbel, Autos, Multilog, PSPD, DCT Gdańsk Mateusz Karwasz, MRŚ TRANSPORT, SZUPEK, NAVIGATOR, Bracia. Patronat medialny nad wydarzeniem objął etransport.pl, który od lat wspiera tego typu inicjatywy. Gdybyście chcieli dołączyć do kolorowego korowodu i przez chwilę poczuć się jak św. Mikołajowie wystarczy wejść na stronę facebook'ową wydarzenia i zgłosić swój udział w poście.


Branża transportowa od wielu lat pokazuje, że potrafi wspierać potrzebujących. By nie być gołosłownym warto wspomnieć o kierowcach, którzy na co dzień przemierzają tysiące kilometrów, jednak poza pracą pomagają i uszczęśliwiają najmłodszych. Tym razem ruszyli z pomocą dla podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka w Badowie, który 13 października br. wskutek pożaru spłonął, pozbawiając zawodową rodzinę zastępczą dachu nad głową. Opiekunowie nie chcą rozdzielać dzieci i zamierzają odbudować placówkę. Jednak by do tego doszło, potrzebne jest wsparcie. „Kierowcy Dzieciom” założyli cel na zrzutka.pl i zbierają pieniądze na pomoc dla pogorzelców. Stworzyli również podgrupę Kierowcy Dzieciom z licytacjami dla pogorzelców. Organizatorzy zachęcają zarówno do licytowania, jak i wystawiania przedmiotów bądź usług. Fundusze zostaną przeznaczone na pomoc przy odbudowie domu, zakup ubrań, pościeli, artykułów szkolnych, higienicznych, rzeczy codziennego użytku.
Do ulubionych