Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Transportowy król szos
Utworzona: 2019-12-08

Nowoczesne, zaawansowane technologicznie ciężarówki spowszedniały już dzisiejszym kierowcom. Liczne systemy wspomagające pracę i zwiększające bezpieczeństwo nie są już niczym nadzwyczajnym. Mało kto pamięta czasy sprzed polskiej rewolucji transportowej, gdy na drogach królowały STAR-y, Jelcze czy Liazy, a to część naszego dziedzictwa, o którym warto pamiętać.

REKLAMA

Historia transportu

Zainaugurowana nowa seria tematyczna, tworzona przez Omegę Pilzno na kanale CplusE, zabierze swoich widzów na wycieczkę do Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i pokaże im, jak transport wyglądał w tamtych czasach. W planach są odcinki dotyczące zmieniającej się specyfiki pracy kierowców zawodowych, organizacji transportu przed informatyzacją branży oraz o różnych modelach ciężarówek, które obecnie można oglądać w muzeach albo na skupach złomu.

Transportowy król szos

Bohaterem pierwszego odcinka jest ciężarówka STAR 200, która od lat ’70 królowała na szosach PRL-u. Ten model STAR-a pełnił chyba wszystkie możliwe funkcje transportowe, a jego praca miała wpływ na wiele dziedzin ówczesnej gospodarki. STAR 200 miał nawet swój udział w rozwoju polskiej potęgi transportowej po zmianach ustrojowych w naszym kraju. Nie da się jednak nie zauważyć, że pod względem technologicznym pojazd mocno się już zestarzał. Wykorzystane w nim rozwiązania niektórych zdziwią, a innych nawet mocno rozbawią.


Seria o historii transportu na kanale CplusE powstaje we współpracy z Muzeum Motoryzacji i Techniki Wojskowej "BUNKIER" w Rudnej Małej koło Rzeszowa.

Źródło: Omega Pilzno
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
AUTOM szkolenia


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels