Wznowiono ruch na moście w Ostrołęce
Utworzona: 2019-10-09

Po gruntownym remoncie, 8 października br. w obecności wicewojewody mazowieckiego, wiceprezydenta Ostrołęki, przedstawicieli Urzędu Miasta oraz radnych i parlamentarzystów, pierwsze pojazdy wjechały na stary most.

Na początku stycznia 2018 roku, ze względu na bardzo zły stan techniczny rozpoczął się remont przeprawy. Dla osób chcących przedostać się na drugą stronę rzeki pozostał tym samym most im. A. Madalińskiego i przeprawa tymczasowa. 8 października br. po części oficjalnej zamknięto tymczasową przeprawę, a następnie w asyście policji na most wjechały pierwsze pojazdy. Jak przypomina Urząd Miasta Ostrołęki, prace związane z przebudową mostu znajdującego się na DK nr 61 przebiegają zgodnie z harmonogramem. Do 30 września most został przygotowany w celu umożliwienia przejazdu samochodom osobowym i ciężarowym. W ostatnich dniach trwała procedura odbioru przeprawy przez Wojewódzki Nadzór Budowlany w Warszawie.

W najbliższych miesiącach będą kontynuowane dalsze prace na moście. Obecnie przeprawa jest dostępna tylko dla samochodów. Zgodnie z harmonogramem wszystkie prace powinny być ukończone do połowy maja 2020 r.

Źródło: Urząd Miasta Ostrołęki
grafika poglądowa
Do ulubionych