REKLAMA

Widoczne z daleka...
Utworzona: 2019-09-11

W siedzibie firmy dealerskiej Auto Partner J.A. Garcarek w Ociążu pod Kaliszem odbyło się uroczyste przekazanie 20 nowych Actrosów przedstawicielom wielkopolskiej spółki Mirjan, która produkuje meble i ma własny pion transportu.

Firmę Mirjan założyli w 1993 roku Mirosława i Jan Rabiega (nazwa powstała od pierwszych liter ich imion). Dział transportu dysponuje flotą ok. 120 pojazdów. 20 nowych Actrosów 1845 z kabiną StreamSpace w intensywnym czerwonym kolorze zastąpi w firmowym taborze modele poprzedniej generacji. Ciężarówki są wyposażone m.in. w retarder, elektryczną klimatyzację postojową oraz system wyświetlaczy i kamer MirrorCam zamiast lusterek bocznych (oferowany seryjnie). Samochody objęte są kontraktami serwisowymi, w tym usługą Mercedes-Benz Uptime, która zapewnia stały monitoring stanu technicznego floty i umożliwia reagowanie zanim pojawi się usterka. Umożliwia to wcześniejsze zaplanowanie wizyt w serwisie, tak aby nie wiązały się z dodatkowymi przestojami pojazdów.

W uroczystym przekazaniu pojazdów firmę Mirjan reprezentowali Jan Rabiega, jej założyciel i współwłaściciel, jego syn Łukasz Rabiega oraz grupa kierowców. Ciężarówki już następnego dnia po uroczystości wyruszyły w trasy.


Nowy Actros ma wyjątkową stylistykę i oferuje bezpieczeństwo kierowcom. Zamawiamy samochody w bogatym wyposażeniu – chcemy bowiem, żeby kierowcy czuli się związani z firmą, wiedzieli, że w zamian za dobre wyniki zapewniamy im komfortowe i bezpieczne miejsce pracy. Dlatego dziś w kabinach zasiądą najlepsi. Jednocześnie chcę podkreślić, że współpraca z firmą Auto Partner J.A. Garcarek jest rewelacyjna – pracujemy razem od ponad 20 lat. Dziękujemy za wszystko, co dotychczas udało nam się razem zrobić
– powiedział Jan Rabiega, odbierając symboliczny kluczyk.
Jak podkreślił wielkopolski przedsiębiorca, kluczowym parametrem w działalności opierającej się na transporcie jest zużycie paliwa, a pod tym względem Actros nie ma sobie równych. O tym, że samochód ma duży potencjał w obszarze ekonomiki paliwowej, firma przekonała się podczas szkoleń kierowców. Pojazd zawdzięcza to m.in. systemom Predictive Powertrain Control (automatycznie przełącza biegi uwzględniając topografię trasy) oraz Fleetboard, który pozwala na bieżąco monitorować wyniki zużycia paliwa. Nowa wersja inteligentnego tempomatu, pozwalająca na użytkowanie go także na drogach lokalnych, jeszcze bardziej ułatwia pracę kierowcom i powinna poprawić spalanie.


Naszym celem jest partnerskie podejście do klientów, zapewnienie takiej jakości pojazdów i obsługi, żeby przedsiębiorcy mogli skupić się wyłącznie na swojej działalności – tak dziś działa biznes
– podkreślił Piotr Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska.
Część mebli ze znakiem Mirjan powstaje we własnym zakładzie produkcyjnym, a część pochodzi od dostawców zewnętrznych – sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sklepu internetowego. Firmowe zestawy ciężarowe transportują meble do odbiorców w różnych miejscach Europy. Trafiają każdego tygodnia do ok. 2 tysięcy punktów.


Źródło: Mercedes-Benz Trucks Polska
Do ulubionych