REKLAMA

Czeka nas prawdziwa rewolucja w transporcie
Utworzona: 2019-09-10

Dzięki inwestycjom Boscha i Hanwha, Nikola tworzy technologię ogniw paliwowych i ekosystem paliwowy, który dorównuje albo nawet przewyższa system oparty na paliwach kopalnych pod względem opłacalności.

W ramach ciągłego pozyskiwania funduszy, Nikola Corporation zdobyła dwóch kolejnych inwestorów strategicznych z poprzednich rund finansowania. Zarówno Bosch jak i Hanwha zainwestowały po co najmniej 100 mln dolarów, łącznie 230 mln dolarów. W ramach zbiórki funduszy serii D o wartości 1 mld dolarów, Nikola ogłosiła również, że jej głównym inwestorem jest firma CNH Industrial, której wkład finansowy wyniósł 250 mln dolarów.

Bosch jest kluczowym partnerem Nikoli w tworzeniu najnowocześniejszego systemu ogniw paliwowych do pojazdów ciężarowych i technologii akumulatorów. Wkład inwestycyjny firmy Bosch potwierdza jej zaangażowanie w rozwój technologii wodorowej i infrastruktury wodorowej. Hanwha to światowy lider w dziedzinie produkcji energii odnawialnej i paneli słonecznych. Współpraca z Nikolą ma pomóc w produkcji czystej energii dla sieci stacji wodorowych. Jest wyłącznym dostawcą paneli słonecznych dla Nikoli (Q CELLS), wytwarzających czystą energię elektryczną, która ma kluczowe znaczenie w produkcji wodoru.

Cieszę się, że mogę w końcu ogłosić naszych dwóch strategicznych inwestorów. Firma Bosch pomoże nam w komercjalizacji bardzo złożonych komponentów pojazdu, a dzięki firmie Hanwha będziemy mieli czystą energię w stacjach produkcji wodoru, tam gdzie będzie to możliwe. Taki układ to korzyść dla wszystkich, ponieważ razem pomagamy wprowadzić w życie wizje transportu o zerowej emisji. Zamiast podejmować się tego zadania na własną rękę, jak czyni to wiele startupów, moim celem było zbudowanie najpotężniejszej sieci partnerów na świecie i sądzę, że udało nam się to całkiem dobrze przy udziale CNHI, Bosch, Hanwha i innymi powiedział Trevor Milton, dyrektor generalny Nikoli.

Dzięki inwestycjom Boscha i Hanwha, Nikola tworzy technologię ogniw paliwowych i ekosystem paliwowy, który dorównuje albo nawet przewyższa system oparty na paliwach kopalnych pod względem opłacalności. Obecnie Nikola rozbudowuje infrastrukturę związaną z produkcją i dystrybucją wodoru w Stanach Zjednoczonych i Europie, który ma być w 100% produkowany ze źródeł odnawialnych. W swojej centrali w Phoenix, Nikola wybudowała już i korzysta z największej stacji paliw wodorowych w Stanach Zjednoczonych - zdolnej do wytworzenia i przechowywania ponad 1000 kg wodoru dziennie. Przyszłe stacje Nikoli będą w stanie produkować i dostarczać przynajmniej 8000 kg wodoru dziennie i będą największymi tego typu obiektami na świecie.

Źródło: Nikola
Do ulubionych