REKLAMA

Zygzakiem z ponad dwoma promilami alkoholu na A2
Utworzona: 2019-07-11

Nietrzeźwego szofera ujęto dzięki informacji od jednego z kierowców jadącego autostradą. Pijanego mężczyznę przekazano policji do dalszych czynności.

Do patrolu wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, który kontrolował ciężarówki koło punktu poboru opłat na autostradzie A2 w Gołuskach podjechał kierowca samochodu osobowego. Mężczyzna poinformował inspektorów, że w kierunku Świecka jedzie ciężarówka, której kierowca prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Z jego relacji wynikało, że pojazd jedzie dosłownie zygzakiem i stwarza poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Załoga patrolu ITD ruszyła w stronę, skąd miał nadjechać wskazany pojazd. Ciężarówka należąca do polskiej firmy transportowej zatrzymała się akurat przed bramkami autostradowymi. Za kierownicą siedział Białorusin, od którego inspektorzy od razu wyczuli silną woń alkoholu. Kontrolujący nakazali kierowcy opuszczenie szoferki i unieruchomili pojazd. Badanie alkomatem wykazało 2,079 promila alkoholu. Nietrzeźwy szofer został przekazany poznańskim policjantom do dalszych czynności w związku z popełnionym przestępstwem.

Źródło: GITD
Do ulubionych