REKLAMA

Gdy części pod ręką, auto nie czeka w serwisie
Utworzona: 2019-05-16

Firma Parts Center Poznań, należąca do spółki ESA Trucks Polska, zwyciężyła w światowym rankingu i zdobyła prestiżowy tytuł "TRP Store Of The Year 2018". Oznacza to, że jest najlepszym spośród ponad tysiąca sklepów oferujących części zamienne marki TRP do ciężarówek i naczep/przyczep.

REKLAMA
Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w siedzibie zwycięskiej firmy w Poznaniu przy ul. Bałtyckiej. Centralę TRP reprezentował na spotkaniu Peter van den Beukel, dyrektor sprzedaży na Europę Centralną.

W swoim wystąpieniu gość scharakteryzował markę, która jest obecna na rynku od 25 lat. W jej katalogu ujętych jest ponad 80 tys. części zamiennych o jakości wyposażenia fabrycznego, objętych 2-letnią gwarancją, do samochodów ciężarowych i pojazdów ciągnionych różnych marek. Oferta obejmuje również elementy wyposażenia serwisów pojazdów użytkowych. Zamówione produkty dostarczane są klientom na sześciu kontynentach za pośrednictwem ponad tysiąca punktów handlowych, z których ok. 100 mieści się w 27 krajach Europy. Każdego dnia spływa do globalnej sieci ok. 22 tysiące zamówień. Ok. 23% z nich dotyczy części do samochodów DAF, a reszta - pojazdów innych marek.

Asortyment wysokiej jakości i korzystny stosunek jakości do ceny to niezaprzeczalne atuty oferty TRP, ale nie jedyne. W branży transportowej, jak chyba żadnej innej, liczy się czas naprawy i powrót pojazdu do realizacji zadań. A do tego potrzebna jest szybka dostawa części. W zdecydowanej większości przypadków (ok. 98%) towar z katalogu TRP zamówiony do godz. 17.00 dociera do adresata w nocy, co umożliwia dostarczenie potrzebnych części do serwisu w godzinach porannych dnia następnego.


Polska, zdaniem Petera van den Beukela, to rynek części do pojazdów użytkowych o dużym potencjale - z powodu rozbudowanej floty przewoźników, a także tranzytowego położenia geograficznego naszego kraju. W związku z tym nasycenie punktami dystrybucji części zamiennych mogłoby być jeszcze większe. Marka TRP stawia na niezależnych dealerów, bo oni najlepiej znają specyfikę rynku, na którym działają.

Relacja własna etransport.pl
Do ulubionych