REKLAMA

Rozbudowa sieci stacji paliw oferujących LNG i CNG odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie branży TSL
Utworzona: 2019-01-11

Red Tortuga, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom w branży transportu międzynarodowego, zobowiązuje się do osiągnięcia tego celu poprzez stworzenie sieci 13 stacji w Hiszpanii, Belgii i we Francji ze skroplonym gazem ziemnym i sprężonym gazem ziemnym w strategicznych punktach połączeń międzynarodowych. Celem jest potrojenie tej liczby w 2019 roku.

Pojazdy ciężkie stanowią jedną piątą emisji z transportu w UE, zatem profesjonaliści z branży muszą pójść o krok dalej w globalnym wyzwaniu, jakim jest zrównoważony rozwój, aby spełnić cele klimatyczne. LNG jest rozwiązaniem dla transportu długodystansowego, oczekuje się zatem, że rejestracja takich pojazdów będzie rosła wykładniczo w ciągu następnego roku. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, Red Tortuga oferuje tankowanie LNG dla profesjonalnego transportu na stacjach w Hiszpanii (8), we Francji (4) i w Belgii (1), wykorzystując dowolną kartę firmy. Liczba ta będzie nadal rosnąć w nadchodzących miesiącach, wzmacniając obecność firmy w tych krajach dzięki kolejnym 14 stacjom. Przewiduje się , że w 2019 roku Holandia, Włochy i Słowenia dołączą do sieci.

Zalety gazu są istotne z punktu widzenia emisji. Szacuje się, że pojazdy z tą technologią zmniejszają emisje NOx o 85% (z czego 96% to PM, najbardziej szkodliwe dla zdrowia) i CO2 o 25%, co ma kluczową rolę w walce z globalnym ociepleniem. Dodatkowo dla przedsiębiorcy zajmującego się transportem wybór ciężarówek napędzanych LNG oznacza ważną oszczędność paliwa: 30% w porównaniu do oleju napędowego i 50% w porównaniu do benzyny. Wysoka autonomia skroplonego gazu ziemnego sprawia, że jest to najlepsza opcja dla transportu dalekobieżnego w nadchodzących latach. Z kolei CNG oferowany również w nowej sieci paliw gazowych Red Tortuga jest świetną opcją dla lżejszych pojazdów i na krótszych dystansach.

W związku z tym firma ciągle się rozwija, prognozując i dostosowując się do trendów w branży, dzięki czemu może dać globalną odpowiedź na pojawiające się potrzeby klientów.

Źródło: Red Tortuga
Do ulubionych