REKLAMA

Duży kontrakt flotowy - 540 ciągników dla niemieckiego przewoźnika
Utworzona: 2019-01-08

Znana firma transportowa z siedzibą w Niemczech, Hegelmann Transporte Group, zdecydowała się na powiększenie swojej floty o 540 ciągników DAF XF 480 Super Space Cab. Kontrakt przewiduje dostawy ciężarówek w kilku transzach w latach 2019 i 2020.

Firma Hegelmann Transporte powstała w 1998 r. i specjalizuje się w dostawach „na czas” (ang. just-in-time) dla przemysłu samochodowego, ciężkiego i spożywczego. Prowadzi działalność nie tylko w Europie, ale i Azji – od Portugalii aż do granic Chin. Zatrudnia 4000 pracowników, a jej ciężarowy tabor składa się z ok. 2000 ciężarówek i podobnej liczby naczep. Główna siedziba spółki mieści się w Karlsdorf-Neuthard koło Stuttgartu.

Aby z powodzeniem realizować naszą strategię międzynarodowego rozwoju, musimy mieć zapewniony maksymalny czas pracy i najwyższy możliwy zwrot z kilometra. DAF to rozumie lepiej niż ktokolwiek inny. Nasza rentowność jest ich celem
– powiedział Siegfried Hegelmann, współwłaściciel rodzinnej firmy z południowych Niemiec.
Spółka Hegelmann wcześniej kupiła ponad 100 ciągników DAF XF najnowszej generacji ("Międzynarodowa Ciężarówka Roku 2018"). Kierowcy chwalą przestronną i komfortowo wyposażoną kabinę Super Space Cab, a także znakomite parametry jezdne samochodu. Ich opinie są ważne dla zarządu spółki, który chce im zapewnić jak najlepsze warunki pracy. To również miało wpływ na ponowny wybór modelu XF.

Zamówione ciężarówki wyposażone będą w systemy Predictive Cruise Control (PCC), Lane Departure Warning System (LDWS), Advanced Emergency Braking System (AEBS) i Adaptive Cruise Control (ACC), które zapewniają komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Silnik PACCAR MX-13 o mocy 355 kW/483 KM charakteryzuje duża elastyczność przy niskim zużyciu paliwa.

Przeglądy wykonywane będą w interwałach co 200.000 km – sieć serwisowa tej marki liczy ponad 1100 stacji obsługi w całej Europie. Nabywca zdecydował się na kontrakty serwisowo-naprawcze DAF MultiSupport, które gwarantują profilaktyczną obsługę techniczną i optymalną dostępność pojazdów.

Jest to trzecie duże zamówienie, jakie spółka DAF Trucks N.V. otrzymała w ostatnim czasie. Wcześniej były to kontrakty na dostawy 400 ciężarówek dla przedsiębiorstwa wywozu odpadów Renewi i 1500 pojazdów dla litewskiego operatora Girteka Logistics.

Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
LKW WALTER


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE