REKLAMA
promy24.com

Więcej połączeń DFDS z Kłajpedy
Utworzona: 2018-10-10

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na coraz większą przestrzeń ładunkową DFDS powiększa przepustowość na dwóch trasach na Morzu Bałtyckim.

Od 6 października będzie więcej rejsów z Kłajpedy do niemieckiego portu w Kilonii oraz szwedzkiego portu w Karlshamn. O zmianach na trasie Kilonia-Kłajpeda informowaliśmy już na początku września. Okazuje się, że zamiast ośmiu planowanych rejsów będzie ich aż dziewięć.

Aby dostosować powierzchnię ładunkową do potrzeb klientów oraz zwiększyć elastyczność wypłynięć na trasie Karlshamn-Kłajpeda oraz Kilonia-Kłajpeda, DFDS wyczarterował na krótki okres prom Maestro Universe od Mercandia Class, który ma powierzchnię ładunkową 2 171 metrów i może pomieścić 160 naczep. Czarter zakończy się krótko przed świętami Bożego Narodzenia, gdy prom zostanie zastąpiony przez Finlandia Seaways.

Długie oczekiwanie na przeprawę w dniach szczytu komunikacyjnego

Anders Refsgaard, wiceprezydent oraz szef ds. komunikacji na Morzu Bałtyckim przyznał, że inwestycje w rozwiązania ekologiczne w Unii Europejskiej przyczyniły się do zwiększenia zapotrzebowania na objętość przewozową na trasach pomiędzy Kłajpedą, a Karlshamn i Kilonią. Dodał, że DFDS kładzie szczególny nacisk na zwiększenie objętości przewozowej, ponieważ są bardzo długie kolejki oczekujących na przeprawę w dniach szczytu komunikacyjnego.

Źródło: promy24.com
Do ulubionych promy24.com