REKLAMA

Ładunek pod szczególną ochroną
Utworzona: 2018-09-14

Na wrześniowych targach pojazdów użytkowych IAA 2018 w Hanowerze Krone zaprezentuje m.in. udoskonaloną naczepę chłodniczą Cool Liner Duoplex Steel, która dostarcza kierowcy w czasie rzeczywistym informacje dotyczące pojazdu i ładunku.

Krone przywiezie na targi nową naczepę Cool Liner Duoplex Steel w wersji dwupokładowej, wyposażoną w inteligentne funkcje telematyczne. To popularny na europejskich drogach pojazd, którym przewozi się w kontrolowanej temperaturze wrażliwe ładunki, m.in. owoce, warzywa, mięso, ryby i mrożonki, a także delikatne rośliny i sprzęt elektroniczny. Ruchoma przegroda, którą można przesuwać i ryglować w dowolnym miejscu na całej długości pojazdu, jest wyposażona w opcjonalny wentylator, co pomaga tworzyć różne strefy temperaturowe. Solidne aluminiowe profile chroniące ścianę czołową, dzięki dużemu przekrojowi poprzecznemu gwarantują optymalny obieg powietrza.


Naczepa ma szczelną podłogę izolowaną pianką, dodatkowo wzmocnioną w tylnej części w celu przejmowania dużych obciążeń wózka widłowego. Gładka powierzchnia zewnętrzna ścian, pozbawiona elementów łączących, idealnie nadaje się do pokrycia folią, na którą można nanieść informacje ważne z punktu widzenia użytkownika pojazdu. Ściany są również łatwe do mycia. Skrzynia pod podłogą mieści 36 europalet, a jej otwieranie ułatwia zastosowanie dwóch ręcznych dźwigni. Pokrywa skrzyni samodzielnie blokuje się w otwartym położeniu. Naczepa ma certyfikaty ATP i HACCP, a także spełnia wymagania bezpieczeństwa ładunku określone normą EN 12642 Code XL.

Korzystając z systemu Krone Telematics kierowca ma naczepę i znajdujący się w niej ładunek pod stalą kontrolą. Wie, jaka temperatura panuje w przedziałach ładunkowych, jakie jest ciśnienie powietrza w oponach, zna poziom paliwa w zbiorniku i stopień zużycia części pojazdu. Kontroluje też tylne drzwi - system Krone Telematics Door Protect monitoruje ich zamknięcie i tym samym zapewnia ochronę transportowanego ładunku. System wykrywa odstępstwa od normy i wysyła alarmy bezpośrednio do kierowcy, a także w razie potrzeby do centrum monitoringu.

Źródło: Krone
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Gerlach


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE