Josephs.ScotBorowiak Properties LtdToll House Properties Ltd

co powiecie o firmie Transpoland?

ID: 89016


proszę o komentarz

~obserwator
*.36.89.119

Posty (498)

~kierowca TP
pozdrowienia dla pseudo kolegi z TP. Myślę ze tą kase z mojego portwela co sobie zabrałeś dobrze spożytkowałeś. Dobrze ze wiem kim jesteś i dla mnie jesteś żebrak i biedak.
~kierowca
to juz nieladnie jak na firmie kumpel kumpla okradnie takiemu to mo*de oklepac iogloszenie dac ze gosciu kradnie zdaleka odniego stawac
~aleks
mocie jakis namiary na ifasta?gdzie to trzeba dzwonić albo wysyłać papiery?
~xxx
32 3276649 pani Adrianna Strzelecka
~aleks
podziękował
~psttp
cześć może jakiś komentaż co do nowego zażądzenia?
~psttp
kierowca TP podziel sie na kogo trrrrrzeba zwracać uwage.
~sci
brak komentarza na ten temat. Niech boss kupi nowe sprzęty do jazdy to można o takich normach pogadać. A tak to tylko kilku a może wiecej kierowców ucieknie z firmy.
~InFoMaX
Mój komentarz!zaczynają nas traktowac jak złodzieji!idąc przez baze a nie mówie juz o biurze, patrzą na nas własnie tak!normy z kosmosu te 33!!biorą przykład z innych firm np. B... G, gdzie jezdzą 80km/h autostradami bo??mają za to zapłacone diety itd, i im to na reke!u nas napiete wiecznie, pilne itd!!zły moment sobie wybrali, gdy tuz za płotem nowe oferty pracy sie otwierają!i tu ostrzegam kolegów ktorzy juz niebawem beda mieli miejsca w TP, uwazajcie, bo juz nie jest tak pieknie!daje sobie i mojej cierpliwosci max 2 wypłaty!w ktorych dostane za przepał, i niech to bedzie początek konca słów!ze na twoje miejsce jest 10 innych!pozdrawiam wszystkich
~wajco
człowiek przychodzi do pracy zarobić a nie dopłacać do "nowych" aut zajechanych przez tanie biopaliwo
~szofer
co tak cicho siedzicie TP
~wajco
Szofer teraz też będziesz jeździł via ekonomija romanija 85
~infastico
przyznać się panowie ilu złożyło papiery do infasta. wiem o dwóch kierowcach ale mogło by was tam iść więcej zawsze będzie razniej.
~zły
Poczekamy do wypłaty, a potem kto wie co i jak
~sci
bedzie zabawa bedzie sie działo
~hhhhhh
i znowu będzie nas mało
~ha ha
super. będzie mniej kierowców to trasy sobie będziemy sami wybierać.
~sci
Pracodawca bez zgody pracownika może tylko potrącać należności na podstawie tytułów wykonawczych (zwykle są to po prostu wyroki sądowe), zaliczki pieniężne oraz kary pieniężne. Warto więc zapamiętać, że do dokonywania potrąceń pracodawca potrzebuje albo pisemnej zgody pracownika na potrącenie, albo też uzyskać najpierw prawomocny wyrok sądowy. W braku tych dokumentów potrącenia są niedopuszczalne.
~sci
Można też spotkać się ze stanowiskiem, że diety i inne należności za podróże służbowe nie korzystają z takiej samej ochrony jak wynagrodzenie za pracę, gdyż nim nie jest. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nawet przy przyjęciu takiego poglądu zakazy potrąceń i tak obowiązują w stosunku do diet, i to nawet bardziej rygorystyczne. Okazuje się bowiem, że pracodawca nie ma prawa potrącać z diet jakichkolwiek kwot, nawet na podstawie wyroków sądowych, alimentacyjnych i innych! Jest to więc ochrona znacznie dalej idąca niż nawet wynagrodzenie za pracę.
~sci
W takich sytuacjach pracodawcy ułatwiają sobie życie i po prostu zatrzymują na poczet swoich ewentualnych roszczeń część wynagrodzenia czy też diet należnych kierowcom. W ten sposób pracodawca nie musi nikomu niczego udowadniać, nie musi wykazywać wysokości doznanej szkody ani nawet samej odpowiedzialności kierowcy. Krótko mówiąc pracodawca de facto sam wtedy stawia się w roli sędziego, który rozstrzyga spór we własnej sprawie. Takie rozwiązanie jest więc dla pracodawcy niezwykle korzystne, skoro nie musi kierować sprawy do sądu pracy, nie musi też ponosić kosztów takiego procesu ani ryzyka przegranej, o co wcale nie tak trudno.
~sci
Często takie potrącenia są ewidentnie sprzeczne z przepisami prawa pracy regulującymi zasady odpowiedzialności pracowniczej za wyrządzone szkody. Przykładowo pracodawcy nie uwzględniają faktu, że pracownik przy wyrządzeniu szkody nieumyślnie (np. kolizja drogowa) może odpowiadać tylko do wysokości trzech pensji. Często potrącenia dokonywane są bez wykazywania pracownikowi jakiejkolwiek winy.
~sci
Taka praktyka jest jednak niezgodna z obowiązującymi przepisami i to z dwóch względów. Po pierwsze orzecznictwo sądów powszechnych stoi na stanowisku, że należności pracownika z tytułu odbywanych przez niego podróży służbowych (w tym diety) podlegają takiej samej ochronie, jak wynagrodzenie za pracę. Art. 91 kodeksu pracy stanowi natomiast, że co do samej zasady pracodawca może dokonywać potrąceń tylko za zgodą pracownika wyrażoną na piśmie. Co istotne zgoda ta musi być wyraźna i dotyczyć konkretnej kwoty. Nic nie warte są zgody wyrażone in blanco czy też ogólnikowo na dokonywanie potrąceń w przyszłości.
~sci
Podstawę prawną tej ochrony stanowią przepisy art. 505 pkt 1 kodeksu cywilnego oraz art. 831 § 1 oraz § 2 pkt 1 kodeksu postępowania cywilnego. Przepisy te przewidują, że nie mogą być umorzone przez potrącenie wierzytelności nieulegające zajęciu. Jako jedną z takich wierzytelności ustawodawca wskazał sumy i świadczenia w naturze wyasygnowane na pokrycie wydatków lub wyjazdów w sprawach służbowych. Co ważne przepisy te nie przewidują jakichkolwiek wyjątków. Oznacza to, że wierzyciel dochodzący roszczeń wobec kierowcy, nawet poprzez komornika sądowego, nie ma prawa zabierać kierowcy jakichkolwiek kwot wypłacanych mu tytułem diet, a komornik nie ma prawa dokonywać ich zajęcia. Tym bardziej więc pracodawca zgodnie z tymi przepisami nie może dokonywać jakichkolwiek potrąceń z diet i innych należności za podróże służbowe.
~sci
Co powinien zrobić kierowca, który nie otrzymał należnych mu diet w danym miesiącu, a pracodawca tłumaczy, że zatrzymał je na poczet swoich roszczeń? Ma do wyboru dwie drogi: poprosić o kontrolę Państwową Inspekcję Pracy, która nieodpłatnie powinna doprowadzić do tego, aby pracodawca wypłacił potrącone należności. Druga możliwość to skierować pozew do sądu pracy. W takim przypadku Sąd nie powinien w ogóle badać podstaw odpowiedzialności pracownika za ewentualnie wyrządzoną szkodę, ale zbadać, czy dokonane potrącenie było dopuszczalne czy też nie. Jeżeli okaże się, że pracodawca dokonał potrącenia samowolnie, sprzecznie z opisanymi wyżej zasadami, powinien zasądzić na rzecz kierowcy wszystkie dochodzone należności, który były potrącone.

Robert Walczak
~sci
robimy cos z tym czy dalej dajemy sie okradac?
~dxi
wiekszosc *mi czepie i bedzie dalej placic bo gdzie pojda pracowac jak nic innego nieumia robic
~transik
sci - kolego a czy firma transportowa może płacić kierowcy od kilometra czy mają być delegacje
~transik
i jeszcze pensja minimalna krajowa brutto wynosi 1680 u nas od stycznia była podwyżka z 1500 na 1580 czy to jest legalne
~psttp
w wtorek po swietach spotkanie o 8. 00 pasuje.
~mody
w retosie zabierają premie i ch... można im zrobić. jak wam biorą z diet to trzeba sie kłocic
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 18.222.20.30

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels