Josephs.ScotBorowiak Properties LtdToll House Properties Ltd

Kilka tysięcy przedsiębiorców jedzie do Warszawy. Dziś branża odzieżowa protestuje przeciwko SENT

ID: 289857


Odzież ważona jak paliwo, obowiązek zgłoszenia już od 10 kg i kary od 20 tys. zł. Przedsiębiorcy z całej Polski jadą do Warszawy, aby zaprotestować przeciwko przepisom SENT, które ich zdaniem nie pasują do realiów handlu odzieżą i obuwiem.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (37)

~Pan doktor kuku!
Acha.
tagoo
Yebaliście PiS i głosowaliście na Rudego mitomana, a teraz płacz? !
~sid
PIS PO jedno zlo
~Mobil
"Przedsiębiorcy i biznesmeni"
Uwielbi am te określenia
Pewnie lewe faktury robili a teraz już nie zrobią haha
~Powrót normalności
Jak to pisowcy, przy wsparciu ruskich trolli, chcieliby wojny domowej - bo nie można już bezkarnie kraść.
Pajac z Białego Domu pewnie by przygarnął tego czy innego pisowskiego gangsta. Ale uważajcie!!! Pajac gardzi przegrywami i zmienia zdanie częściej niż bieliznę. A i amerykańskie sądy to nie Budapeszt. Może się zdarzyć że pisowski wiceprezes miękiszon i jego przyboczny mogą tam nie zagrzać miejsca.
tagoo
To był już ten protest?
Bo nigdzie nic nie przeczytałem... !!!

Trzy lata temu yebaliście PiS i głosowaliście na Rudego mitomana z wisienką na torcie komunistą Czarzastym... !!!

Bądźcie konsekwentni, honorowi i dalej POpierajcie nierząd Made in Germany z kierownikiem Rudym mitomanem na czele... !!!

Tusk wam da... !!!

OSTRZEGAŁEM... !!!
~Stasiek
A tu co kurna
~M!?
Ten kto legalne w branży pracował i pracuje nie będzie bał się SENT...
~M!?
Jest podatkowa dziura. Kasa płynie bokiem to się za to wzięli... Nie widzę w tym nic dziwnego...
~M!?
Głupi dzban z NL przemysłówki rozumie czy trzeba lopatoogicznie tłumaczyć.
~M!?
Jest " cyna", że są nieprawidłowości to trzeba działać a nie udawać, że wszystko w porządku... Państwo zadziałało prawidłowo!!
tagoo
Powiedz to przygłupie omdleńcowi koniowi... !!!

Nowak z Gawłowskim, też się z ciebie pośmieją...

Pedofile i zoofile z Kutna, włączą się do twojego chóru przyzwoitek, będą śpiewać głosem kastratów... !!!
tagoo
Dzisiaj państwo stojące nierządem Made in Germany jest bandytą wobec zwykłego człowieka.
Honoruje tylko swoich i sowicie wynagradza grantami z KPO na jachty, luksusowe samochody i nocne kluby swingersów - to jest zalegalizowane złodziejstwo... !!!
tagoo
Przygłupie KałOwski - ja nie zapomniałem jak za pierwszego i drugiego Tuska państwo działało przy uszczelnieniu systemu kradzieży pieniędzy z budżetu państwa na lewe FVat... !!!
Nie zapomniałem również jak każdego dnia wjeżdżały do Polski dziesiątki cystern z lewym paliwem od Niemca, no i mógłbym jeszcze fo rana wymieniać skuteczność rządów POd kierownictwem Rudego mitomana... !!!

Nie wyjeżdżaj w ogóle x takimi tekstami i nie ośmieszaj się... !!!
tagoo
Popieram PiS, a przygłupom KałOwskim ch. uj do tego... !!!
tagoo
Dzisiaj POpierać PO/KO, to wstyd i obciach... !!!
tagoo
To był ten protest, czy nie było?
Bo przygłup KałOwski wpiertolił się i niczego nie dowiedziałem się.
~Kubuś Puchatek
SENT dzieło PiS to system bolszewickiej kontroli firm. SENT to zaprzeczenie wolności gospodarczej i zydowski bat na bogacenie się Polaków.
~Bolek
Kłućcie się nadal. To naszym wrogom na rękę. rozegrają z łatwością jednych i drugich
tagoo
System SENT (System Elektronicznego Nadzoru Transportu) został wprowadzony w Polsce w 2017 roku na mocy ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów.
Po co wprowadzono SENT?
Głównym celem powstania systemu, było uszczelnienie systemu podatkowego (VAT i akcyza) oraz walka z szarą strefą w transporcie towarów tzw. wrażliwych.
Kluczowe powody i funkcje SENT:
Monitorowanie towarów wrażliwych:
System śledzi przewóz produktów, które są szczególnie narażone na nadużycia podatkowe, takich jak paliwa, oleje, alkohol, wyroby tytoniowe, a także odpady... !!!

Wprowadzenie systemu ograniczyło nielegalny obrót paliwami.
Dzięki SENT Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zyskała w czasie rzeczywistym informacje o transporcie towarów, co pozwala na szybsze wykrywanie nieprawidłowości.

No i wszystko było okey, aż swoje parszywe łapki do systemu wpiertolił Rudy mitoman i od 17 marca 2026 r. zakres SENT rozszerzono o odzież i obuwie, aby objąć monitoringiem kolejną branżę narażoną jego zdaniem na nieprawidłowości, a w rzeczywistości wykończyć drobną przedsiębiorczość przez co był protest... !!!
tagoo
Podobne systemy działają w Niemczech i Wielkiej Brytanii.
Niech się ruska śmierdząca onuca podszkoli i nie piertoli dezinformacji na forumie... !!!
tagoo
SENT, to doskonały bat na złodziei i bandytów w białych rękawiczkach.
Zdał pokładane w nim nadzieje i złodzieje dzisiaj za to ścigają Pana ministra Zbigniewa Ziobro, że dobrał om się do tyłka.
Mafia nie wybacza... !!!
~Kubuś Puchatek
Główne argumenty wskazujące na to, że SENT ogranicza wolność gospodarczą, obejmują:

Zasada domniemania winy: System nakłada restrykcyjne obowiązki biurokratyczne na każdego przedsiębiorcę handlującego towarami wrażliwymi, traktując z góry cały sektor jako potencjalnych oszustów.

Wysokie koszty wejścia i obsługi: Firmy muszą inwestować w systemy GPS (OBU/ZSL), dedykowane oprogramowanie oraz delegować pracowników wyłącznie do obsługi platformy PUESC, co obciąża finansowo mniejsze podmioty.

Drastyczne kary za błędy formalne: Kary finansowe - często liczone w dziesiątkach tysięcy złotych - są nakładane automatycznie za zwykłe pomyłki, literówki w numerach rejestracyjnych czy chwilowy brak sygnału GPS, nawet jeśli podatki od towaru zostały w pełni opłacone.

Paraliż logistyczny: Przewoźnicy nie mogą elastycznie reagować na zmiany na drodze - każda zmiana trasy, awaria pojazdu czy przeładunek wymaga natychmiastowej, skomplikowanej aktualizacji zgłoszenia, co opóźnia dostawy.

Monitoring obrotu gospodarczego: Państwo zyskało stały, całodobowy wgląd w relacje handlowe firm, ich marże, łańcuchy dostaw oraz lokalizację majątku prywatnego w czasie rzeczywistym.

SENT to permamentna inwigilacja i bolszewicki zam0rdyzm, którego celem jest niszczenie polskich firm.
~M!?
Hahaha... Już widzę przedsiębiorców bez kontroli i bata... Będą od pierwszej minuty działalności kombinować, obchodzić przepisy itd. itp... . " Kontrola podstawą zaufania"... Podatki płacić trzeba!!!
~M!?
Ten kto działa legalnie nie powinien się niczego obawiać...
~M!?
Następny krok rządu powinien iść w kierunku roz/pie/rdol/en/ia gigantycznej szarej strefy w budowlance...
~M!?
Beton towarowy zdaje się już od jakiegoś czasu na oku. Jeszcze tylko usługi i zarobki lepiarzy w wysokości profesorów medycyny ( bez faktury) trzeba prześledzić... Tam jest kasa do budżetu...
~Kubuś Puchatek
Niemcy uważają polski system SENT za rozwiązanie zbyt mocno ingerujące w swobodę działalności gospodarczej i generujące zbyt duże obciążenia biurokratyczne dla uczciwych firm logistycznych. Niemiecki aparat skarbowy woli kontrolować konta bankowe, przepływy faktur oraz fizycznie sprawdzać pojazdy na autostradach, zamiast z góry nakładać obowiązek rejestracji GPS na każdy transport.
~M!?
tagoo- obszczymurku... były minister zero jest uciekinierem i miekiszonem. Obesrancem bez honoru... SENT jest pod jurysdykcją ministerstwa finansów i skarbówki... Wy/pie/rdal/aj do budy głąbie...
~SanchoPanchokierowca Ząbki
J... c plebs I motłoch

Podatkami , składkami, opłatami karami, mandatami, emisjami

Zaczipow ać bydło
Zrobić zagrody elektroniczne

Zwo lnić glo bal istów z podatków

L idle, bi ed ronki, k auf landy zagraniczne koncerny


Klaus schwab Wikipedia krytyka

Przejęcie demokratycznych struktur I instytucji
Schwab jako wydawca raportu Światowego Forum Ekonomicznego
postu luje, że zglobalizowanym światem najlepiej zarządza wybrana przez siebie koalicja międzynarodowych korporacji rządów w tym poprzez system i wybranych organizacji społeczeństwa obywatelskiego itd
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 18.97.14.83

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2026
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels