ID: 289857
Kilka tysięcy przedsiębiorców jedzie do Warszawy. Dziś branża odzieżowa protestuje przeciwko SENT
ID: 289857
ID: 289857
Odzież ważona jak paliwo, obowiązek zgłoszenia już od 10 kg i kary od 20 tys. zł. Przedsiębiorcy z całej Polski jadą do Warszawy, aby zaprotestować przeciwko przepisom SENT, które ich zdaniem nie pasują do realiów handlu odzieżą i obuwiem.
Odzież ważona jak paliwo, obowiązek zgłoszenia już od 10 kg i kary od 20 tys. zł. Przedsiębiorcy z całej Polski jadą do Warszawy, aby zaprotestować przeciwko przepisom SENT, które ich zdaniem nie pasują do realiów handlu odzieżą i obuwiem.
~etransport.pl
Posty (37)
| ~Pan doktor kuku! | Acha. | |||
|
tagoo
| Yebaliście PiS i głosowaliście na Rudego mitomana, a teraz płacz? ! | |||
| ~sid | PIS PO jedno zlo | |||
| ~Mobil | "Przedsiębiorcy i biznesmeni" Uwielbi am te określenia Pewnie lewe faktury robili a teraz już nie zrobią haha | |||
| ~Powrót normalności | Jak to pisowcy, przy wsparciu ruskich trolli, chcieliby wojny domowej - bo nie można już bezkarnie kraść. Pajac z Białego Domu pewnie by przygarnął tego czy innego pisowskiego gangsta. Ale uważajcie!!! Pajac gardzi przegrywami i zmienia zdanie częściej niż bieliznę. A i amerykańskie sądy to nie Budapeszt. Może się zdarzyć że pisowski wiceprezes miękiszon i jego przyboczny mogą tam nie zagrzać miejsca. | |||
|
tagoo
| To był już ten protest? Bo nigdzie nic nie przeczytałem... !!! Trzy lata temu yebaliście PiS i głosowaliście na Rudego mitomana z wisienką na torcie komunistą Czarzastym... !!! Bądźcie konsekwentni, honorowi i dalej POpierajcie nierząd Made in Germany z kierownikiem Rudym mitomanem na czele... !!! Tusk wam da... !!! OSTRZEGAŁEM... !!! | |||
| ~Stasiek | A tu co kurna | |||
| ~M!? | Ten kto legalne w branży pracował i pracuje nie będzie bał się SENT... | |||
| ~M!? | Jest podatkowa dziura. Kasa płynie bokiem to się za to wzięli... Nie widzę w tym nic dziwnego... | |||
| ~M!? | Głupi dzban z NL przemysłówki rozumie czy trzeba lopatoogicznie tłumaczyć. | |||
| ~M!? | Jest " cyna", że są nieprawidłowości to trzeba działać a nie udawać, że wszystko w porządku... Państwo zadziałało prawidłowo!! | |||
|
tagoo
| Powiedz to przygłupie omdleńcowi koniowi... !!! Nowak z Gawłowskim, też się z ciebie pośmieją... Pedofile i zoofile z Kutna, włączą się do twojego chóru przyzwoitek, będą śpiewać głosem kastratów... !!! | |||
|
tagoo
| Dzisiaj państwo stojące nierządem Made in Germany jest bandytą wobec zwykłego człowieka. Honoruje tylko swoich i sowicie wynagradza grantami z KPO na jachty, luksusowe samochody i nocne kluby swingersów - to jest zalegalizowane złodziejstwo... !!! | |||
|
tagoo
| Przygłupie KałOwski - ja nie zapomniałem jak za pierwszego i drugiego Tuska państwo działało przy uszczelnieniu systemu kradzieży pieniędzy z budżetu państwa na lewe FVat... !!! Nie zapomniałem również jak każdego dnia wjeżdżały do Polski dziesiątki cystern z lewym paliwem od Niemca, no i mógłbym jeszcze fo rana wymieniać skuteczność rządów POd kierownictwem Rudego mitomana... !!! Nie wyjeżdżaj w ogóle x takimi tekstami i nie ośmieszaj się... !!! | |||
|
tagoo
| Popieram PiS, a przygłupom KałOwskim ch. uj do tego... !!! | |||
|
tagoo
| Dzisiaj POpierać PO/KO, to wstyd i obciach... !!! | |||
|
tagoo
| To był ten protest, czy nie było? Bo przygłup KałOwski wpiertolił się i niczego nie dowiedziałem się. | |||
| ~Kubuś Puchatek | SENT dzieło PiS to system bolszewickiej kontroli firm. SENT to zaprzeczenie wolności gospodarczej i zydowski bat na bogacenie się Polaków. | |||
| ~Bolek | Kłućcie się nadal. To naszym wrogom na rękę. rozegrają z łatwością jednych i drugich | |||
|
tagoo
| System SENT (System Elektronicznego Nadzoru Transportu) został wprowadzony w Polsce w 2017 roku na mocy ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. Po co wprowadzono SENT? Głównym celem powstania systemu, było uszczelnienie systemu podatkowego (VAT i akcyza) oraz walka z szarą strefą w transporcie towarów tzw. wrażliwych. Kluczowe powody i funkcje SENT: Monitorowanie towarów wrażliwych: System śledzi przewóz produktów, które są szczególnie narażone na nadużycia podatkowe, takich jak paliwa, oleje, alkohol, wyroby tytoniowe, a także odpady... !!! Wprowadzenie systemu ograniczyło nielegalny obrót paliwami. Dzięki SENT Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zyskała w czasie rzeczywistym informacje o transporcie towarów, co pozwala na szybsze wykrywanie nieprawidłowości. No i wszystko było okey, aż swoje parszywe łapki do systemu wpiertolił Rudy mitoman i od 17 marca 2026 r. zakres SENT rozszerzono o odzież i obuwie, aby objąć monitoringiem kolejną branżę narażoną jego zdaniem na nieprawidłowości, a w rzeczywistości wykończyć drobną przedsiębiorczość przez co był protest... !!! | |||
|
tagoo
| Podobne systemy działają w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Niech się ruska śmierdząca onuca podszkoli i nie piertoli dezinformacji na forumie... !!! | |||
|
tagoo
| SENT, to doskonały bat na złodziei i bandytów w białych rękawiczkach. Zdał pokładane w nim nadzieje i złodzieje dzisiaj za to ścigają Pana ministra Zbigniewa Ziobro, że dobrał om się do tyłka. Mafia nie wybacza... !!! | |||
| ~Kubuś Puchatek | Główne argumenty wskazujące na to, że SENT ogranicza wolność gospodarczą, obejmują: Zasada domniemania winy: System nakłada restrykcyjne obowiązki biurokratyczne na każdego przedsiębiorcę handlującego towarami wrażliwymi, traktując z góry cały sektor jako potencjalnych oszustów. Wysokie koszty wejścia i obsługi: Firmy muszą inwestować w systemy GPS (OBU/ZSL), dedykowane oprogramowanie oraz delegować pracowników wyłącznie do obsługi platformy PUESC, co obciąża finansowo mniejsze podmioty. Drastyczne kary za błędy formalne: Kary finansowe - często liczone w dziesiątkach tysięcy złotych - są nakładane automatycznie za zwykłe pomyłki, literówki w numerach rejestracyjnych czy chwilowy brak sygnału GPS, nawet jeśli podatki od towaru zostały w pełni opłacone. Paraliż logistyczny: Przewoźnicy nie mogą elastycznie reagować na zmiany na drodze - każda zmiana trasy, awaria pojazdu czy przeładunek wymaga natychmiastowej, skomplikowanej aktualizacji zgłoszenia, co opóźnia dostawy. Monitoring obrotu gospodarczego: Państwo zyskało stały, całodobowy wgląd w relacje handlowe firm, ich marże, łańcuchy dostaw oraz lokalizację majątku prywatnego w czasie rzeczywistym. SENT to permamentna inwigilacja i bolszewicki zam0rdyzm, którego celem jest niszczenie polskich firm. | |||
| ~M!? | Hahaha... Już widzę przedsiębiorców bez kontroli i bata... Będą od pierwszej minuty działalności kombinować, obchodzić przepisy itd. itp... . " Kontrola podstawą zaufania"... Podatki płacić trzeba!!! | |||
| ~M!? | Ten kto działa legalnie nie powinien się niczego obawiać... | |||
| ~M!? | Następny krok rządu powinien iść w kierunku roz/pie/rdol/en/ia gigantycznej szarej strefy w budowlance... | |||
| ~M!? | Beton towarowy zdaje się już od jakiegoś czasu na oku. Jeszcze tylko usługi i zarobki lepiarzy w wysokości profesorów medycyny ( bez faktury) trzeba prześledzić... Tam jest kasa do budżetu... | |||
| ~Kubuś Puchatek | Niemcy uważają polski system SENT za rozwiązanie zbyt mocno ingerujące w swobodę działalności gospodarczej i generujące zbyt duże obciążenia biurokratyczne dla uczciwych firm logistycznych. Niemiecki aparat skarbowy woli kontrolować konta bankowe, przepływy faktur oraz fizycznie sprawdzać pojazdy na autostradach, zamiast z góry nakładać obowiązek rejestracji GPS na każdy transport. | |||
| ~M!? | tagoo- obszczymurku... były minister zero jest uciekinierem i miekiszonem. Obesrancem bez honoru... SENT jest pod jurysdykcją ministerstwa finansów i skarbówki... Wy/pie/rdal/aj do budy głąbie... | |||
| ~SanchoPanchokierowca Ząbki | J... c plebs I motłoch Podatkami , składkami, opłatami karami, mandatami, emisjami Zaczipow ać bydło Zrobić zagrody elektroniczne Zwo lnić glo bal istów z podatków L idle, bi ed ronki, k auf landy zagraniczne koncerny Klaus schwab Wikipedia krytyka Przejęcie demokratycznych struktur I instytucji Schwab jako wydawca raportu Światowego Forum Ekonomicznego postu luje, że zglobalizowanym światem najlepiej zarządza wybrana przez siebie koalicja międzynarodowych korporacji rządów w tym poprzez system i wybranych organizacji społeczeństwa obywatelskiego itd |
Opcje - szybkie linki
Wybierz
Wątki Admina
Wybierz
TOP 20 - przez was wybrane
Wybierz
OSTATNIO KOMENTOWANE
Ogromna prośba...
Reklama to nasze JEDYNE źródło dochodu.
Reklam nie jest wiele, nie wyskakują, nie zasłaniają żadnych treści, ale umożliwiają utrzymanie redakcji.
Proszę pomóż, dodaj etransport.pl do wyjątków Twojej aplikacji.



