Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Roatel otworzył nowy przydrożny hotel dla kierowców zawodowych

ID: 264106


Na początku stycznia br. w parku serwisowym GVZ Entwicklungsgesellschaft Bremen mbH uruchomiono nowy koncept hotelowy pod nazwą “roatel”. Znajduje się w dzielnicy Strom, niedaleko nabrzeża Neustädter Hafen.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej

Posty (49)

jacek-kuba
Nawet drzwi do WC nie ma? Normalnie nie wierzę. Ciekaw jestem ile ludzkość przetrwa czasu z tą głupotą. Wydepilowani rurkowicze wielopłciowi -szykują nam świetlaną przyszłość.

2

g-a
Chcieli forsę za nocleg w budzie? No to mają.

1

~z.
Super apartament. Można "zdrowo" pooddychać wszystkim-) xD
Ale jest wifi
~bez przymusu
jak sie jeden z drugim zesra w kabinie, czy jak leje do butelki to nie przeszkadza. a tu nagle na o wiele wiekszej kubaturze, z wentylacja, z oknem, z zapewne jakims dezodorantem pod reka, przeszkadza mu kibelek...
g-a
Jaki problem. Zamieszkaj na stałe.

1

~bez przymusu
jaki problem, ty mozesz isc do ritza, mariotta, czy innego inn. .
~kierowawa
Jak napisali, "zgodnie z obowiązującymi przepisami, raz na 2 tygodnie kierowcy maja obowiązek odbyć 45-godzinny odpoczynek w odpowiednim zakwaterowaniu, do którego nie zaliczają się kabiny ciężarówek. " Niemcy zaczynają się obawiać pakietu mobilności że za chwile nie będzie komu wozić. Taki super hotel za parę miesięcy pluskwy gratis w pakiecie.
jacek-kuba
No dobrze g-a napisał, doskonale wręcz. Idąc dalej, teraz można budować bez zezwolenia do 70m2 brać projekt, kontener kupić i można nawet bliźniaka postawić.
~oszczał premium łysego
No i co wy na to dziady?
kolejne wydatki się szykują
a pan siofer porządnie się wyśpi, wykąpie, hotel plus dniówka, przez weekend będziecie o jakiś 1000 zł do tyłu
kwiczeć dziady jeszcze głośniej
~Ł ysy
Same plusy. Dezynsekcja przeciw pluskwie min 1000zł od kabiny.
Zbieram oferty. Lista chętnych ograniczona. Oj, będzie długa.
Tylko kabiny. Na mieszkania i domy Panów Kierowców taryfa min 300%wyższa.
Wreszcie ktoś pomyślał.
Puchacz1
Ciekawe co na to expert z Białorusi?
Szczerze?
To ja wolę ( robię regularne tygodniowe w domu) kabinę Volvo i socjal na stacji benzynowej.
A za chwilę to zamkną bo okazać się może, że to ognisko pandemii.
Puchacz1
Albo się to zjara, jak jakiś na " fazie" będzie gotował na butli.
jacek-kuba
Dlatego z żelaza zrobili-niepalne. Piękna rzecz. Efekt 2-letniej pracy sztabu niemieckich inżynierów. Mieszkaniec murzyńskiej chaty, nie opracowałby lepszego projektu. Reasumując-najwyższa półka. Ale jak wspominałem, że niemiec to tępak-to nie wierzyliście.
g-a
Dobrze że namiotów nie ustawili.
~kiero
Możesz sobie namioty poustawiać, tipi albo igloo.
To klient decyduje czy skorzysta i zapłaci za to.
~Bolek
kiero, klient za wszystko zapłaci. Tylko jeszcze o tym nie wie. A wyboru to miał nie będzie.
Ty też z tych co oceniają całość obrazka po obejrzeniu skrawka?

1

~djfhfgfbfhf
No, jak widać, i jest możliwość odpoczywać (nocować, spędzać weekendy) kierowcom poza pojazdem. Kolejny krok do "obłamania" pseudo "pracodawcom / przewoźnikom" sposobu wyłudzenia pieniędzy od kierowców. :-)

Podobno, komuś czytanie uważnie (ze zrozumieniem) wiadomości stwarzało trudności i ból. :-)
Cytat z wiadomości :
"... Każdy pokój ma powierzchnię 7. 5 m2, wysokość 2. 50 m i duże okno. Jest wyposażony w łóżko o wymiarach 90 x 200 cm, TOALETĘ, prysznic, ławkę ze stołem, półkę, szafę oraz elektryczne rolety okenne Mieszkańcy mogą korzystać bez ograniczeń z bezpłatnego WiFi oraz telewizji satelitarnej z dostępem do wielu kanałów a różnych krajów, które można oglądać na telewizorze z dużym ekranem... "

Typowa tania propaganda że większość hotelów ma pluskwy.
Żeby tak naprawdę w hotelach dokuczały pluskwy jak tu piszą niektóre, to cała światowa sieć hotelowa razem z kurortami dawno by zbankrutowała. :-)
~fjnbghgufif
Jako informacja.

Kabina pojazdu ani jak, z przyczyny ograniczeń i uszczuplień, nie spełnia warunków pokoju-sypialni nawet najtańszego Hotelu, Hostelu i t. d.

Bez dobrowolnej zgody kierowcy dzienny (dobowy) i tygoniowy odpoczynek nie może być wykonany w kabinie pojazdu.

Dla tego pseudo "pracodawcy" / "przewoźnicy" podsuwają do podpisania że to kierowca sam chce ta jeszcze zobowiązuje się, jeśli pozwolą na to przepisy, nocować w pojeździe.

Jako wariant podsuwanego do podpisania:
OŚWIADC ZENIE
Na podstawie artykułu 8 pkt. 8. ROZPORZĄDZENIA (WE) nr 561/2006-2020 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO l RADY z dnia 15 marca 2006 r. - 15 lipca 2020 r. w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego, OŚWIADCZAM, że dzienne okresy odpoczynku i tygodniowe okresy odpoczynku poza bazą:
- w przypadku podróży krajowej CHCĘ I ZOBOWIĄZUJE SIĘ się wykorzystywać w pojeździe z miejscem do spania podczas postoju pojazdu,
- w przypadku podróży poza granicami kraju CHCĘ I ZOBOWIĄZUJE SIĘ wykorzystywać w pojeździe z miejscem do spania podczas postoju pojazdu,
...
(czytelny podpis pracownika)

No i oczywiście, jak bez tego :-), z zaniżeniem zagranicznych stawek kwot diet i ryczałtów noclegowych w czasie podróż służbowych / delegacj za pomocą wpisywania "dniówki" w śmieciowej Umowie o pracy lub w innych wewnętrznych dokumentach firmy:
"... Z tytułu podróży służbowej zagranicznej, za każdą dobę podróży, pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny nazwany "dniówką" w wysokości "x" euro na pokrycie kosztów wskazanych w § 2 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej, składający się w szczególności z diety oraz ryczałtu noclegowego... "

CZYTAJCIE WSZYSTKO CO PODPISUJECIE (dużo czego ciekawego dowiecie się) i jeśli coś NIE ROZUMIECIE albo NIE ZNACIE - NIE PODPISUJCIE!!!
NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!!!

Jeśli pacodawcom lepiej pasuje podczas podróż służbowych / delegacj opłacać większe rachunki (faktury) za noclegi w Hotelach (limit 85-200 EUR) dla swoich pracowników (kierowców) czym w zamian oddawać im mniejsze ryczałty za noclegi (21-50 EUR; 25% od limitu na nocleg), no to bez problemów.
Jak mówi się - "dowolny kaprys za wasze pieniądze".
Aby pracodawców tylko na długo starczyło. :-)
g-a
Jak myślisz - z kogo ściągnie te pieniądze? Zdaje się że z trzymacza.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 44.213.60.33

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2024
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels