Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu Markusberg
ID: 263057

Jak poinformowało Ministerstwo Mobilności i Robót Publicznych Luksemburga, w ramach działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego od 1 grudnia 2021 r. zostanie uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości w tunelu Markusberg na autostradzie A13.

~etransport.pl

Wątek dotyczy tej informacji prasowej
REKLAMA

Posty (5)

~NFJ
2021-11-30 11:35:21
Im też na głowę padło? Przecież wszystkie ograniczenia prędkości w ruchu drogowym dotyczą prędkości chwilowej, mierzenie średniej nie ma żadnego znaczenia w obrocie prawnym.
~Zytnia
2021-11-30 12:40:14
Pomiar średniego czasu przejazdu ma jak najbardziej sens.

Ograniczenie jest do... określonej wartości na znaku, więc zawsze możesz jechać 60km/h przy ograniczeniu powiedzmy do 70km/h
~Frombek
2021-11-30 14:42:42
Luksemburg mały kraj pociętych plandek
~NFJ
2021-11-30 15:21:50
Zytnia - widać ze kompletnie nie rozumiesz jak działa średnia. Przy ograniczeniu 70 mogę pojechać i 200, potem stanąć sobie pod koniec odcinka na 5 minut na herbatkę i system mnie nie wyłapie.

A nawet jeśli mnie złapie, to nie ma podstawy do wystawienia mandatu. Ograniczenie dotyczy prędkości chwilowej, która nie może być większa od limitu w żadnym momencie. W razie "złapania" system nie jest w stanie określić w którym miejscu i momencie złamałem prawo i w jakim stopniu, bo ten system tego nie mierzy. Stwierdzenie, że gdzieś pomiędzy godziną 7 a 8 na odcinku między Łodzią a Warszawą na pewno przekroczyłem prędkość o nie wiadomo ile, bo średnio mi zeszło mniej czasu niż "powinno" to jest coś, co każdy szanujący się prawnik powinien wyśmiać.
Równie dobrze można założyć, że na terenie Polski średnio 60000 razy dziennie przekracza się prędkość, co daje przeciętnie 21, 4mln przekroczeń na rok - i w związku z tym każdemu posiadaczowi prawa jazdy wysyłać co roku jeden mandat za prędkość, bo tak średnio wypada.


Prawo łamie się w określonym miejscu, czasie i w określony sposób i za to są sankcje. Nie ma tu miejsca na uśrednianie, no chyba że jesteś skłonny ponosić karę za cudze występki bo tak wskazuje statystyka. Powodzenia.
~Mamut
2021-11-30 22:10:18
Kobiety są ŚREDNIO mniej inteligentne od facetów
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.229.117.123

Dodaj
Anuluj
REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2022
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels