Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Lojalność wobec dziada! Nigdy!
ID: 260781

Ostatnio czytałem książkę psychologiczną o psychopatach. Autor opisywał, między innymi, pewien paradoks, polegający na tym, ze psychopata byłby bardzo skutecznym pracownikiem korporacji, a jednocześnie bardzo słabym. Skutecznym dlatego, ze jest do korporacji podobny, a każda korporacja bez wyjątku spełnia kryteria bycia psychopatą; a słabym, ponieważ psychopata nigdy nie jest i nie będzie lojalny. Dla psychopaty, liczy się przede wszystkim, jego zysk. Zysk mierzony finansowo, zysk mierzony w jakości życia, czy zysk mierzony w przyjemnościach. Psychopata kieruje się we wszystkim, tylko tym, co jest dobre dla niego. Jeśli na drodze do jego celu trzeba kogoś przejechać, to trudno. Psychopata jest gotowy na takie poświęcenie.
Czytając tę książkę zacząłem się zastanawiać, czy w naszym zawodzie mozna w ogóle mówić o lojalności. Jak miałaby niby taka lojalność wyglądać? Jeśli lojalnością jest to, ze co dziennie jade we wskazane miejsce, jestem trzeźwy, czysty i nie robię sobie nadprogramowych przerw, bo mi się jechać nie chce, to tak. Jeśli na tym polega lojalność, to tak, jestem lojalny.
Jeżeli natomiast, lojalność polega na tym, ze dziad tylko szuka za co by tu mi potrącić (czyt. ukraść) kilkaset zł, a ja dostając lepiej płatna oferte i tak zostaje u dziada, to nie. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, ze dla każdego dziada, kierowca jest wrogiem. To jest pole bitwy, na którym obie strony tylko patrzą jak i gdzie się uda wydymac na kase oponenta. A ten potrąci za spóźnienie, to ten odbierze w paliwie. Ten mu zabierze dietę, to ten na złość nie dostarczy ładunków na czas.
Kierowca, który dostaje wyższa stawkę gdzie indziej i pomimo tego nie odchodzi, postrzegany jest jako IDIOTA. Nigdy nie patrzyłem na to, jak na lojalność lub jej brak. Znalezienie lepiej płatnej pracy w tym zawodzie, to jak w biurze awans. Kiedy pojechałem w trasę do UK w 2006 roku, a tam Irlandczyk zaproponował mi prace, to klamota porzuciłem na stacji paliw na autostradzie. Nawet się dwie minuty nie zastanawiałem. Po prostu policzyłem ile mam u dziada, a ile u Irlandczyka. Byłem na tyle lojalny, ze zadzwoniłem do gamonia, żeby zapytać czy przebije oferte irlandzką. Powiedział ze tyle mi nie da, wiec opuściłem firmę bez żalu.

~Cyprian Kleofas Kozłowicz
*.play-internet.pl

REKLAMA

Posty (104)

~Kierowca
2021-08-06 22:57:05
Nie jeden co ma 500, 700 sztuk potrafi być normalny a glace 5 sztuk załatwiło na amen to znaczy jego głowa bardzo to odczuła. Dlatego psioczy ile wlezie dla glacy wszyscy są be tylko on sam jeden jest cacy tak to se zakodował i nic tego nie zmieni ani PiS ani PO ani Grodzka ani jego lekarza psycholog

1

~Cyprian Kleofas Kozłowicz
2021-08-07 01:41:27
On, jak większość dziadów, ocenia innych po sobie. Sam kradł, wiec teraz każdego podejrzewa o kradzież. Sam robił loda szefowi, to teraz innych pyta, czy i za ile to robią.
Takim ludziom zwyczajnie nie przychodzi do głowy, ze można inaczej. Oni zwyczajnie tego nie wiedza. Kiedy napisałem o uczciwości i przyzwoitości pracodawcy, to łysy się najpierw obraził, później napisał ze uczciwie się nie opłaca i nie da, a na końcu się wyparł własnych słów i nazwał mnie idiotą.
Sam nie wiedziałem czy wezwać do niego lekarza, księdza, czy może egzorcystę. Wariat ma swój mały świat i w nim jest szczęśliwy.
Czeka na ten upragniony kryzys.

1

~Przewoźnik
2021-08-07 07:08:44
Jak byś mi głupku, odstawił auto na parkingu w delegacji to jesteś golas do końca życia. Jak zatrudniałem mjscuff i jeden tak zrobił to spłaca do dzisiaj wyrok sądowy. Pamiętaj jebusie że kij ma dwa końce. Normalny kierowca a nie wykolejeniec życiowy jak mu nie odpowiadają warunki w firmie daje wypowiedzenie. Tylko zwyczajny fiut może pisać i chwalić się takimi tekstami. Jesteś zwykle zero. I przez takie zera wolimy zatrudniać obcokrajowców. Może również w obawie żeby nie trafić czasami na ciebie lub podobnego wykolejenca
~Cyprian Kleofas Kozłowicz
2021-08-07 08:56:03
Przewoźnik. A Ukrainiec ma wrodzone zabezpieczenie przed takim zachowaniem, czy ma jakiś wszyty pod skore zdalnie sterowany przelacznik. Po prostu wystarczy nie robić z gęby cholewy, dotrzymywać danego kierowcy słowa i płacić uczciwie. Jeśli mówisz mi przed trasa, ze jade na trzy dni, to mam wrócić do domu po trzech dniach, a nie spędzić w kabinie tydzień. Owszem, mogę spędzić tydzień, ale mnie o tym uprzedź. Ja biorę na zmianę ubrania na trzy dni a dziad mówi, ze to nie problem, jeśli wrócę tydzień później. Wtedy się klamota porzuca i do domu. Może i nawet zapłacę karę, ale korzyść jest taka, ze kolejny dziad, zanim tak postąpi, to się zastanowi dwa razy. Taki jest tez cel moich wpisów. Ja nie pisze po to, żeby się pochwalić, ale żeby ostrzec dziadów przed pewnymi działaniami.
Jestem jak tablica BHP. Jeśli ktoś gasił wodą, palący się na patelni olej i się poparzył oraz doprowadził do pożaru, to nie po to sytuacje opisuje, żeby zrobić z siebie durnia, tylko po to, aby ostrzec innych przed skutkami takich działań.

Ja to opisuje w trosce o samych dziadów.

2

~Przewoźnik
2021-08-07 09:05:24
Cypek, od ładnych paru lat mijam was mając na uwadze właśnie wasze zachowania. Żaden Ukrainiec nie odszedł do tej pory. Wystarczy że mu płacisz 8. 5 do 9. 5 na miesiąc plus podstawa za pobyt w domu. I ja zarabiam i on zarabia A wy szukacie i skaczecie od firemki do firemki. I jak napisałeś, zresztą prawdę, jak ci ktoś wirtualnie zaproponuje pracę od jutra za dwa euro więcej to zostawisz auto na parkingu. Szkoda głupku że nie trafia na mnie. Byłbyś golas do końca życia. Chociaż, ktoś cię kiedyś i tak podsumuje...
~skg dk
2021-08-07 09:16:01
kozlowiwicz na ta wade ze chce sie mscic na przedmiotach martwych za swe kleski zyciowe cale to forumowe gadanie oparte jest na patologii wschodu gdzie zawsze podstawa relacji jest oszustwo i niewolnictwo wywodzace sie z czasow panszczyzny a ktore zachodnie spoleczenstwa pokonaly 100 lat wczesniej
~skg dk
2021-08-07 09:18:34
z moich doswiadczen zyciowych wiem ze nie ma idealnego miejsca na swiecie zeby kazdy byl zadowolony gospodarka oparta jest na pracy a nie na socjalu ale jesli sie zapomni o tych relacjach to wszyscy sa w czarnej d
~skg dk
2021-08-07 09:21:50
dlatego w pl jest blizej do mentalnosci tatarow niz do zachodniego oswiecenia jest to zaprogramowane genetycznie wiec ciezko miec pretensje do pojedynczych jednostek ze to tak ogolnie dziala i zachod od wschodu dzieli przepasc mentalna a nie fizyczna
~skg dk
2021-08-07 09:26:33
wiadomo ze byla bieda i zabory ale nalezy miec na uwadze co doprowafzilo do zaborow i upadku kraju bedacego u szczytu potegi otoz wlasnie mentalnosc ludzi
~Kierowca
2021-08-07 09:52:17
W każdej chwili każdy ma prawo zachorować, czuc się źle także przewoźnik nie fikej i co zrobisz? A jeszcze czekają takie instytucje państwowe jak PIP US ITD

1

~Kieroldek
2021-08-07 10:04:39
Najlepiej t jednak pracować w Państwówce. Pensja niezła, niezależna od koniunktury rynkowej. Ostatnio czytałem że w nowych służbach Pan Minister MSWiA Pan Kamiński proponuje zarobki dla najlepszych nawet 15 tyś zł na rękę. Tylko że tu trochę więcej trzeba umieć. .
~Kieroldek
2021-08-07 10:05:24
Wtedy lejesz na ceny lisingów, oprocentowania kredytów.. koniunturę i lokdowny..
~skg dk
2021-08-07 10:08:54
pan kaminski proponuje ta kase w zamian za zdrade spoleczenstwa dla opresyjnego systemu szykowanego dla ludzi to cos jak kolaboracja
~Kierowca
2021-08-07 10:13:58
Kieroldek przecież właśnie na ciepłych państwowych posadkach nie trzeba nic umieć. Wystarczy lubić jeść słodycze pić kawę od 7 do 15-tej i lubić też plotkować. Czasami trzeba też jakiś wniosek ( podanie) przyjąć od interesanta gdy się temat plotków wyczerpie. I najważniejsze to trzeba mieć urzedasa który nam te ciężką posadkę załatwi. Tyle w temacie
~Kieroldek
2021-08-07 10:20:57
Zależy od rodzaju posady, coraz rzadziej jest tak jak piszesz. Choć pewnie zdarza się nadal.
~Kieroldek
2021-08-07 10:21:27
Pamiętaj w każdej firmie wszyscy są wobec siebie równi, lecz są i też równiejsi ; -)
~Kieroldek
2021-08-07 10:22:21
skg odważne słowa, nie oceniam przedstawiam to co przeczytałem.
~Stówka
2021-08-07 10:26:20
Acha psychopaci to kapitaliści bo myślą o zysku i pomnażaniu kapitału a ich przeciwieństwo to komuniści, bo myślą więcej o lovelowaniu się??? Coś tu się nie klei. Cyprian coś musiałeś zbytnio uprościć, albo to była stara książka z czasów wiadomo jakich.
~Stówka
2021-08-07 10:36:20
W dodatku jeśli psychopata jest zorientowany na celu strikte finansowym to niespodziewanie kobiety są MEGA psychopatami.
~Cyprian Kleofas Kozłowicz
2021-08-07 22:13:48
Przewoźnik. Ty już się odgrażałeś, że byłbym golas, odgrażałeś się, że byś mnie pobił i co tam jeszcze. Prawda jest taka, że jedyne co możesz, to wyszczekać się na forum i ręce poobgryzać ze złości.
Nigdy mi nic nie będziesz i nie byłeś w stanie zrobić.
Dziesiątki kierowców zostawiło auto na parkingu przy autostradzie w UK (włącznie ze mną) i nigdy żaden za to 2 zł nie zapłacił (włącznie ze mną). Dziad wydzwaniał, płakał do słuchawki, beczał, jęczał i stękał, a jedyne co usłyszał, to krótkie : SPIE... AJ.
Nikt z dziadami nie będzie gadał, może poza Ukraińcami. Jednak nawet oni, kiedy znajdą robotę w DE, to dziada żegnają.
Prawda jest taka, że jesteście gwiazdami internetu.
Byliście kierowcami, którzy odrobinę więcej kradli i szybciej dorobili się własnego sprzętu. Najpierw jeździliście sami, na trzy karty i magnes, żeby tylko jak najszybciej się nachapać. Wielu skończyło na tym etapie, bo albo się porozbijali, albo ITD zakończyła ich działalność. Kilku się udało, nakupywali żelastwa i teraz chcą rządzić, jak pan na wiejskim folwarku. Kiedy się okazało że czasy się zmieniły i że porządzić to sobie możecie, ale w domu żoną. I to nie zawsze, bo kobiety też się usamodzielniły, to czujecie rozgoryczenie.
Tak jak żołnierz, który był zgnębiony przez falę, ale kiedy przyszła jego kolej na gnębienie kotów, okazało się że kotów gnębic już nie wolno.

Porównałbym to do gówna pływającego po morzach. To któro dopłynie do wyspy zwanej DZIAD, teraz siada na brzegu i robi fale, żeby inne nie dopłyneły.

W niczym nie jesteś lepszy ode mnie. Ani nie masz wyższego ode mnie wykształcenia, ani większej wiedzy, ani praktyki. Różnimy się tylko tym, że ja zarobione pieniądze przejadałem, a ty skąpiłeś grosik do grosika, żeby się za wszelką cenę dorobić.
Ja zwiedziłem pół europy, skakałem z samolotu, latałem helikopterami, szybowcami i bawiłem się za swoją kasę, a ty montowałeś sitko w klozecie, żeby po spłukaniu wody przejrzeć, co się jeszcze nadaje do zjedzenia, bo po co przepłacać.
Znam was jak zły szeląg i znam wasze skąpstwo.
Przeterminowany, jogurt, zepsuta konserwa, czy czerstwy chleb? Żaden problem. Po co ma się zmarnować.
Do swojego skąpstwa dorabiacie chore ideologie. Jak by się dało, to byście wodę do baka wlewali, byleby taniej.
Nie mam do was za grosz szacunku. A znam takich wielu. Wierz mi.
Kiedyś miałem takiego kolegę. Nie szło z nim niczego zaplanować.
Wyjazd na narty? Szukał za pół darmo i z darmowymi wyciągami. Wyjazd na wakacje? Pojechał z własną wałówą i jego żona stała przy garach. Wyskok na weekend?
Tak, ale najlepiej żebym ja za ten wyjazd zapłacił.
Strzelnica, skoki na bungee, loty widokowe, adrenalina? Wszystko na nie.
Już wolałem wyjeżdżać z biedakami. On jak nie miał kasy, to nie miał, ale póki miał, to wydawał razem ze mną.
I od biedaka nie słyszałem że coś jest za drogie.
I co z tego, że dziad ma dom i dobry samochód, kiedy to wszystko jest na pokaz.
Pojechać na mazury na weekend nie może, bo mu szkoda kasy.
Wreszcie żona mu powiedziała (kiedy po raz wtóry odmówił jej na buty czy sukienkę), że jak dziad zdechnie, to ona go pochowa z banknotami w zębach.
Najbardziej na świecie ukochał pieniądze i nawet dzieci się od niego odwróciły.
No ale kasy ma jak lodu. Niedługo będzie w podartych butach chodził, bo na nowe nie wyda, ale ma.
Facet śpi na pieniądzach i na wszystko żałuje. Jego syn już nie może się doczekać, kiedy stary kopyta wyciągnie i już zapowiedział, że przebaluje wszystko w tydzień. Na złość skąpcowi.
leon
2021-08-07 22:48:24
Cykorian.
Dostałeś od Dziadtransa W ryj.
Stąd twe żale.
leon
2021-08-07 22:53:08
Podaj adres Dziadtrasna.
Przyjedziemy.
Z Dziatransem przyjedziemy i odbijemy ci facjatę..
Ps

Słaby i cienki jesteś.
~skg dk
2021-08-07 22:53:40
cykorian bez przerwy szczeka jaki jest cienki i dlatego nigdzie nie znajduje dobrej pracy
~skg dk
2021-08-07 22:54:38
tez bym go pogonil ale z ch mam za daleko
~Ordynator jest jeden!
2021-08-08 11:20:53
Cipek to Cipek.
Same problemy go dotykają.
Od dawna w całości nie czytam, tego indywidum.
~Cyprian Kleofas Kozłowicz
2021-08-08 12:13:49
Kumidan.
Napisze krótko, boś nie wart mojego czasu przy klawiaturze.
Z rzeczy niemożliwych lub prawie niemożliwych.
Prędzej zobaczysz swoją żonę i córkę, klęczących przy moim rozporku, niż mnie zmieniającego koło w twoim samochodzie.
Dotarło do tego pustego łba?
~Ordynator orginał!
2021-08-08 12:33:33
Nooo kultury się cypek ucz bo zara dropsa poturlasz kurna
~Przewoźnik
2021-08-14 18:43:35
Cypek, napisanie komuś że jego córka znajdzie się przy twoim rozporku świadczy że jesteś wulgarnym chamem. Już nawet nie zerem. I nie dziwię się że żony wam rogi doprawiają, żyć z takim chamem? Ty masz zarabiać i spać w budzie gnojku. Po tym co napisałeś powinieneś w ryja niemytego zarobić, tylko że ty zwykły anonim jesteś. Takie chodzące gówienko, co weekend zajszczane z nieświeżym oddechem.
~300D
2021-08-14 18:52:06
ruda głupia trolica takich kocha.
może kiedyś się dowiem czy ma wąsy a może i nie...
~300D
2021-08-14 18:53:25
~Ordynator orginał!
2021-08-08 12:33:33 Nooo kultury się cypek ucz bo zara dropsa poturlasz kurna

ooo, i krótka piłka kurna, to mnie sie podoba.
REKLAMA
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.235.140.84

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2022
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels