REKLAMA

Założenie firmy bez licencji
ID: 257032

Witam! Mój ojciec prowadzi firmę transportową (gabaryty większe niż 3, 5ton). Chciałbym również założyć swoją firmę, kupić auto za własne pieniądze ale o licencję mógłbym dopiero starać się marzec/kwiecień (najszybszy termin kursu i egzaminu).
Zastanawiam się z ojcem jak to wszystko legalnie zrobić abym mógł do czasu swojej licencji jeździć na Jego licencji (chcę zacząć pracować jak najszybciej). Czy zatrudnić się u Niego ale na samozatrudnieniu? I czy wtedy musimy podpisać umowę że on wynajmuje ode mnie moje auto i wtedy zgłasza mnie w BOTM-ie (dostając wypis jego licencji na moje auto)? Faktury logiczne że to on by wypisywał itd.

~Mariusz
*.play-internet.pl

REKLAMA

Posty (7)

~Mariusz
2021-01-27 16:01:18
jak w temacie...
~CZEBNICA
2021-01-27 21:54:08
Mariusz ty THEBHILU : )
~Mistrz
2021-01-28 08:18:29
Masz tyle info na ten temat że naprawdę mariusz jestes osłem
~faq
2021-01-28 08:55:32
miszczu twoje auto twoja licencja opłaty itd.. W twoim przypadku kup auto za własne pieniądze oddaj pod ojca, umów się z nim na słowo, że wszystkie przychody i koszty bierzesz na klatę i po problemie!

ps. problem w tym, że pewnie ojciec to kierowca w innej firmie a żaden szef... Prawda?
~Kris
2021-01-28 11:08:53
Jeżeli ojciec ma licencję to możesz mu wynająć auto i on zrobi wypis z licencji na siebie. Musi być umowa bo ojciec musi mieć tytuł prawny do pojazdy. Tylko to w chooja kombinowania. Łatwiej poszukać kogoś z certyfikatem i zrobić licencję na siebie od razu a potem jak już będziesz miał swój certyfikat to tylko zgłaszasz w botomie zmianę osoby zarządzającej transportem
~Kris
2021-01-28 11:10:52
Jak mniemam ojciec też nie ma certyfikatu bo jakby miał to minimum wiedzy na ten temat by miał i by Ci powiedział. Więc dogadaj się z tym gościem co dał certyfikat twojemu ojcu
~wiesiekl
2021-01-28 19:46:25
Myślę, że w kwestii prowadzenia firmy, prawnych aspektów i potem obsługi prawnej lepiej zwrócić się do dobrego prawnika. Mam namiar na mec. Cejrowskiego, Trójmiasto ale online udziela porad tez osobom z innych regionów Polski czy Europy
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 3.237.178.91

Dodaj
Anuluj
REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2021
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels