Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Badania okresowe kierowców
ID: 218778

Witam serdecznie!

Mam prawo jazdy kat. C+E i zbliża mi się jego ważność (1 badania okresowe po 5 latach). Z racji, że na razie nie potrzebuje jeździć samochodami ciężarowymi, to czy mogę nie robić badań lekarskich i psychologicznych i nadal normalnie korzystać z prawa jazdy kat. B bez jego wymiany (kat. B nie ma wbitej daty ważności)?

Jeśli tak, to czy w razie potrzeby mogę za pół roku / rok / dwa mogę pójść zrobić badania, wymienić prawko i siadać za kółko zestawu?

Proszę o opinię kogoś zaznajomionego z tematem, z góry dziękuje!

REKLAMA

Posty (5)

Szkodzin
2017-06-21 12:22:42
jak w temacie...
Trebor
2017-06-21 13:03:10
Jeśli nie zamierzasz pracować jako kierowca ciężarówki, to nie musisz odnawiać świadectwa kwalifikacji. Jeśli murarz oschodzi do praacy biurowej, to badania wysokosciowe są mu zbędne. Jak będziesz chciał wrócić to zrobisz kurs ponownie.
visitors
2017-06-21 16:06:21
tak, Szkodzin.
pj na B spokojnie mozesz korzystac, a na CE dopiero po odnowieniu waznosci ( badan ) lub jesli chcesz prowadzic auto na kat C ale niezarobkowo, to wystarczy tylko wymiana pj bez wpisywania kodu 95, czyli bez robienia badan.
~Szkodzin
2017-06-22 17:12:17
Dziękuje, no właśnie się zastanawiałem, czy będę musiał jakiś egzamin robić, czy wystarczą okresówki, które mam zrobić teraz.
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 18.207.157.152

Dodaj
Anuluj
REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2022
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels