Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Pracodawca nie wypłacił wynagrodzenia.
ID: 144431

Witam, w skrócie, Przyjechałem do Polski po 4 tyg przezrzutów i złożyłem wypowiedzenie spowodowane tym że przewożnik zrobił sobie z mnie zwierze a kazdy z nas ma swoj honor, pracowałem na najniżej krajowej tj, 1680zł +15 procent od frachtu, Przewożnik nie zaplacił za miesiąc pracy twierdząc że zapłaci za kilka dni, Dziś każdy z nas ma rachunki mineło 2 miesiące i nic, zastanawiam się drugi mieśiac co moge z nim zrobić, windykacja?prawnik?d ziś mało kto ma na to czas, Prosze o jakieś wskazówki bo niechce mu tego podarować a wiem że nikt do niego nie przyjdzie pracować ponieważ jest Nie kryjąc złodziejem. Pozdrawiam ciężko pracujących.

~Marian
*.ip.oxynet.pl

REKLAMA

Posty (159)

~obserwator
2014-04-21 22:33:01
Zaśpiewej se. Co ja tutaj robie, oho... co on tutaj robi oho...
~prowokator
2014-04-21 22:35:33
99% spraw kończy sie sukcesem, gdy wynajmiesz karków i jak masz rację, bo jak nie, to wszystko sie obruci przeciwko tobie.. :)
~Helwet
2014-04-21 23:05:34
obserwator, ja ci odpowiem jaki procent wygranych spraw kończy się pozytywną egzekucją. Tego nie wie nikt, poza tym próbujesz przejść na skalę globalną tego zjawiska, tylko po co. Ważne są pojedyńcze przypadki które dopiero wtedy się kumulują i można cokolwiek określić. Nikt pewnie nie prowadzi takich statystyk, więc po co pytasz, co chcesz przez to udowodnić.
Sergiej-TG
2014-04-21 23:36:56
~Robię Tu Wietnam, mógłbyś podać jakiś kontakt do siebie?
~~Robię Tu Wietnam
2014-04-22 00:18:55
to ty podaj
~Robię Tu Wietnam
2014-04-22 07:41:43
sergiej, jakaś idiota jak widzisz podszywa sie pod mój nick. To taki poziom Jasia z piaskownicy. Ale jeśli go to bawi, to nie zabiorę mu wiaderka i łopatk. Swój numer telefonu jużpodawałem na tych stronach. Jednak po reakcji czyli kilku zachowaniach tych, którzy dzwonili zastanawiam się czy chcę podać ten numer jeszcze raz. Choć nie ukrywam, że sporo tel było naprawdę rozmmowami na poziomie. Widzę, że kiedy poszedłem spać obserwator zrobił się muzyklany. Spiewać każdy może, trochę lepiej lub gorzej... tralalalalala Ale jego estradowy talent jest na podobnym poziomie jak umiejetnośc czytania za zrozumieniem czyli zerowym. Gdyby bowiem się docztytał i zrozumiał co czyta, to by po raz dzisiąty nie pytał co tutaj robię.
Aha. Prowokator, "obróci" piszę się tak jak widzisz, a nie przez "u" otwarte :PPPP

1

~Robię Tu Wietnam
2014-04-22 07:57:29
Helwet. Ta rozmowa z obserwatorem nie ma racji bytu. On uważa, że jeśli sam nie umiał doprowadzić spraw do konca, to inni w ogóle nie powinni zaczynać. Poza tym ten człowiek nie jest w stanie zrozumieć, że istnieje coś ważniejszego od liczb. Otóz zajecia z tego tematu maja studenci na pierwszym roku studiów o kierunku - psychologia. Problem w tym, że ci wątpliwej jakości pracodawcy jak na razie czują się bezkarni. Dlaczego? Wychodzą z założenia podobnego do obserwatora. Poza tym myślą, że kierowcy to banda tłuków, nieuków, nieudaczników. I takim nieudacznikiem jest obserwator. Ci pracodawcy wychodzą z założenia, że oszukany kierowca machnie ręką na wszystko i poszuka sobie nowej pracy, a kiedy zacznie robić kółka 4/1 czy inne to nie będzie miał ani ochoty ani czasu na walkę o swoje. Problem w tym, że nie jest istotna ilość spraw wygranych, tylko w ogóle ilośc spraw zakłądanych pracodawcom. Pomijam fakt, że tych wygranych jest z miesiąca na miesiąc, z roku na rok coraz wiecej. Chodzi o psychologię. O to aby ci pracodawcy zobaczyli, że po kierowcy się nie da jechać jak po łysej kobyle. I kiedy w tej branży rozniesie się wśród pracodawców wieść, że kierowcy zaczynają, potrafią walczyć, że stają się coraz bardziej solidarni, to ta świadomośc siłą rzeczy spowoduje iż przynajmniej w połowie prypadków zejdą na ziemię. ALe to dla obserwatora za trudne bo jak pisałem obserwqator jest ślepy. To taka szczególna jakość obserwatora heheheh

1

~711
2014-04-22 08:44:11
czy stawki za diety/ryczalty liczymy wg kraju:
A) zaladunku
B) rozladunku
C) pauzy

jesli C pauzy, to co stanowi pauze:
I dobowy odpoczynek 9/11
II godziny nocne
III kraj zakonczenia

jesli III to co zrobic jesli nie ma niektorych krajow zakonczenia (czesty blad w obsludze tachografu)
~Robię Tu Wietnam
2014-04-22 09:23:06
Stawki za diety są naliczane wedle danych o przekroczeniu granicy kraju. Miejsca załadunku czy rozładunku nic do tego nie mają. W kraju stawka diety krajowej to 30 zł. Nie wiem skąd taki kuriozalny pomysł, że dieta zagraniczna liczy się od miejsca załądunku? Że niby ładując w Polsce towar do Niemiec od czasu załądunku liczymy niemiecką dietę? Bzdura. Jeśli np kierowca przekracza granicę w Świecku, to są dane co do daty i godziny przekroczenia granicy czyli opuszczenia Polski. I od tego momentu zaczyna się naliczać dobowy czas diet Jeśli w grę wchodzi prom, to za czas, moment opuszecznia Polski przyjmuje się moment wjechania na prom ponieważ terminal portowy jest swego rodzaju granicą. Rozumiem, że pytającemu chodzi o to, że w czasie zmiany ( jednej jazdy 2x 4, 5 h) przejedzie NIemcy i stanie np w Holandii na pauzę. Dieta nie jest zależna od tego czy się stoi na pauzie czy się jedzie. W obu przypadkach przebywa się poza granicami kraju. Stawki diet w Uni są bardzo zbliżone do siebie. Poza Norwegią, ktora dość znacznie odbiega w górę jeśli chodzi o stawki, ale Norwegia nie jest w Uni. Jeśli wiec ktoś stoi 45 h pauzy np we Francji, to oczywiście nalicza się mu dietę, stawkę tam obowiązującą. Jednak najcześciej stosuje się wyliczenie średniej. Taka średnia w sumie nie odbiega tak bardzo od rzeczywistości. Pytanie czy pauzę stanowią godziny nocne czy kraj zakonczenia jest troche trudne do skomentowania z racji swojej śmieszności.

1

~711
2014-04-22 10:41:49
Robie Tu Wietnam - strasznie cwaniakujesz do wszystkich, wszystkich wysmiewasz i zaachowuejsz sie tym samym jak typowy polaczek niestety... a szkoda, bo wiedze jakas posiadasz.

Poczytaj troche interpretacji, a nawet wyrokow sadow - to zobaczysz, ze potrafili orzekac zarowno na wg "kraju przeznaczenia" jak i "kraju zaladunku" jak i "kraju pauzy". Pierwsze slysze o usrednieniu i z cala pewnoscia nie slyszalem o czyms takim w rozstrzygnieciu sadowym. W cala tez pewnoscia tez stawki diet/ryczaltow nie sa az tak bardzo zblizone - np UK sporo odbiega. Zdecydowanie nie mowie tutaj o pauzach miedzy 4, 5h a 4, 5h, tylko o dobowych i rozroznianiu krajach w calym np 4tygodniowym wyjezdzie - skomplikowanosc tego procesu to pole do nadinterpretacji w sporze sadowym.
W pauzie tez nic smiesznego nie ma - dla przecietnego sedziego "pauza to noc" a znowu "noc", czyli godzine nocne definiuje regulamin. Dodatkowy problem to jak nie ma na karcie zapisanych "krajow zakonczenia"

Reas umujac - opinia jest jak *, kazdy ma swoja. Moje pytanie bylo przewrotne, tzn uwazam, ze nie ma tu niestety jednoznacznych odpowiedzi.
pozdrawiam
ese
2014-04-22 10:59:04
~Robię Tu Wietnam
(2014-04-22 09:23:06) Stawki za diety są naliczane wedle danych o przekroczeniu granicy kraju. Miejsca załadunku czy rozładunku nic do tego nie mają. W kraju stawka diety krajowej to 30 zł. -

W kraju, oraz ZA GRANICĄ zgodnie z wszelkimi przepisami dieta może wynosić 30 złotych. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by w kraju żądać 300 za dzień.
~Helwet
2014-04-22 11:02:45
Jest jeszcze coś takiego jak niezawisłość sądu, a oznacza to że każdy sąd może przyjąć inną interpretację przepisów. Sądy rozstrzygają ( interpretują) ogólne przepisy z tym co przedstawia powód i na tej podstawie wydają wyrok. Dlatego też potrafią być skrajnie różne. Gwarantem sukcesu w takiej sprawie jest perfekcyjne udokumentowanie, wtedy sąd ma ograniczone możliwości własnej interpretacji.
ese
2014-04-22 11:06:08
Nieieden raz zdarzało się, że dwa rózne sądy wydawały diametralnie różne orzeczenia. Można się we wniosku na korzystniejsze dla siebie powołać, ale wiążące dla sądu to nie jest. Nie ma tu prawa precedensu
ese
2014-04-22 11:07:37
~Ł ysy-
Witam. Jasnym jest., że jest wolny wybor. Pasują warunki współpracy (także w działalności) , to się pod nimi podpisuję. Nie-to dziękuję za propozycje. Czasem mam wrażenie, że to zbyt proste by pojąć
~świetlicowa
2014-04-22 11:23:40
ese- wydaje mi sie że wpadłeś w sieć lub siatke płac "Ł ysego"
~Helwet
2014-04-22 11:25:10
Niektórzy tutaj są ubezwłasnowolnieni, ale przez swój umysł. Jak można być takim idiotą, żeby najpierw podpisywać niekorzystną dla siebie umowę, a pózniej drzeć ryja na forum o niesprawiedliwości.
capri
2014-04-22 11:31:19
Paskudne jest to podszywanie się pod innych. Nie wiem czemu ma służyć, za mało judzenia, słownej agresji, wyzywanek? Trzeba prowokować kolejne. Nie liczę na rozsądną, rzeczową odpowiedź.

1

~711
2014-04-22 11:31:23
ese - wynosic 300pln deita w kraju moze, ale wtedy od 270pln trzeba odprowadzic ZUS i US, wiec nieczym sie to nie rozni od wyzszej stawki na umowie, zatem nikt tego nie stosuje

1

~pocztowy:)
2014-04-22 13:02:36
Przed epoką Lodowcową Łysy napisał: "Dobrze napisana umowa, jasno określony regulamin pracy gasi wszelkie roszczenia. 2200zł za miesiąc tyrki i koniec snów o potędze. W tej kwocie zawarty jest ryczałt noclegowy, diety, nadgodziny praca w godzinach nocnych itd, itp. "

Teraz Łysy Napisał:"Ese- u mnie nie ma zadnych diet. Płace od przerobu i co najwazniejsze -KIEROWCY SA NA WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI!!!. Umowa cywilno-prawna a jak sie nie podoba to klozet. "

Kolo coś Ewidentnie Miesza, logika podpowiada iż Baran Lewituje na E_T:)
~xxx
2014-04-22 14:22:28
to co miales na umowie czyli pewnie najnizsza krajowa odzyskasz bez problemu i w miare szybko, wystarczy skarga do inspekcji pracy idz do najblizszego biura tam ci powiedza co i jak i pomoga napisac skarge przysla kontrole i nakaza wyplate tego co jest winien, ale tylko jak byles zatrudniony na umowe o prace jak byles zatrudniony na zlecenie itd, itp musisz isc do sadu, kasy na ktora nie masz umowy nie odzyskasz bo nie udowodnisz mu ze na cokolwiek wiecej sie z toba umawial, mozna pozwac o diety ktore naleza sie kazdemu kto pracuje w delegacji i kase za nadgodziny, prace w nocy ale to juz tylko sad a wiadomo jak te sady w polsce dzialaja i to tez pod warunkiem ze nie podsunal ci do podpisu kwitow ze wyplacil ci diety albo listy plac zeby byl porzadek w papierach w razie kontroli a ty podpisales myslac ze jakos sie dogadacie i w koncu zaplaci to tez jest popularny trik prywaciarzy
~711
2014-04-22 14:25:30
Wietnamczyku - zachowujesz sie jak typowy polaczek.. ekhm, juz to pisalem... teraz mozna dodac jeszcze ze niczym prawnik obnosisz sie wyzej niz wszyscy inni... tez norma. zapewne na wizytowce masz dwie linijki textu - tytulowego oczywiscie. Ja twojej osobie nie ublizalem, natomiast liczylem na jakis consensus twoich argumentow a nie wywody o promach przytoczone z ustawy.

Problem polega na tym, ze u nas nie ma drogi prawniku z tytulem prawa precedensu, i to ze ktos (sad) uznal "kraj przeznaczenia" jako "smieszny powod" nie znaczy, ze inny "smieszny sedzia" tudziez "smieszny prawnik" (z tytulem, a jakze) nie wywnioskuje ze jednak on policzy diety wg kraju przeznaczenia.

konczac wywod - nadal uwazam, ze 4tygodniowe tzw przerzuty a co za tym idzie rozne kraje zaladunku, tranzytowe i docelowe, ogrom przekraczanych granic i roznych stawek diet/ryczaltow, sprawiaja ogrom danych. Mysle, ze zaden kierowcy tylu granic na swojej delegacji nie zapisuje, zatem biegly powolany przez sad nie jest w stanie policzyc tego i tytal pojawia sie sugestia, ze moze to "usrednienic" - co jest jakims rozwiazaniem, ale akurat o takowym nie slyszalem. A moze tez np policzyc wg krajow zakonczenia bo teoretycznie bezposrednio po nim nastepuje odpoczynek dobowy. Tego jednak czesto nie wbijaja kierowcy w tacho.

btw slyszalem tez, iz kierowcy celowo "pauzowali sie" w krajach drozszych liczac na wyzsze "zwroty kosztow"

tak czy inaczej, pozdrawiam cie drogi Wietnamczyku i zycze mniej agresji wobec blizniego

2

~Jacek
2014-04-22 14:26:05
Marian, zleć to kancelarii, która prowadziła już podobne sprawy a zyskasz więcej niż Ci się wydaje. Po za tym poinformuj o tym PIP oraz ITD a ów pseudo pracodawca będzie miał kilka nocy nie przespanych. Walcz o swoje prawa - stoisz na wygranej pozycji.
~711
2014-04-22 14:28:28
P. S. - tytulem uzupelnienia - od poczatku nie pytalem od diety/ryczalty za kraj/zagranice, a jedynie o rozroznienie zagranicznych miedzy soba. Rozroznienie polska/zagranica jest BANALNIE proste jak wpisal pan prawnik z tytulem - "do swiecka i od swiecka" :)
~lolo
2014-04-22 15:51:22
kolego z wietnamu.
a kto pujdzie z ese-m na piwo, jak on 24h siedzi na forum
~lolo
2014-04-22 15:52:28
kto żywi ese-go
~łuki
2014-04-22 17:25:05
podpal *owi auto to zrozumie że nie masz na chleb

-1

~Helwet
2014-04-22 17:28:47
luki, a ciebie jak ktoś dobrze pociągnie ze łba, to skąd wezmiesz na dentystę i chirurga plastyka. Za co pwrócisz do prawidłowego rysopisu? A zapomniałem, poprosisz o podwyżkę.

1

Sergiej-TG
2014-04-22 17:40:19
~Robię Tu Wietnam, odezwij się do mnie na: sergiuszc@interia. pl. Pozdrawiam
capri
2014-04-22 18:53:40
~lolo - Skoro pytasz, to nie Ty? Zatem to nie Twój problem.
Kolejna pralnia czy inny magiel: cudzy czas, cudze utrzymanie, wreszcie cudze piwo. Takie blablabla i komu by tu... Już o braku poprawności językowej nie dodam słowa, bo wstyd.
~Robię Tu Wietnam
2014-04-23 08:30:59
Wrócę do korzeni :) To takie zboczenie zawodowe. Nazywa się analizą faktów. na początek pierwszy bełkot:
~711
(2014-04-22 08:44:11)
czy stawki za diety/ryczalty liczymy wg kraju:
A) zaladunku
B) rozladunku
C) pauzy

jesli C pauzy, to co stanowi pauze:
I dobowy odpoczynek 9/11
II godziny nocne
III kraj zakonczenia

jesli III to co zrobic jesli nie ma niektorych krajow zakonczenia (czesty blad w obsludze tachografu


Co do punktu A. Jak pisałem wcześniej wedle tej logiki kierowca łąduje się np w Olsztynie, ma towar do Monachium i w momencie kiedy konczy zapinać pasy, zapina plandekę, to dieta liczy mu się wedle stawki niemieckiej. Nooo, brawo. Bareja by tego nie wymyślił.
Punkt C. Diety wg pauzy??? Aha. Czyli jeśli kierowca jedzie autostradą hiszpanską, to nie jest zagranicą. Dieta mu się liczy kiedy stanie na pauzę. Wtedy przebywa zagranicą, hahahhahaha.
Pytanie autora tekstu co stanowi pauzę. I jego wersje nad którymi się zastanawia. Wersja III kraj zakonczenia :) Albo jeszcze lepszy " kwiatek" czyli godziny nocne. Tak, oczywiście. Tylko godziny nocne są pauzą. Jeśli ktoś konczy pracę np o 10 rano i staje na 11 godzin pauzy w dzień, to to już nie jest pauza.
Dalej ten "zdrowo myślący" człowiek zarzuca mi ( w swoim kolejnym tekście), że skupiłem się na " od Swiecka do Świecka" Noo, każdy doczyta, że Świecko podałem jako przykład. Ale dlaczego podałem? Dlatego, że :
REKLAMA
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 18.206.92.240

Dodaj
Anuluj

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2023
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
Photo by Josh Hild from Pexels