REKLAMA

Informacje prasowe

WątekAutorPostów
Zamiast cyfry stara szuflada
W Pile inspektorzy z miejscowego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymali pojazd, w którym zamontowany był tachograf analogowy, czyli tak zwana szuflada, zamiast tachografu cyfrowego.
etransport.pl5
Praca szuka człowieka?
23% wyższe zarobki, etat i elastyczna praca w prestiżowej firmie. Polscy pracownicy czekają, aż taka oferta… sama ich znajdzie.
etransport.pl3
Jak bezpiecznie przewieźć szkło w rozmiarze XXL?
Polska firma spedycyjna zrealizowała ostatnio kolejne ciekawe zlecenie transportu drogowego. Spedytorzy stanęli przed zadaniem zorganizowania przewozu 4 ponadnormatywnych szyb do okien, docelowo przeznaczonych do montażu w jednym z najnowocześniejszych apartamentowców w Londynie.
etransport.pl7
Prawie załoga, czyli cwaniacy za kierownicą
Przewoźnik, czyli właściciel pojazdu, razem z kierowcą postanowili przechytrzyć przepisy i wymyślili, że pojadą niby jak załoga, ale bez zachowania obowiązujących rygorów czasu wypoczynku i jazdy.
etransport.pl14
Kontrolowali trzeźwość kierowców jadących lubuskim odcinkiem
A2

Działania zlokalizowane na międzynarodowym szlaku komunikacyjnym E-30 mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i są organizowane cyklicznie. Wszystko po to, aby każdy zmotoryzowany miał przekonanie, że innym autem podróżuje trzeźwa osoba.
etransport.pl2
Nowe obowiązkowe wyposażenie samochodu- szykują się poważne
zmiany

Komisja Europejska przedstawiła propozycję zmian, które w dużej mierze dotyczą pojazdów ciężarowych.
etransport.pl8
Zlikwidowano wąskie gardło na trasie między Berlinem i
Roztoką

Po trzyletniej przerwie ruch na autostradzie A19 przez most Petersdorfer między Berlinem i Roztoką znów odbywa się czterema pasami.
etransport.pl3
Ryzyko śmierci na naszych drogach jest około cztery razy
większe niż w Norwegii

Polska ma najwyższy wskaźnik śmiertelnych ofiar wypadków na miliard przejechanych kilometrów w Europie. Ryzyko na naszych drogach jest około cztery razy większe niż w Norwegii, Szwecji czy Wielkiej Brytanii – wynika z Rankingu EU progress on road safety. 12th Road Safety Performance Index Report, 2018.
etransport.pl6
Włochy: nowe wytyczne dotyczące kontroli kabotażu. Kary do
10 000 euro

Służby kontrolne mogą ukarać kierowcę i przedsiębiorstwo transportowe za brak przetłumaczonych na język włoski dokumentów.
etransport.pl6
Opłata emisyjna staje się faktem. Dostanie się nam po
kieszeni

Prezydent podpisał nowelę ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Uchwalona ustawa wprowadza zmiany w ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2018 r. poz. 799), ustanawiając nowy rodzaj opłaty publicznej – opłatę emisyjną.
etransport.pl3
Prawie połowa kierowców nie zna przepisów dotyczących jazdy
po alkoholu

Według aktualnych przepisów kierowca zatrzymany na prowadzeniu pojazdu z więcej niż 0, 2 promila alkoholu we krwi musi liczyć się z konsekwencjami.
etransport.pl21
Nietrafiona rekrutacja – co dalej?
Realne straty finansowe, opóźnienia w projektach, spadek wydajności i niskie morale w zespole – to tylko część konsekwencji, z jakimi musi zmierzyć się firma po nieudanej rekrutacji. Na jakie rozwiązania ze strony agencji może liczyć pracodawca? Jak właściwie określić zasady współpracy?
etransport.pl11
Miały zniszczone fotele, brak kilku pasów bezpieczeństwa,
niesprawne światła pozycyjne

Do listy niechlubnie dopisał się kierowca podstawionego pojazdu zastępczego, który nie odebrał tygodniowego odpoczynku i nie mógł prowadzić pojazdu.
etransport.pl13
Dlaczego kierowcy jeżdżą pod prąd?
Co zrobić, gdy wjedzie się źle?
etransport.pl11
Pracownicy z Ukrainy coraz ważniejsi dla polskiego rynku
pracy

Liberalizacja przepisów wizowych Unii Europejskiej dla Ukraińców sprawia, że Polska może przestać być dla nich krajem docelowym. Z regionu szczecińskiego 90 proc. Ukraińców wyjechało do Niemiec.
etransport.pl178
Za przemyt tymczasowo aresztowany na 3 miesiące
Papierosy warte ponad 6 milionów zł ukryte były w litewskiej ciężarówce, która zgodnie z dokumentami miała przewozić węgiel drzewny. Za tak duży przemyt grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
etransport.pl2
Finał XVI edycji konkursu - Urząd Skarbowy Przyjazny
Przedsiębiorcy

W tym roku, po raz 16-ty rozstrzygnięto konkurs organizowany przez Business Centre Club przy współudziale Ministerstwa Finansów, którego celem jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem między administracją skarbową a przedsiębiorcą.
etransport.pl9
Fabryka Akumulatorów LOXA Sp. z o. o.
Fabryka Akumulatorów LOXA Sp. z o. o. obecnie wytwarza nowoczesne, bezobsługowe akumulatory rozruchowe o pojemności od 36 Ah do 230 Ah, służące do wszystkich pojazdów samochodowych i ciągników rolniczych.
etransport.pl32
Wysokie sankcje za niszczenie dróg
Przedsiębiorcę czeka postępowania administracyjne z przewidzianą karą 15 tysięcy złotych.
etransport.pl1
Kierowca powinien jechać tak, jakby pojazd nie miał hamulców
Jarosław Ożyński, trener DAF EcoDrive, ma 46 lat, a za kółkiem ciężarówki spędził ostatnie 22 – najpierw 10 lat jako kierowca na trasach międzynarodowych, a ostatnie 12 jako trener ekonomicznej jazdy.
etransport.pl427
Niczym Transformers
Do nietypowego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego doszło na DK nr 50 w miejscowości Rębowo.
etransport.pl5
Pracują nad zakazem ruchu ciężarowego na N340
Według najnowszych doniesień, Generalna Dyrekcja Transportu oraz władze Katalonii przygotowują rozporządzenie w sprawie zakazu ruchu ciężarowego na drogach N340 i N240, który będzie obowiązkowo przekierowany na autostrady płatne AP7 i AP2.
etransport.pl3
'Zawodowo' niebezpieczni kierowcy usłyszeli zarzuty
Funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG ujawnili kolejny fałszywy dokument uprawniający do przewozu materiałów niebezpiecznych. Zaświadczeniami posługiwali się cudzoziemcy, którzy chcieli pracować w Polsce jako … zawodowi kierowcy
etransport.pl11
Zderzenie ciężarówek. Jeden z kierowców jechał na magnesie
Groźny wypadek w powiecie gostyńskim. Kierowca cysterny, w której przewożono paliwo zderzył się z pojazdem, którym z kolei transportowano żwir. Kontrola ITD wykazała, że jeden z kierowców jechał na niedozwolonym magnesie.
etransport.pl62
Fizyki nie da się oszukać
Podczas jazdy ładunek dąży do przemieszczania się i błędne jest założenie, że jego duża masa wystarczy do utrzymania go w miejscu. Zabezpieczenie ładunku jest konieczne i wcale nie takie proste. Potrzebna jest wiedza teoretyczna i praktyczna. Podstawą jest zwiększenie tarcia i umiejętne zamocowanie pasów.
etransport.pl4
Stojący w korku kurier spał na kierownicy
Okazało się, że był pod wpływem amfetaminy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zapewne utrata pracy.
etransport.pl13
Nielegalne transporty śmieci zalewają Polskę- kolejne udane
kontrole

W ramach ogólnopolskiej akcji DEMETER IV prowadzą kontrole legalności przewożonych odpadów. Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim pojazdy ciężarowe przewożące odpady, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku. Akcję koordynuje Departament Ceł w Ministerstwie Finansów
etransport.pl10
Chcą zmniejszyć limit prędkości w Wielkiej Brytanii
Brytyjczycy mają jedne z najbezpieczniejszych dróg na tle UE. Wciąż jednak szukają pomysłów na podniesienie poziomu bezpieczeństwa podróży.
etransport.pl1
Szansa dla polskiego transportu. Porozumienie MEN z FTD na
rzecz kształcenia kierowców

Podpisane w środę porozumienie przewiduje współpracę pomiędzy resortem edukacji a przewoźnikami w podnoszeniu jakości, a także efektywności szkolnictwa branżowego i technicznego oraz dostosowywania go do potrzeb rynku pracy.
etransport.pl18
Podwyżka stawek na M6 może spowodować wzrost ruchu
ciężarowego przez centrum Birmingham

Od 30 czerwca koszt przejazdu dla samochodów osobowych wzrósł o kwotę od 30 do 50 pensów, natomiast w przypadku lekkich pojazdów użytkowych podwyżka wynosi od 10 do 30 pensów. Kierowcy samochodów ciężarowych będą musieli zapłacić od 20 do 50 pensów więcej.
etransport.pl6
Ile przewoźnicy mogą oszczędzić na wprowadzeniu rozwiązań
telematycznych?

Konieczność rozliczania delegacji oraz ryczałtów, to rzeczywistość każdego przewoźnika zatrudniającego kierowców. Do prawidłowych obliczeń, przedsiębiorca musi być na bieżąco z aktualnie obowiązującym ustawodawstwem. Zdarza się, że pomimo doskonałej wiedzy, na skutek błędów ludzkich występujących podczas przygotowywania dokumentacji wymaganej do rozliczenia delegacji, jest ona nieprawidłowa.
etransport.pl3
Marek Drzewowski, Służba Celna: Czy prześwietlanie pojazdów
jest bezpieczne?

Funkcjonariusze Służby Celnej każdego dnia korzystają z urządzeń do prześwietlania promieniami RTG przesyłek, bagaży, samochodów a nawet wagonów kolejowych. Czy częste badania tego typu są szkodliwe dla kierowcy?
etransport.pl12
Dwóch kierowców i kilkanaście mandatów karnych
Jeden kierowca używał wyłącznika tachografu i prowadził pojazd bez karty kierowcy. Inny kierowca używał emulatora Adblue. Obaj naruszyli przepisy o czasie pracy kierowcy i obaj zostali ukarani kilkunastoma mandatami karnymi.
etransport.pl9
TachoDroid. pl
Odczyt kart kierowców i tachografów przez komórkę.
etransport.pl4
Kolejne problemy z parkingami w Niemczech
Do wzrostu ruchu ciężarowego na autostradach przyczyni się także rozszerzenie obowiązku opłaty drogowej na drogi federalne.
etransport.pl9
Polski kierowca ciężarówki oskarżony o zamordowanie
obywatela Słowenii

Mężczyzna zmarł na skutek licznych urazów głowy, zanim trafił do szpitala uniwersyteckiego w Cork po tym, jak znaleziono go w nocy leżącego na tyłach parkingu.
etransport.pl5
ID Logistics w Polsce i na świecie
W ramach kompleksowego zarządzania łańcuchem dostaw, oferuje klientom pełen zakres usług (magazynowanie oparte na nowoczesnych systemach do zarządzania operacjami magazynowymi, picking sztukowy, transport, dystrybucja, usługi o wartości dodanej) oraz dodatkowe rozwiązania logistyczne.
etransport.pl1
Opłaty drogowe w Niemczech: Toll Collect bez prowizji
W Niemczech przewoźnicy mają do dyspozycji dwie formy płatności za autostrady: urządzenie pokładowe Toll Collect oraz płatność gotówką lub kartą w terminalu opłat.
etransport.pl1
Uzbrojeni w laserowe mierniki prędkości strzegą
bezpieczeństwa na DK 22

Wraz z początkiem lipca na dobre rozpoczął się sezon urlopowy, a z nim liczne wakacyjne wyjazdy. Wielu z nas za środek transportu wybiera samochód, dlatego w okresie letnim możemy spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów.
etransport.pl2
Kontrole graniczne odbijają się negatywnie na logistyce i
handlu

W związku z wprowadzeniem kontroli granicznych wewnątrz strefy Schengen Niemieckie Stowarzyszenia Handlu (HDE) ostrzega przed ich negatywnymi konsekwencjami dla firm logistycznych i handlowych.
etransport.pl1
Nad samochodem unosił się rój much. Udaremniono wwiezienie
29 ton odpadów do Polski

Wwiezienie odpadów udaremnili w ubiegły piątek funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej.
etransport.pl11
Nowe naczepy dwuosiowe o ładowności ponad 25t
Dzięki nowatorskiej konstrukcji nośnej, naczepy ważą tylko nieco ponad 4200 kg.
etransport.pl22
Nie kręć w Austrii, bo to dużo kosztuje
Kamerka z okna! Takie hasło musicie zapamiętać, gdy wybieracie się wakacyjną trasą wiodącą przez Austrię. Mandaty są surowe, a gdy zabraknie pieniędzy, policja może wziąć w zastaw cenne przedmioty.
etransport.pl7
BGL ma nadzieję na kompromis w sprawie Pakietu Mobilności
Prezes Niemieckiego Zrzeszenia Towarowego Transportu Drogowego, Logistyki i Utylizacji (BGL), zachowuje ostrożny optymizm w odnośnie do decyzji Parlamentu Europejskiego (PE), który zalecił Komisji ds. Transportu ponowne rozpatrzenie pierwszego Pakietu Mobilności.
etransport.pl3
Remis ze wskazaniem na związki zawodowe. Głos w sprawie
delegowania

Raport o delegowaniu pracowników w transporcie międzynarodowym wraca do Komisji TRAN w Parlamencie Europejskim. Komentarz Tadeusza Kucharskiego Przewodniczącego KSTD NSZZ "Solidarność".
etransport.pl47
Peter Pan już na trasie. Po przebudowie prom będzie
obsługiwał też frachty z Polski

Prom jeszcze do niedawna służył przede wszystkim do obsługi połączeń pomiędzy Niemcami a Szwecją. Teraz niemiecki armator oddelegował ten prom również do obsługi połączenia z Polski.
etransport.pl13
Upadłość i restrukturyzacja firm transportowych
W 2017 r. w Polsce ogłosiło niewypłacalność 900 przedsiębiorstw. Niewypłacalność firm transportowych wynosiła 43 proc. więcej niż w roku poprzednim. Tymczasem w I połowie 2018 r. odnotowano wzrost liczby upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw o 21 proc. Największa fala upadłości z pośród wszystkich branż dotyczyła właśnie firm transportowych.
etransport.pl75
15 kilometrowe korki z powodu kontroli granicznych
Poniedziałkowe dawkowanie liczby ciężarówek wjeżdżających do Austrii wzdłuż autostrady przez dolinę Innu długi zator drogowy w Bawarii.
etransport.pl2
250 nagród dla kierowców samochodów ciężarowych
1 lipca ruszył wakacyjny konkurs pod hasłem „Pływaj z Unity Line i odbieraj atrakcyjne nagrody. Edycja 2018”. Skierowany jest do kierowców samochodów ciężarowych, którzy korzystają z usług przewoźnika.
etransport.pl5
25 lecie działalności w Polsce
Polska Izba Spedycji i logistyki uświetniła jubileusz działalności uroczystą kolacją i koncertem Grupy MoCarta, zorganizowanymi w salach gdyńskiego hotelu Courtyard by Marriott Waterfront.
etransport.pl2