Najnowsze wątki forum

WątekAutorPostów
Pierwszy raz Dania
Cześć koledzy. Po świętach jadę pierwszy raz do Danii. Pytanie gdzie u Niemca lub może na granicy kupię winietę? jak z parkingami? czy bezpiecznie?
~Dorota4
Wypadki przy pracy. Wzrasta poziom bezpieczeństwa w branży
TSL

Specyfika pracy w tej branży oraz wysoka dynamika zadań i ciągły pośpiech sprawiają, że całkowita eliminacja groźnych dla zdrowia i życia pracowników zdarzeń jest raczej niemożliwa. Dlatego wszelkie próby poprawy sytuacji, skutkujące mniejszą ilością wypadków, cieszą.
etransport.pl2
Umowa o pracę
Witam.
Czy bedac zarejestrowanym na umowe o prace na pelen etat jako Kierowca Ciagnika Rolniczego, nie jezdzac na zadnych tarczkach, ani kartach kierowcy, moge w weekendy badz w tygodniu po godzinach zlapac prace dorywcza na ciezarowce w oparciu o umowe o prace na 1/4 etatu? Czy jest to nie zgodne z prawem?
Tomi931
Światowa premiera najbardziej zaawansowanej ciężarówki
komercyjnej na świecie

Podczas prezentacji pod nazwą Nikola World w centrum wystawowym WestWorld w Scottsdale w Arizonie, dyrektor generalny Nikoli Trevor Milton przedstawił tysiącom uczestników wizję globalnej przyszłości transportu bezemisyjnego, w tym Nikola Tre i Two.
etransport.pl3
Poważne utrudnienia w Portugalii- kierowcy ciężarówek
zobligowani do pomocy

Rząd portugalski ogłosił stan gotowości w związku z kryzysem energetycznym spowodowanym strajkiem przewoźników, co umożliwia mobilizację sił wojskowych i bezpieczeństwa w celu zagwarantowania dostaw paliwa.
etransport.pl13
Dobra sytuacja branży logistycznej
20 proc. firm planuje wzrost zatrudnienia, ale ma problem ze znalezieniem pracowników.
etransport.pl1
Roaming w play.
Problemy z siecią. Po 20 semundach zrywa połączenie z siecią. Trzeba ponownie uruchomić telefon i po 20-30s zrywa ponownie. Dodam, że nigdy wcześniej takie skecze mi się nie zdarzały.
~kabat4113
kierowca w szwajcari
koledzy szukam firmy ktora zatrudnia polakow w szwajcari
blazej197826
Oi-Oil Paliwa
Ostatnio dotarła do mnie taka firma Oi-Oil Sp. z o. o. z Warszawy
~Lesio2
SAFAR GROUP/MEDIA/SAS
Poszukuje osób poszkodowanych przez spółkę SAFAR! Proszę o kontakt :).
Adrin92
la jonquera/dżangłera
Jaki parking polecacie na dżangłerze?
~Nowy8
Ponad 15 tysięcy euro za manipulacje w polskiej ciężarówce
W zeszłym tygodniu policja z Gütersloh otrzymała telefon z warsztatu samochodowego w Rheda-Wiedenbrück, informujący o szeregu manipulacji wykrytych w cyfrowym tachografie polskiej ciężarówki.
etransport.pl20
Logistieke dienstverlening / ND Logistiek / ND Logistics z
NL - Elsendorp, Kaizersven 42,

WAŻNA INFORMACJA DLA ZAINTERESOWANYCH PRACĄ W TEJ FIRMIE
pawlaty2
Po co zakaz wyprzedzania dla ciężarówek?
W najnowszym raporcie Najwyższa Izba Kontroli wskazuje, że duży wpływ na płynny ruch na autostradach i drogach ekspresowych ma między innymi sposób organizacji i zarządzania ruchem ciężarowym.
etransport.pl193
Port Kopytkowo – bezpiecznie i bez nudy
Port Kopytkowo to duży kompleks dla podróżnych i kierowców samochodów ciężarowych, który powstał przy skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą wojewódzką nr 231, ok. 80 km od centrum Gdańska. Na zachętę gospodarz proponuje przez kilka dni bezpłatny parking i myjnię.
etransport.pl1
SACHS TRANS ZDUNSKA WOLA
Pytanko jakie warunki, jaka praca, jaki system i czy warto? dziekuje i pozdrawiam. Stanowisko Kierowca..
~Kierowca4
Zamknięta włoska A4. Zablokowana A2 w stronę Warszawy
Do zderzenia trzech ciężarówek doszło na odcinku Trieste - Palmanova, na wysokości Vilesse w kierunku Venezia. Natomiast do zderzenia dwóch ciężarówek doszło na 191 km autostrady A2, pomiędzy węzłami Poznań Wschód - Września.
etransport.pl4
Do 10 lat pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu
i próbę wręczenia łapówki

Tyle grozi 42- letniemu kierowcy ciężarówki, u którego w trakcie kontroli policjanci wyczuli intensywną woń alkoholu.
etransport.pl11
Kierowca w Uk
Witam mam propozycje wyjechania do UK jako kierowca C+E. Praca na chłodni codziennie w domu w jednym tygodniu pracuje się 6 dni w drugim 5 płaca 150 funtów dziennie. Chciałem zapytać doświadczonych kierowców po UK czy ciężko jest się przyzwyczaić do jazdy z drugiej strony jak ta praca tam wygląda? Obecnie moje doświadczenie jest aby po kraju. Dodam praca jest na swojej działalności w systemie dziennym.
Mateusz1805902
Wyprowadzili tranzyt z Suwałk
Od 13 kwietnia 2019 r. kierowcy mogą korzystać z 13 km odcinka obwodnicy Suwałk, która jest częścią drogi ekspresowej S61 i międzynarodowego szlaku Via Baltica, łączącego państwa bałtyckie z Europą Środkową.
etransport.pl6
E100 polecacie?
Hej, szukam dobrej opcji dla swojej małej firmy (2 auta). Polecacie jakieś konkretne rozwiązanie dla karty paliwowej?
W sumie to juz prawie jestem zdecydowany na E100, bo sporo mają punktów i zwracają VAT za opłaty drogowę. Ale może macie coś lepszego do polecenia?
~Łukasz034
Poradzą sobie z najtrudniejszym wyzwaniem
Na stoisku Scania podczas targów Bauma 2019 zaprezentowano pojazdy zdolne zmierzyć się z każdym wyzwaniem – niezależnie od typu ładunku i warunków klimatycznych.
etransport.pl1
Transport własna działalność do 3, 5 t
Tak jak w temacie chcę zacząć pracę jako kierowca do 3, 5t. głównym wymogiem w ogłoszeniach to chęć założenia DG czy warto przystąpić na tych warunkach. Bardzo proszę o pomoc. Liczę na grzeczne odpowiedzi.
~Rafał18
Nowe zakazy w Austrii już od 19 kwietnia
Austriacki rząd wprowadził dalsze zakazy dotyczące pojazdów ciężarowych o masie ponad 7, 5 tony, które przejeżdżają przez jego terytorium. Oprócz normalnego kalendarza zakazów planowanych na 2019r., wprowadzono dodatkowe. Mają one związek z niedawną nowelizacją ustawy o ruchu drogowym, która została opublikowana przez Federalny Dziennik Ustaw 12 kwietnia 2019 roku.
etransport.pl3
Czy branża boi się pakietu mobilności?
Postanowiliśmy sprawdzić jakie nastroje panują w firmach, w których częściowo zatwierdzone przepisy mogą utrudnić i skomplikować funkcjonowanie.
etransport.pl19
Jak wygląda przebieg pozyskiwania klienta z pierwszej ręki i
sprzedaży ładunku?

Mam pytanie jak wygląda przebieg pozyskiwania ladunku z pierwszej ręki jak znaleźć takiego kontrahenta oraz sprzedaży później przez nas ładunków na giełdzie? Proszę o napisanie krok po kroku... jakich informacji potrzebuje ktoś od kogo bierzemy ładunek a jakich nasz klient? Jak to wygląda... oczywiście zakładając że ktoś pracuje legalnie
Bardzo proszę o poważne odpowiedzi spedytorów :)
~Jagoda21
Dziś możliwe kontrole prędkości w całej Europie
16 kwietnia to Europejski Dzień Kontroli Prędkości, dlatego też możemy się spotkać z liczniejszymi niż zwykle patrolami policyjnymi.
etransport.pl1
Co tu się kurna znowu dzieje!
Duduś na cenzurowanym.
~Pan Ordynator104
Jak handlować zleceniami?
Witam, mam pytanie jak handlować... a mianowicie skąd wziąć zlecenie "jak to powiedzieć " że na sprzedaż
Mając do dyspozycji tylko timo oraz transa do sprzedawania
~Jagoda18
Drogowy unikat z problemami
Rzadko już spotykaną na polskich drogach ciężarówkę marki Steyr mieli okazję skontrolować podkarpaccy inspektorzy. O ile pojazd sam w sobie nie budził jakichkolwiek wątpliwości a mógł być postrzegany raczej jako swego rodzaju „transportowy rodzynek” to już ładunek, który przewoził niestety okazał się kłopotliwy.
etransport.pl1
OBU Satellic Belgia
Witam, chciałbym wysłać obu Satellic do Belgii żeby je zdać. Wie ktoś jak to zrobić. Zarejestrowałem się na stronie satellic ale nic tam nie widzę odnośnie oddania urządzenia.
banan19861
Był nauczycielem, został kierowcą ciężarówki, bo tak
zdecydował portfel

Cztery lata przepracował jako nauczycielu WF-u w szkole w Świebodzicach. By godnie zarabiać musiał szkolną salę gimnastyczną zamienić na ciężarówkę.
etransport.pl236
START. Koszty założenia firmy transportowej
Chciałbym się dowiedzieć ile potrzeba funduszy na założenie firmy transportowej
~Mielcarz9
Pytanie o przetaczanie
Nikt nie lubi płacić za nic, a takie właśnie odczucie mają operatorzy intermodalni korzystający z bocznic kolejowych portowych terminali kontenerowych. Sprawa nie jest nowa, gdyż zarządy terminali stosowne opłaty manipulacyjne pobierały przynajmniej od dekady, ale gdy jeden z nich, a konkretnie DCT Gdańsk, postanowił uczynić z tego źródło pokaźnych zarobków – operatorzy się zbuntowali.
etransport.pl4
Trójmiasto - Regensburg
Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu informacji dotyczącej najlepszej, najszybszej trasy z Trójmiasta do Regensburga.
Wszędzie obecnie remonty.
Na Berlin czy na Poznań startować?
~karher7
Zatrzymał się, odczepił płonący pojazd i odjechał - jest
poszukiwany

W minioną sobotę, na A62 doszło do awarii samochodu, którym jechała 39- letnia kobieta wraz z dwoma końmi na pokaz w Kandel (Niemcy). Bardzo prawdopodobne, że doszłoby do tragedii, gdyby nie rumuński kierowca ciężarówki, który akurat tamtędy przejeżdżał.
etransport.pl15
Wypowiadają wojnę grupom specjalizującym się w kradzieżach
ładunków

Nowa inicjatywa pod nazwą Projekt CARGO, finansowana ze środków unijnych, ma na celu osłabienie działalności zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się kradzieżą ładunków w Europie. Już udało się zatrzymać 10 osób podejrzanych o dokonanie szeregu kradzieży z pojazdów w Austrii, Czechach, Danii, Włoszech, Polsce i Słowacji w trwającej dwa lata fali przestępstw.
etransport.pl5
Kolejny wybuch butli gazowej w kabinie ciężarówki
Do wypadku doszło na parkingu Auerswalder Blick w Niemczech.
etransport.pl156
Psychopata
Pracowalem jako kierowca w Wagenblast-Schwabisz Gmund. Zamiast obiecanych pieniedzy 2. 400+2 dni urlopu na miesiac, Dostalem 2, 100, ajak zachorowalem to juz bylo 1, 800. Zwolnolem sie, znowu dostalem 1, 800. Po przyjrzdzie z urlopu wyzucil mi wszystko z pokoju, tj spakowal mi wszystko do worka. Rozbil mi figure MATKI BOSKIEJ=CO MU ZROBILA. Musialem wezwac policje zeby mi oddal wszystkie rzeczy. PSYCHOPATA.
~Andrzej17
Pierwsze latające samochody już w sprzedaży
Pal-V Liberty to spełnienie marzeń futurystów – pozwala na przemieszczanie się bezpośrednio od drzwi do drzwi, omija korki i osiąga maksymalną prędkość 180 km/h.
etransport.pl1
Sehested transport polska
Opinie
~Były kierowca1
Praca na busie
Cześć !
Chcę zacząć swoją przygodę z pracą w transporcie drogowym. Nie mam uprawnień na samochody ciężarowe, lecz interesują mnie samochody dostawcze do 3, 5 ton. Jak wygląda taka praca, chodzi mi o pracę tylko w Polsce. Jak wygląda sprawa z tachografem i czasem pracy kierowców, jakie rzeczy są niezbędne kierowcy busa dostawczego, jakie są zarobki na czysto. Szukam pracy w województwie lubelskim i czy jest zapotrzebowanie na kierowców busów dostawczych w Polsce.
Pozdrawiam
~Kiero_Bus12
Pilnie poszukuje kogos majacego kurs z Anglii (okolice
Londynu) z dostawa do Polski.

Zona musi wrocic z corka do Polski i potrzebujemy przewiezc kilka paczek z ichnimi rzeczami. Nic zakazanego !
Oczywiscie nie za dziekuje, tylko za kilka stowek.
Osoby majace kurs (najpozniej do drugiej pololwy maja) z Anglii (z przejazdem w okolicach Londynu ), do Polski, najlepiej z przejazdem w okolicach mazowieckiego (do dogadania) prosze o kontakt mailowy najpozniej do przyszlego tygodnia
ktos. nieznany@interia. eu
Pozniej nieaktualne, bo jesli z nikim sie nie dogadam rezerwuje prom, zeby jechac wlasnym autem.
KtosNieznany20
Można bez tachografu... cyfrowego
Zamiast nowszej generacji tachografu cyfrowego, ciągnik siodłowy należący do rumuńskiego przewoźnika drogowego posiadał zamontowany tachograf analogowy…
etransport.pl7
POKORY KAŁMUKU !!!
Jak to jest, że szczyl po zrobieniu prawka prosi się pracodawców o zatrudnienie bez praktyki a po dwóch miesiącach pracy zachowuje się jakby wszystkie rozumu pozjadał??? Szefa obsrywa na forach nie patrząc na straty, które mu robi.
~Janusz bos lubelskie34
karta kierowcy pytanie
Hej szofery powiedzcie mi jak to jest z tym zaczytaniem karty kierowcy maxymalnie co 28 dni jak dobrze pamietam, ale jak przekrocze ten czas i zaczytam po 30 i np. pracuje jezdze kolejny miesiac dwa i zatrzymaja mnie do kontroli to bedzie mandat czy juz sie przedawnilo bo chyba krokodyle moga patrzec na ostatnie 28 dni jak to z tym jest prosze o odpowiedz doswiadczonych szoferow
~testo10
Zakaz odpoczynku w kabinie: kierowca nie musi posiadać
rachunku za hotel!

Komisja Europejska uważa, że inspektorzy nie powinni wymagać dodatkowych dokumentów, które nie są przewidziane w przepisach UE (takie jak rachunki hotelowe) w celu potwierdzenia, że spełnili obowiązek cotygodniowego odpoczynku.
etransport.pl45
Mandat z Niemiec porada
Witam dostalem pismo ze zdjęciem choć nic na nim nie widać wgl glowy nie ma przekroczanie o 20km/h na autostradzie A4 do zapłaty 70e plus 28e koszty administracyjne. Jest podany nr konta adres tytuł przelewu sygnatura akt platne do 24. 04. 2019. Tytuł tego pismo do PISMO INFORMACYJNE. Na końcu jest tak napisane ze jeżeli się przyznaje mogę WSTĘPNIE ZAPŁACIĆ OKREŚLONĄ KWOTĘ. To nie jest mandat tylko pismo informacyjne czy sue zgafzam i zeby im odp jest druga kartka czy to ja kierowalem czy ktoś inny a wtedy ja kierowalem. Nie zamierzam przez najbliższe sze dwa lata jeździć za granicę wgl. Jeśli nic nie odp ani nie wpłacę tej wstępnej kwoty 98e co nie jest ostateczna grzywna bo jeszcze to rozpatrza to wszcza dochodzenie albo umorza postępowanie albo będzie grzywna ostateczna bez ustisunkowania się organów administracji. Czy mam to płacić czy nie? Tylko prosze o rade jak ktoś tak mial nie wymysla. Wszystko jest po polsku tylko wydrukowane z kompa bez żadnych podpisów i bez pieczątki.
~Marek36
Praca w systemie 996
Jack Ma, współzałożyciel i prezes chińskiego giganta e-commerce Alibaba, stwierdził, że zdolność do pracy w systemie 996 (od godz. 9 przed południem do 9 wieczorem przez sześć dni tygodniowo) to ogromne błogosławieństwo. - Jeśli nie pracujecie w systemie 996, kiedy jesteście młodzi, to kiedy w ogóle możecie tak pracować?
~Bosz4
Praca na weekendy Kujawsko Pomorskie
Witam, Panowie i Panie, czy macie może jakieś informacje, że na przykład wasz szef potrzebuje kierowcy na weekendy, od piątku po godzinie 15. 00 do niedzieli max godzina 21. 00. Za info z góry dziękuję
Dziony1002