Najnowsze wątki forum

WątekAutorPostów
45 tysięcy złotych za ingerencje w tachografy
Podczas trzech dni kontroli wielkopolscy inspektorzy z Leszna zatrzymali kilka pojazdów, których kierowcy oszukiwali, stosując niebezpieczne w skutkach magnesy.
etransport.pl4
Wakacyjne zakazy ruchu obowiązują od najbliższego piątku!
Otrzymaliśmy potwierdzenie z Ministerstwa Infrastruktury, że letnie zakazy ruchu obowiązywać będą już od 21 czerwca.
etransport.pl12
Dolmat Trans Sp. z o. o. Sp. k
Mimo ewidentnych problemów z wypłacalnoscia a śmiem podejrzewać, że celowego unikania zapłaty wciaż działa wystawia ładunki i auta.
TimoCom mimo zgłoszenie, ze firma nie jest pod podanym adresem i nie podaje innego, nuie ma możliwości dostarczenia im faktury ani poczta tym bardziej osobiście (proponują zostawienie faktury na portierni w firmie. która nie przysnaje się do jakiego kolwoek powiązania ) Bierze ładunki z Timo jako Dolmat ale zlecenie prosi o wystawieie na inna fakture.
TimoCom wogóle nie interweniuje i pozwala na takie oszustwa!!! Kolejny cwaniak
~Doti1
spedycja betoniarnia
poszukuje spedycji do poprowadzenia betonomieszarki. Najlepiej w okolicach Warszawy
~Adrian2
Utrzymaj bezpieczny odstęp
Niestety, jazda na zderzaku to wciąż bardzo często spotykany styl jazdy wśród polskich kierowców. Nawet na autostradach i drogach ekspresowych. Kierowco, w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg, trzymaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Konsekwencje braku przestrzegania tej zasady mogą okazać się tragiczne.
etransport.pl1
Influencerzy transportowi w wyzwaniu DAF-a
Trwa DAF Driver Challenge – międzynarodowe zawody, które mają wyłonić najlepszego kierowcę DAF-a na świecie. W Polsce również mają miejsce eliminacje – niebawem poznamy dziewiątkę finalistów. Pod koniec maja w wyzwaniu DAF-a udział wzięli jedni z najbardziej medialnych i rozpoznawalnych kierowców w Polsce.
etransport.pl7
karta kierowcy odmowa wydania
zabrane uprawnienia do kierowania kat B ale nie na kat C+E odmówiono wydania karty kierowcy z powodu braku prawa jazdy ktorego urzednik nie chce wydac na pozostawione przez sąd kategorie co jest równoznaczne z brakiem mozliwosci podiecia pracy czy w tym kraju urzędas decyduje o tym co jest prawem a co nie Moze ktoś pomoże w rozwiazaniu tego problemu
~mark6
Ancotrans 197; rhus
jezdzi ktos z was u nich?
tuborg2
Łatwiejszy do wzięcia niż spłacenia
Polska branża leasingowa rośnie jak na drożdżach dzięki dobrej koniunkturze gospodarczej napędzającej rozwój firm, które chętnie finansują w ten sposób zakup środków transportu, samochodów osobowych czy sprzętu budowlanego. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika jednak, że klienci są winni firmom leasingowym prawie 405 mln zł.
etransport.pl3
Za szybko -Rozpoczęcie dnia pracy
Koledzy i koleżanki za szybko rozpocząłem dzień pracy na Tacho... okazało się że załadunek będę jednak miał dopiero za 8 h w czy ma to jakiś wpływ a dzień pracy co najlepiej zrobić?? ?
~Maciej56
Tylko innowacje pozwolą sprostać nowym regulacjom emisji
spalin

Co roku z powodu chorób wywołanych zanieczyszczeniem powietrza w UE umiera około 400 tys. osób. Normy dotyczące ograniczenia szkodliwych substancji w powietrzu ustanowione przez KE przekracza 23 z 28 krajów członkowskich. Za dużą część odpowiada transport.
etransport.pl1
obsluga tacho cyfrowego dla mlodego kierowcy
koledzy pomozcie bo nie mam pojecia
~borys77721
Z fałszywym prawem jazdy i sześciokrotnym zakazem
prowadzenia pojazdów

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu zatrzymali 21-letniego mieszkańca województwa pomorskiego, który do kontroli okazał podrobione brytyjskie prawo jazdy.
etransport.pl14
Podobno już jadą z INDII i BANGLADESZU prawda to?
Dziady pieją, że szofery z Indii i Bangladeszu już pakują manele i jadą do Polskiego Pana Biznesmena, żeby Pan Biznesmen Gumofilc miał na wakacje zagraniczne i nową furę w lizingu, jadą żeby zapełnić lukę po 1 stycznia jak Ukraińcy wyjadą do Niemieckiego Pana rabotać - prawda to? Widział ktoś żeby szofery w Azji już się pakowali? Jak to jest naprawdę?
~Waterland33
Nawiąże kontak z przewoźnikiem, międzynarodówka/Kraj
Witam, nawiążę współpracę z przewoźnikiem na relacjach krajowych, wyjazdy z kodu 47-227 po całym kraju. Stawka do uzgodnienia za towar neutralny oraz ADR.
Na relacjach międzynarodowych to wyjazdy przeważnie z 33-100 do DE/LV/NL/DK Stawka do uzgodnienia za towar neutralny oraz ADR.
Płatność do 45 dni po otrzymaniu faktury i dok. CMR.
Kontakt: +48 506 813 920
BartlomiejMlynarczyk1
Od jutra świąteczne zakazy ruchu dla ciężarówek
Kierowcy pojazdów ciężarowych o dmc pow. 12 t muszą pamiętać o obowiązujących ich zakazach zarówno w dniu świątecznym jak i w dniu poprzedzającym.
etransport.pl1
Szukam firmy co jeździ przez dżanguerę i garbsena PODEJMĘ
PRACĘ

Podejmę pracę w firmie co jeździ przez dżanguerę i garbsena, chcę w końcu zostać prawdziwym szoferem, bo ostatnio dowiedziałem się, że jak ktoś nie był na dźanguerze i garbsenie to nie jest prawdziwym szoferem. Proszę o oferty pracy, całkiem serio, może być nawet podwójna obsada. Mam wszystkie kwity C+E ADR, KS. sanepidu i całą resztę uprawnień (całą teczka) mifol1@interia. pl
~nalepszy szofer36
alkomat
Chcę kupić alkomat na prezent, mój budżet to koło 500-600 zł, jakie modele polecacie? Co powinienem wiedzieć przed zakupem? Chcę żeby to był solidny sprzęt, myślicie że w tej kasie da się coś kupić?
~rosomak5
Uszkodzenia ładunków podczas transportu - jak im zapobiegać?
W trakcie transportu lądowego lub morskiego, typowy kontener jest wystawiony na poważną próbę. Musi wytrzymać silny wiatr, opady deszczu i ekstremalne wahania temperatury. Czasami, w wyniku wstrząsów towary ulegają uszkodzeniu podczas transportu. Takie zdarzenia mogą generować duże straty finansowe dla firmy, nie mówiąc o negatywnym wpływie na środowisko.
etransport.pl1
Wiadukt na drodze 925 byto 3. 7m ile Ptrzechodz?
Witam czy na drodze 925 w Bytomiu przejdzie 4 m
~MLODY3
Możliwe są obniżki rzędu kilkunastu groszy na litrze
Od końca kwietnia ceny ropy naftowej spadają, a szczególnie mocną przecenę przyniosła druga połowa maja. W ciągu kilku tygodni czarne złoto potaniało o kilkanaście dolarów na baryłce i teraz teksańska ropa WTI wyceniana jest na niewiele ponad 50 dol. za tę jednostkę. Jednak to, czy ruch ten przełoży się na ceny paliw na stacjach, zależeć będzie od decyzji krajów OPEC i Rosji.
etransport.pl3
Pozwolenia na przewóz śmieci
Dania, Holandia, Polska, Niemcy, Szwecja, Belgia, Włochy
~Anna2
Długa lista usterek i ponad 30 000 złotych kary dla
przewoźnika

Przewożona stalowa konstrukcja znacznie wystawała poza lawetę - nieoznakowany odpowiednio i zbyt szeroki pojazd stwarzał poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Nieprawidłowości przy tym transporcie było więcej.
etransport.pl1
Kabotaż
Witam wszystkich otóż mam taki problem we Francji zatrzymano mnie do kontroli i na firmę został nałożona kara wysokości 2250eu za kabotaż moja firma twierdzi że to moja wina bo powinienem schować CMR i kary by nie było teraz firma chce odliczyć 750eu od mojej pensji ja osobiście uważam że od pilnowania kabotażu jest spedycja a nie kierowca.
Co o tym sądzicie ja się nie godze na to że firma chce mi odciągnąć 750eu
Mateuszbus3
Kupię firmę transportowo - spedycyjną
Kancelaria Radcy Prawnego w imieniu swojego klienta z branży transportowej - spedycyjnej przejmie za wynagrodzeniem od innych przedsiębiorców, niezależnie od ich kondycji, współpracujących z nimi spedytorów wraz z bazą danych, w tym obsługiwanych przez nich klientów - do dalszej obsługi po dokonaniu przejęcia. Forma prawna oraz organizacyjna opisanego przejęcia 8211; do uzgodnienia. Wynagrodzenie w zależności od wartości bazy danych i prognozy co do dalszej obsługi klienta. Kancelaria zapewnia pełną poufność zarówno na etapie prowadzonych negocjacji oraz finalizacji transakcji.
Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 538 865 959
KancelariaRadcyPrawnego1
Odporniejsza, łatwiejsza w obsłudze i codziennej
eksploatacji

Kögel prezentuje naczepę Cargo Rail generacji NOVUM.
etransport.pl1
szukam firmy transportowej
Gdźieś 15 samochodów Scania, jeżdżę pod spedycją Jerich, naczepy Thermo, z okolic Warszawy
~BigDaddy1
Transport najbardziej zadłużoną branżą
Przewoźnicy są winni ubezpieczycielom ponad 63, 5 mln zł.
etransport.pl13
Najlepszy Ducato wszech czasów
W salonach dealerów Fiata i Fiata Professional można składać zamówienia na Ducato MY2020, bestseller, który ciągle ewoluuje, by sprostać wymaganiom wszystkich klientów.
etransport.pl3
opinie o firmie Carstensen Spedition
jak w temacie
nowakaa1
Rozpoczyna się wydawanie kart do inteligentnych tachografów
15 czerwca br. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych rozpoczęła wydawanie nowych kart 2. generacji do tachografów inteligentnych – kart kierowcy, kart przedsiębiorstwa oraz kart kontrolnych.
etransport.pl16
Jechać do Niemca czy czekać 6 miesięcy, aż polski DZIAD -
TRANS będzie błagał na kolanach by zostać?

Za pół roku Niemcy otwierają rynek pracy dla pracowników z Ukrainy. Wiadomo, że duża część kierowców z Ukrainy już zaciera ręce i po 1 stycznia porzuci pracę u Polskiego DZIADA psiewoźnika i wybierze Niemieckiego PANA, mam dylemat jechać do niemca już dziś bo wiadomo niemiec lepiej płaci czy czekać aż w styczniu gumofilc w końcu da podwyżkę i będzie na kolanach klęczał i prosił bym został - co sądzicie?
~BoLeK91
W obronie polskich przewoźników
Pakiet mobilności głównym tematem spotkania konsultacyjnego ministra transportu Andrzeja Adamczyka z przedstawicielami TLP.
etransport.pl22
Frode Laursen (FL. Polska)
Biuro skasowało największy wątek w którym była opisywana sytuacja jak wygląda praca itp. w Fl POLSKA
~Grzechuraja3
Parkowanie samym ciągnikiem na stacjach w UK
Mam pytanie czy za parkowanie samym ciągnikiem bez naczepy jest taka sama cena jak za ciągnik z naczepą?
~Siwy52435
Pierwszy raz na Austrię
Witam. Lecę pierwszy raz przez Austrię w stronę Włoch w kierunku Brenerro. Czy muszę wykupowac jakies winiety na przejazd przez AT, opłaty robić za Autostradę A 13 w stronę Brenerro? Auto nie posiada naklejki L ani naklejki o emisji spalin.

Daf xf106 2018
zgagula22
Jazda na używkach to za duże ryzyko
Kupowanie używanych opon i jazda na nich to najgorszy sposób na szukanie oszczędności przez kierowców. Kupujący nic nie wiedzą o historii eksploatacji i zniszczeniu warstw wewnętrznych takich opon!
etransport.pl3
Slalomem po autostradzie z niemal trzema promilami alkoholu
we krwi

Około godziny 9:30 do Dyżurnego KAP wpłynęła informacja o jadącym autostradą A4 od Rzeszowa w kierunku Katowic pojeździe ciężarowym, którego kierujący porusza się slalomem i może być w stanie nietrzeźwości.
etransport.pl9
Mają dość czekania- zaczynają działać
Kierowcy, którzy w piątek 21 czerwca w swoich planach mają przejazd przez Strzelno (województwo kujawsko-pomorskie), znajdujące się u zbiegu dróg krajowych DK15, DK25 i DK62 powinni uzbroić się w cierpliwość lub w miarę możliwości skorzystać z tras alternatywnych.
etransport.pl7
Najbardziej znani truckerzy walczyli o tytuł najlepszego
kierowcy

W DAF Bloggers Challenge udział wzięło ośmiu śmiałków: Patrycja „Almerka” Ducinowska, Olga Maria Chrabąszcz, Iwona Blecharczyk „Trucking Girl” oraz Iza Nikel, a Cezary Kopiczko, Andrzej Kohut i Damian Łach oraz bijący rekordy popularności UDAR, czyli prywatnie Rafał Luzar.
etransport.pl21
Na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego Dafa i nowej
naczepy Kassbohrer

Jutro lub w tym tygodniu co jutro rusza :) obieram Dafa XF 480, na co zwrócić uwagę przy odbiorze?. A także zaraz lecę po nową naczepę kassbohrera :0
Czekam na podpowiedzi, bez głupiego pisania poproszę >start>
~Nowy_Nowszy_34
Kwalifikacja wstępna badania
witam
czy badania które robiłem na kursie na kt c, c+e wystarczą do kwalifikacji wstępnej,
na orzeczeniu lekarskim mam napisane :
w wyniku badania lekarskiego... na stanowisku pracy, stosownie do art 43 pkt2 i art 229 & 4 ustawy z dnia... orzeka się
na stanowisku kierowca kat c, c+e wobec braku przeciwwskazań jest zdolny do wykonywania pracy na określonym stanowisku (symbol 21)
na psychotestach:
w wyniku badań... na podstawie art39m stwierdzam brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na stawisku kierowcy
~miloos6
150 euro za pomoc w znalezieniu kierowcy do pracy
Brak kierowców w Portugalii i Hiszpanii robi się na tyle poważny, że niektórzy przewoźnicy pieniądze tym, którzy wskażą osoby posiadające licencję na prowadzenie pojazdu ciężarowego.
etransport.pl81
Terminowi, solidni, pracowici - tacy są polscy przewoźnicy i
kierowcy

Potentaci międzynarodowego transportu drogowego i kabotaży na terenie Unii Europejskiej. Nauczeni sprawnie dostosowywać się do nowości legislacyjnych i pokonywania barier związanych z prowadzeniem działalności przewozowej, tym razem mogą sobie nie poradzić.
etransport.pl18
Prom z UK do Irlandii
Hej, ostatnio słyszałem plotkę że pieszych pasarzerów wchodzących na prom nie trzepiom. Macie jakieś doświadczenia? To prawda?
~Wasacz193
Przewoził pasażerów na skrzyni ładunkowej, bez prawa jazdy,
niesprawną ciężarówką

Tak w skrócie można opisać skandaliczny sposób, w jaki pracownicy sezonowi narodowości ukraińskiej przewożeni byli pojazdem ciężarowym z pola do gospodarstwa plantatora truskawek.
etransport.pl1
Ford Trucks w Polsce
Na mocy zawartego porozumienia Q-Service Truck Sp. z o. o. stanie się jedynym importerem i pojazdów Ford Trucks w naszym kraju. Firma zajmie się również dystrybucją części zamiennych oraz sprzedażą używanych ciężarówek.
etransport.pl1
Dziadtrans w UK
Praca w dziadtransie w Polsce to nie jest jeszcze to najgłębsze dno. Wpakowałem się w tym roku do polskiego dziada w Ipswich. Tu się dopiero przekonałem na własnej skórze do czego jesy zdolny mały człowieczek z paroma premiumkami. Mówię Wam, nie opluwajcie dziadów w Pl. Może być jeszcze gorzej.
~Porucznik B5
Upał to trudny czas dla kierowców
Panujące w ostatnich dniach wysokie temperatury powietrza w całym kraju nie sprzyjają podróżowaniu - rośnie bowiem zmęczenie organizmu, maleją koncentracja i szybkość podejmowania reakcji na drodze.
etransport.pl26
Jechał ciężarówką pod prąd - był pod wpływem narkotyków
Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali wczoraj 34-letniego kierowcę ciężarówki, który przejechał kilka kilometrów krajową jedynką pod prąd. W wyniku tego zdarzenia uszkodzonych zostało 11 pojazdów osobowych i 2 ciężarowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.
etransport.pl203