Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Najnowsze wątki forum

 WątekAutorPostów 
Ukraińcy TAK zboże ukraińskie NIE
Aktualny rząd Ukrainy przegrał wojnę jednocześnie gromadząc olbrzymie majątki osobiste. Zełeński 30 milionów dolarów z pajacowania na scenie nie zarobił.. Prywatne państwo oligarchów nie ma przyszłości i TRZEBA je blokować
~Checkpoint1Zobacz
Koalicja
Koalicja 13 Gródnia zaczyna pałować obywateli
s://www. google. com/url?sa=t&sou rce=web&rct=j&am p;opi=89978449&u rl=s://wpolityce. pl/polityka/682779-c zas-policyjnej-palki &ved=2ahUKEwjswe jVxcKEAxWKExAIHUhMAi cQlO8DKAB6BAgaEAE&am p;usg=AOvVaw3cfRAtFQ e7JR8fRQG_h_vhbbb
~Hhbb2Zobacz
Zarysowanie naczepy bez swiadkow
Na firmie zachaczylem naczepę tzn dotknąłem ją, nic się nie stało może mały ślad na plandece nikt nie przyszedł. Ja tam zdążyłem się załadować i nikt się tematem nie zainteresował. Coś mi grozi jak się dopatrzą tego?
~Xxx3Zobacz
Przejscie graniczne Czechy -Slowacja Makov
Czy tym przejsciem przejade zestawem
~przemek3Zobacz
trans universal, worcella,
jest tu jakis cwaniak ze Stolycy co tez tam pracowal?
~sid1Zobacz
Niemiecka A27 zamknięta do odwołania - objazdy dla
transportu ciężkiego

W związku z całkowitym zamknięciem autostrady A27 między węzłami Uthlede i Hagen w Bremie, przygotowano alternatywne trasy dla transportu wielkogabarytowego i ciężkiego.
etransport.pl1Zobacz
Polscy przewoźnicy apelują o odstąpienie blokowania Świecka
Nawiązując do zapowiedzianej blokady polsko-niemieckiego przejścia granicznego w Świecku, Związek Pracodawców "Transport i Logistyka Polska" wystosował list otwarty do organizatorów protestów rolniczych z prośbą o odstąpienie od planowanej akcji.
etransport.pl5Zobacz
Korki, spowolnienia, zamknięte drogi - trudne warunki na A13
i A10 w Austrii

Warunki całkowicie zimowe panują w Austrii, gdzie w najbliższych godzinach spodziewane są kolejne opady śniegu.
etransport.pl13Zobacz
jazda ciężarówek na zderzaku osobówek
22 lutego po godzinie 20 jechaliśmy w Wielkopolsce drogą 11 w kierunku na Pniewy i praktycznie każda ciężarówka jechała nam na zderzaku, poza tym prędkość jazdy przekroczona sporo, wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej. Około 15 ciężarówek na zderzaku i każda łamiąca ostro przepisy. Czy Policja odpuściła sobie już kontrole dróg?? ? Rok, dwa lata temu no zdarzało się 1-2 takich wariatów spotkać na drogach, no ale ponad 15 to chyba przesada. Chyba że są to rozwścieczeni kierowcy naszych "braci" ze wschodu, którzy ciężarówkami, cysternami chcą nas wy. ować na drogach, bo to co wczoraj przeżyliśmy to była nazwę próba zabójstwa.
~sou16Zobacz
Rolnicy protestują w słusznej sprawie
Demonstracje, blokady dróg i protesty rolników, którzy sprzeciwiają się wprowadzaniu Europejskiego Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy, trwają od kilku tygodni. Ich położenie pogarsza na dodatek trudna sytuacja na krajowym rynku zbóż i niskie ceny surowca. Dlatego izby rolnicze apelują do rządu o jak najszybsze uruchomienie dopłat.
etransport.pl88Zobacz
Aktualizacja: Blokada Świecka i poważne utrudnienia na A2
oraz w Słubicach

Trzy godziny rozmów rolników z przedstawicielami okolicznych przedsiębiorstw zaowocowały nowymi ustaleniami w sprawie planowanego protestu rolników na odcinku autostrady A2 w Świecku.
etransport.pl34Zobacz
Ceny paliw w Polsce pójdą w górę
Pomimo braku znaczących wahań cen hurtowych w minionym tygodniu, paliwa w naszym kraju systematycznie drożeją. Stopniowy wzrost ich cen dokładnie odzwierciedla ogólny trend.
etransport.pl17Zobacz
WITAM, POTRZEBUJĘ INFO NA TEMAT WARUNKÓW PRACY KIEROWCA CE,
ZAROBKÓW W FIRMIE - ROOS SPEDITION BIEL

ATMOSFERA W FIRMIE, JAKIE PODEJŚCIE SZEFOSTWA DO KIEROWCÓW? -ROOS SPEDITION BIELSKO-BIAŁA
DARIO33 2Zobacz
Polski kierowca pił by nie jeździć, przewoźnik powiadomił
niemiecką policję

Funkcjonariusze w mieście Kamenz w Saksonii zostali wezwani do nietypowej interwencji.
etransport.pl31Zobacz
Ponad 21 kg marihuany ukrytej w kabinie ciężarówki
Do sprawy zatrzymano kierowcę zawodowego, którego policjanci Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach doprowadzili do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty.
etransport.pl8Zobacz
Odstępstwo od czasu jazdy dla wszystkich kierowców w
Hiszpanii

W związku z utrudnieniami z powodu rozpoczętych dwa tygodnie temu protestów francuskich rolników, którym towarzyszą ciągłe blokady głównych autostrad zarówno na terenie kraju jak i tras prowadzących do Francji, hiszpańskie Ministerstwo Transportu wprowadziło złagodzenie przepisów dotyczących czasu jazdy i odpoczynku.
etransport.pl9Zobacz
Elektroniczny list przewozowy oszczędzi czas i pieniądze
przewoźników - ruszyły testy

List przewozowy (CMR) umożliwia zarządzanie transportem ogólnoeuropejskim i był dotychczas stosowany w formie papierowej, w czterech egzemplarzach. Jego stosowanie w firmie LKW Walter doprowadziło do zużycia prawie 6 mln kartek papieru rocznie. Od teraz papierowe dokumenty zostaną zastąpione rozwiązaniem w pełni cyfrowym.
etransport.pl2Zobacz
Niemcy cieszą się z włoskiego pozwu w sprawie blokad na
przełęczy Brenner

Rząd włoski, ku uciesze Niemiec rozpoczął pierwszy etap postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, wystosowując do Komisji Europejskiej wezwanie do usunięcia blokad.
etransport.pl3Zobacz
czerwono-czarny Merotvorec
W świetle nowych faktów odnośnie grożenia śmiercią polskim obywatelom i wysoko postawionym politykom przez ukraińską organizację terrorystyczną tzw. Myrotvorec. Coraz więcej faktów skazuje, że Ukraina jest zdanie sterowaną modliszką co prawda walcząca o przetrwanie, ale jednocześnie pożerająca Polskę od środka. Niech wspomnę o masowym dodruku pieniędzy wcześniej w związku z kowidem, potem wojną na Ukrainie a niedługo jeszcze większego z odejściem polski od paliw kopalnych.
~Zakłopotany7Zobacz
22 lutego ciężarówki nie będą miały możliwości przekroczenia
granicy w Cieszynie Boguszowicach

Utrudnienia mają związek z protestem czeskich rolników, który rozpocznie się w czwartek, w Czeskim Cieszynie. Kierowcom zawodowym zaleca się korzystanie z tras alternatywnych i wybranie innych przejść granicznych z Czechami.
etransport.pl2Zobacz
Ekonomiczna jazda i większe zarobki, czyli jak Waberer's
motywuje kierowców

Na podstawie analizy stylu jazdy każdego kierowcy aplikacja udziela konkretnych, spersonalizowanych porad dotyczących bardziej efektywnego wykorzystania paliwa. Motywacją jest premia za oszczędne zużycie paliwa, co kierowcy przyjęli z entuzjazmem.
etransport.pl31Zobacz
Przyznał się do posługiwania podrobionym zaświadczeniem ADR,
skończył na fotelu pasażera

Nieprawidłowości ujawnili strażnicy z przejścia granicznego w Korczowej. Kierowca ciężarówki poniósł konsekwencje prawne, a podróż kontynuował w fotelu pasażera.
etransport.pl2Zobacz
mozajka
jak się przygotować przed pierwszą dłuższą trasą? chodzi mi o takie rzeczy ktore sami byscie sobie wczesniej powiedzieli
~Irek2Zobacz
Mercedes-Benz ma czyste ręce – sprzedał udziały w
Kamazie

Światowe media podały informację, że Mercedes-Benz sprzedał wszystkie swoje udziały (15%) w rosyjskiej firmie Kamaz produkującej pojazdy ciężarowe nie tylko dla potrzeb rynku cywilnego, ale także wojska.
etransport.pl1Zobacz
Wszystko o zmianach w wynagrodzeniach kierowców zawodowych
Początek roku rozpoczął się kolejnymi, ważnymi zmianami dla polskich przewoźników, które przekładają się na wyższe koszty pracownicze, a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec.
etransport.pl6Zobacz
Najlepsza nawigacja do pobrania dla samochodów ciężarowych
Cześć,
Jakich używacie nawigacji ale nie z urządzeniem, tylko do pobrania na telefon, najlepiej na Androida.
~JackSparrow1Zobacz
Przedłużone blokady: utrudnienia na A1, S3, S5 i DK 12
W ramach 30 dniowego strajku generalnego rolników wszystkie działania protestacyjne, będą skoncentrowane na całkowitej blokadzie wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą i protestów w terenie.
etransport.pl1Zobacz
Szukam transportu lawetą.
Szukam lawety do transportu samochodu Opel zafira z Schifflange /Luxemburg/ do Łodzi. Proszę o podanie warunków transportu i ceny.
~ryste2Zobacz
Isuzu - podłączenie węża pneumatycznego
Posiadam samochód Isuzu, do którego chciałbym podłączyć przewód pneumatyczny. Z instalacji w samochodzie wystaje gwint męski o średnicy 8mm i chciałbym się do tego wpiąć. Problem polega na tym, że już od tygodnia chyba wysłałem z 30 zapytań i nikt nie ma na to rozwiązania.
vedos1988 2Zobacz
Na polsko-ukraińskich granicach wrze. Tym razem przewoźnicy
z Ukrainy rozszerzają protest

Od dzisiaj, 20 lutego br., od godziny 12:00 pokojowy protest organizacji ukraińskich przewoźników zostanie rozszerzony na kolejne trzy przejścia graniczne z Polską: Rawa Ruska - Hrebenne, Krakowiec - Korczowa i Szegini - Medyka.
etransport.pl33Zobacz
Praca w dziadtrans a rozliczenie PIT
Witam
Miala być dobra firma a okazała się dziadtransem
pracow ałem przez pół roku ale w końcu sie wkurfiłem i rzuciłem kluczykami bo zapachniało juz porządnie dziadem, kasa ok na czas ALE...
i teraz najlepsze
pracowałe m równe pół roku, oczywiście umowa zlecenie
w profilu zus okazuje się, że DZiadtrans opłacił składki tylko za 3 miesiące
a ze skarbówką w ogóle sie nie rozliczył bo nie mam żadnego pitu od niego w swoim profilu w US, tak jakbym wogóle u niego nie pracował,
jak to jest możliwe że płacił zus a ze skarbówką sie nie rozliczył?
może ktoś przerabiał temat, może teraz taka moda?, dla mnie już ręce opadają, nie miałem NIGDY takiego przypadku
dziadtran sy jak was szanować?? ?
~Artur9Zobacz
Geoforanstel SRL
Witam,
Czy ktoś współpracował z firmą Geoforanstel SRL? Zniknęli z Timo, kontakt niestety też się urwał...
~Łukasz3Zobacz
DAF wybrał miejsce do produkcji baterii
Wybór padł na hrabstwo Marshall w stanie Missisipi gdzie powstanie zakład produkujący zaawansowane ogniwa akumulatorowe w ramach planowanej spółki joint venture.
etransport.pl1Zobacz
Z Polski do Arabii Saudyjskiej w zaledwie 14 dni
Zamiast spędzać 50 dni w podróży morskiej, Grupa Milton skróciła czas przewozu towarów z Europy na Bliski Wschód do 14 dni, korzystając z karnetu TIR (chociaż mogłoby to być jeszcze szybsze bez prac modernizacyjnych na granicy turecko-irańskiej).
etransport.pl17Zobacz
Transport poniżej kosztów powinien być karalny
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych (ZSPD) postuluje wprowadzenie kalkulatora stawek transportowych, na podstawie którego firmy obliczałyby wysokość minimalnej stawki za przewóz drogowy. Wykonywanie usług poniżej kosztów powinno podlegać karze – postulują przewoźnicy.
etransport.pl433Zobacz
Niemieckie i austriackie kontrole na granicach przedłużone
Ministerstwo spraw wewnętrznych powiadomiło Komisję Europejską o przedłużeniu tymczasowych kontroli na wewnętrznych granicach lądowych Niemiec z Polską, Czechami i Szwajcarią do 15 czerwca 2024 roku. Austria przedłużyła kontrole graniczne z Czechami do 16 kwietnia br.
etransport.pl1Zobacz
czy ktoś zna i może coś poradzić
hej, czy ktoś zna może fortissio albo mbf-limited
inwestowałem na platformach, kilka miesięcy szło dobrze, a tu nagle na obu giełdach coś się wysypało, jedna mnie wyzerowała całkowicie, teraz straszą, że jak nie ogarnę kolejnych wpłat, to mnie podadzą do sądu, a na drugiej to po prostu moje pieniądze poszły na jakiś portfel kryptowalutowy i zniknęły. nie ma, a broker się nie odzywa :/
co teraz //// miał ktoś podobną sytuację?
~marian6Zobacz
Technologia przyszłości! Ogniwa ze stałym elektrolitem zdały
test wytrzymałości

Akumulatory z ogniwami ze stałym elektrolitem QuantumScape nawet po ponad tysiącu cyklach ładowania zachowują ponad 95% pojemności. Wyposażone w baterie nowej generacji samochody elektryczne będą mogły pokonać ponad 500 tys. km bez zauważalnej utraty zasięgu. Wyniki testu spółki z Grupy Volkswagen są bardzo obiecujące.
etransport.pl3Zobacz
Zamiast drogi wybrali tory
KRONE dostarcza naczepy koleją, aby zmniejszyć emisję CO2.
etransport.pl5Zobacz
Zablokują drogi, porty oraz granice- rolnicy nie odpuszczają
20 lutego br., w ramach 30 dniowego strajku generalnego rolników wszystkie działania protestacyjne, będą skoncentrowane na całkowitej blokadzie wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą i protestów w terenie.
etransport.pl38Zobacz
Transport pod ostrzałem. Norwegowie zaostrzają przepisy -
wyższe kary i szczegółowe dochodzenia

Od 1 marca 2024 roku norweskie organy kontroli mogą nakładać opłaty karne za określone naruszenia przepisów dotyczących transportu komercyjnego m. in. przewozów kabotażowych.
etransport.pl2Zobacz
Podniesienie opłat drogowych w krajach UE nowym wyzwaniem
firm transportowych

Od 1 grudnia 2023 roku Niemcy, jako pierwszy kraj Unii Europejskiej, zwiększyły stawki opłat drogowych. Jest to odpowiedź na unijne przepisy z 2022 roku. Termin wdrożenia przepisów przez państwa członkowskie do marca 2024 roku sprawia, że nasi zachodni sąsiedzi stali się pionierem w dostosowywaniu się do nowej polityki.
etransport.pl1Zobacz
H S. Pruszków
H S Pruszków
~Stanisław 2221Zobacz
TV Satelitarna do ciężarówki
Witam.
Jakiej w 2024 roku używacie anteny i i czy macie jakieś problemy z odbiorem jakiś kanałów??
Do niedawna używałem dekodera Cyfrowego Polsatu i anteny Technisat Digish 45cm (taka kwadratowa) ale zmieniłem operatora na C. + i na tej antenie mam problem bo jak w miarę ustawię to większość kanałów mam ale jest grupa które nie odbierają. Natomiast jeśli pokombinuję to znowu mam te których nie było a niemam tamtych. Zastanawiam się nad zmianą anteny na większą 60cm lub 80cm. Może ktoś używa większych anten i może coś podpowiedzieć czy macie też jakieś problemy
R.e.x 6Zobacz
Od 19 lutego trudności na czeskich trasach
Również czescy rolnicy wyjada na drogi, co spowoduje utrudnienia w ruchu, które mogą potrwać do 22 lutego.
etransport.pl3Zobacz
Przewodnik po faktoringu w branży transportowej: co warto
wiedzieć

Otwieramy drzwi do świata faktoringu. W tym cyklu edukacyjnym dowiesz się, jak może wpłynąć na branżę TSL, prezentując korzyści w sposób prosty i zrozumiały. Dzięki krótkim artykułom poznasz nie tylko zalety finansowe, ale także potencjał faktoringu do optymalizacji przepływu środków w sektorze, zapewniając stabilność i elastyczność finansową dla firm działających w tej dziedzinie.
etransport.pl4Zobacz
Należy skończyć z wyzyskiem i nadużyciami w transporcie
drogowym

Europejska Federacja Pracowników Transportu (ETF) i oraz Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF) zwróciły się apelem do przedstawicielstw państw członkowskich UE o wsparcie dyrektywy w sprawie należytej staranności w zakresie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw (CSDD) podczas głosowania w Radzie.
etransport.pl51Zobacz
Niekorzystne warunki makroekonomiczne dały się we znaki
zarówno spedytorom, jak i przewoźnikom

sennder, dostawca cyfrowych usług spedycyjnych w Europie, opublikował drugi raport będący podsumowaniem roku w europejskim transporcie drogowym, który skupia się na kluczowych trendach kształtujących branżę w roku 2023.
etransport.pl17Zobacz
Tragiczny wypadek na autostradzie A38: kierowca polskiej
ciężarówki zginął w Saksonii-Anhalt

Wstrząsające wydarzenie na autostradzie A38 w Saksonii-Anhalt. Kierowca ciężarówki stracił życie, gdy jego pojazd spadł z mostu w pobliżu Roßla, na granicy z Turyngią. Policja prowadzi dochodzenie, a autostrada pozostanie zamknięta do niedzieli.
etransport.pl5Zobacz
Jaki wideorejestrator do dużego
Jak wyżej
~Kaczor3Zobacz