Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zmniejszenie kosztów paliwa dla floty samochodowej - jak to zrobić?
Utworzona: 2022-09-19

Jak zmniejszyć koszty paliwa we flocie samochodowej? Najlepszym rozwiązaniem, sprawdzonym przez tysiące firm, jest monitoring GPS.

To rozwiązanie, które pozwala osobie zarządzającej flotą sprawdzić, gdzie można wprowadzić oszczędności i w jaki sposób to zrobić.

Monitoring GPS pozwala także wykryć wszelakie nadużycia, błędy kierowców i nieautoryzowane użycia pojazdów. A to również jest powodem wysokich kosztów paliwa w firmie. W niniejszym tekście pokażemy, jak można zmniejszyć wydatki na paliwo w firmie.Monitoring GPS to rozwiązanie, które w podstawowej wersji wykorzystuje sam lokalizator GPS. To maleńkie urządzenie pozwala na śledzenie pojazdów, zabezpieczenie ich przed kradzieżą, sprawdzanie tras i prędkości itd. W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach monitoring GPS łączy się z dodatkowymi elementami. To np. sonda paliwowa (zanurzona w zbiorniku paliwa), system OBD2 (system diagnostyki pokładowej auta), cyfrowy tachograf.
Już podstawowe rozwiązanie (sam lokalizator GPS) zapewnia osobie zarządzającej flotą cały szereg nowych, przydatnych informacji, możliwość kontroli i sprawnego zarządzania. Z otrzymanych danych można tworzyć różnego rodzaju raporty. Bardziej rozbudowany system (lokalizator plus sonda paliwa plus połączenie z systemem OBD2 i tachografem) to zupełnie nowe możliwości. Jak można je wykorzystać w codziennej pracy?

Monitoring GPS to rozwiązanie, które w podstawowej wersji wykorzystuje sam lokalizator GPS. To maleńkie urządzenie pozwala na śledzenie pojazdów, zabezpieczenie ich przed kradzieżą, sprawdzanie tras i prędkości itd. W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach monitoring GPS łączy się z dodatkowymi elementami. To np. sonda paliwowa (zanurzona w zbiorniku paliwa), system OBD2 (system diagnostyki pokładowej auta), cyfrowy tachograf.

Już podstawowe rozwiązanie (sam lokalizator GPS) zapewnia osobie zarządzającej flotą cały szereg nowych, przydatnych informacji, możliwość kontroli i sprawnego zarządzania. Z otrzymanych danych można tworzyć różnego rodzaju raporty. Bardziej rozbudowany system (lokalizator plus sonda paliwa plus połączenie z systemem OBD2 i tachografem) to zupełnie nowe możliwości. Jak można je wykorzystać w codziennej pracy?

Jakie koszty ma flota i które można zmniejszyć?

Jakie koszty ma flota samochodowa albo flota pojazdów specjalistycznych?
 • Koszty pozyskania aut – koszty zakupu, albo rat za kredyt, leasing, albo wynajem długoterminowy.
 • Koszty serwisowania aut – wymiany opon, płynów eksploatacyjnych, filtrów, wycieraczek szyb, części eksploatacyjnych silnika (świece, wtryskiwacze, wymiana rozrządu). W przypadku pojazdów specjalistycznych może to być np. wymiana płynów hydraulicznych.
 • Koszty regulacji – np. geometrii kół, regulacji w specjalistycznych pojazdach.
 • Koszty napraw – wymiana zużytych części zawieszenia, silnika, układu kierowniczego.
 • Koszty paliwa i dodatków do paliwa (np. AdBlue w przypadku pojazdów z silnikami diesla).
  Które koszty można zmniejszyć? Tylko koszty paliwa, a wraz z nimi koszty AdBlue (jego zużycie zależy od spalania).
Gdzie można zmniejszyć koszty? W samochodach dostawczych, samochodach handlowców, pojazdach specjalistycznych itd.

Co powoduje, że koszty paliwa w firmie są za wysokie?

Spójrzmy na kilka przykładów:
 • Kierowcy jeżdżą pojazdami w niewłaściwy sposób, powodując zwiększone zużycie paliwa (agresywna jazda, nieekonomiczna prędkość).
 • Kierowcy jeżdżą pojazdami, w których silnik jest wprowadzony w stan awaryjny (np. na skutek problemów technicznych, braku AdBlue itd.) albo które mają zbyt niskie ciśnienie w oponach.
 • Trasy przejazdów są źle zaplanowane. Kierowcy nadkładają drogi, stoją w korkach itd.
 • Pojazdy są wykorzystywane w nieautoryzowany sposób – do własnych celów, do pracy na rzecz osób postronnych w godzinach pracy (np. w przypadku maszyn budowlanych).

Jak temu zapobiec?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, co w danej chwili dzieje się z Twoimi autami, gdzie one są i jak są wykorzystywane. Musisz mieć możliwość porównania kilometrażu i zużycia paliwa w poszczególnych pojazdach. Musisz wiedzieć, że dany kierowca nadkłada drogi, wykorzystuje pojazd we własnych celach, albo nie przyjeżdża z dostawami na czas.

Te wszystkie możliwości daje Ci monitoring GPS.

Dzięki niemu precyzyjnie dowiesz, gdzie są problemy, które powodują zwiększone zużycie paliwa. Monitoring GPS zapewni Ci dostęp do szeregu danych i raportów. A także da Ci kontrolę nad flotą, gdziekolwiek jesteś. Wystarczy dostęp do Internetu. Flotą możesz zarządzać z poziomu komputera, tabletu albo smartfona.

Zaoszczędź paliwo, miej kontrolę, wykorzystaj całą moc swojej floty

Sprawdź, jak możesz zmniejszyć koszty działalności floty, dzięki monitoringowi GPS, oferowanemu przez jednego z liderów, firmę Verizon Connect.

Oszczędności paliwa to tylko jedna z zalet stosowania tego rozwiązania.

Umów się na bezpłatną prezentację. Powiedz, jakie masz potrzeby. Monitoring GPS od Verizon Connect to system, który można budować z różnych elementów. Zawsze można go rozszerzyć. Sprawdź – to nic nie kosztuje!
Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels