Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Z ziemi i powietrza - wzięli pod lupę zachowania kierowców zawodowych
Utworzona: 2022-07-06

1 lipca 2022 roku policjanci z grupy SPEED wsparci z powietrza policyjnym śmigłowcem przeprowadzili działania na autostradzie A2.

Jak poinformowała asp sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi, mundurowi pod lupę wzięli przede wszystkim zachowania kierujących samochodami ciężarowymi. Funkcjonariusze w policyjnym śmigłowcu oraz za pomocą drona obserwowali ruch na autostradzie przekazując informację do radiowozów rozlokowanych w różnych miejscach. Kilka godzin było potrzebne aby ujawnić, aż 70 wykroczeń drogowych, w tym 60 związanym z niestosowaniem kierujących do znaku B-26 tj. zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. Zaskoczeniem dla kierujących było to, że pomimo iż nie widzieli radiowozu, ich wyczyny na drodze, zostały zarejestrowane przez kamery zamontowane na śmigłowcu lub dronie.


Policjanci podkreślają, że takie działania mają sens. Kierujący powinni nauczyć się, że w żadnej sytuacji nie warto łamać przepisów kodeksu drogowego. Nie jest sztuką jechać zgodnie z przepisami gdy widzimy patrol ruchu drogowego na drodze, mistrzostwem jest wspólnie dbać o bezpieczeństwo na drogach. Traktujmy innego uczestnika ruchu tak, jak chcielibyśmy aby nas traktowano. Od początku wakacji na drogach województwa łódzkiego doszło do 79 wypadków drogowych w których zginęło 7 osób, a 95 rannych.

Źródło: policja
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels