Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Taśmy znowu ruszą
Utworzona: 2022-04-26

Jeszcze w kwietniu spółka MAN Truck & Bus zamierza ponownie uruchomić produkcję pojazdów ciężarowych po przerwie trwającej od połowy marca. Ma to związek z deklaracją ze strony dostawców wiązek elektrycznych z Ukrainy, którzy zapewnili, że są w stanie znowu je produkować, jednak na obniżonym poziomie.

REKLAMA
W tym tygodniu MAN wznowi produkcję pojazdów ciężarowych, która była wstrzymana od połowy marca, trwała więc sześć tygodni. Zatrzymanie taśm w zakładach produkujących ciężarówki w Monachium i Niepołomicach k. Krakowa miało związek z wstrzymaniem dostaw wiązek elektrycznych z ogarniętej wojną Ukrainy. Jak poinformował zarząd spółki, zakłady w Norymberdze i Salzgitter wytwarzające komponenty do pojazdów MAN również stopniowo zwiększają swoje moce produkcyjne. W uroczystości wznowienia produkcji w Monachium wziął udział premier Bawarii dr Markus Söder.

Ponowne uruchomienie produkcji pojazdów ciężarowych to bardzo dobry sygnał dla naszych pracowników i klientów. Zbytnia euforia byłaby jednak przedwczesna. Do normalnych poziomów produkcji będziemy zbliżać się krok po kroku. Produkcja jest w dalszym ciągu obarczona dużą niepewnością. Jeśli wojna ponownie przeniesie się w stronę zachodniej Ukrainy, możemy mieć do czynienia z nowym przestojem. Elastyczność jest i pozostanie na porządku dziennym, podobnie jak ścisła dyscyplina kosztowa
– zaznaczył prezes spółki Alexander Vlaskamp.
Dostawcy wiązek elektrycznych z Ukrainy zadeklarowali, że są w stanie znowu je wytwarzać i dostarczać, jednak na obniżonym poziomie. Ponadto, zgodnie z planem, niemiecki koncern zwiększa produkcję wiązek elektrycznych w innych krajach. Początkowo jednak oferta MAN będzie zawierała znacznie mniej wariantów, a ich liczba ma być, przy sporej niepewności, stopniowo zwiększana. Spółka konsekwentnie realizuje program restrukturyzacji związany z transformacją organizacji. W związku z ograniczeniem produkcji firma musi kontynuować skrócony czas pracy w swoich niemieckich zakładach.

Źródło: MAN Truck & Bus
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Colian Logistic sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels