Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Poznaj różnice i wybierz aplikację dla siebie

Utworzona: 2021-12-22


Krótkie przypomnienie najważniejszych informacji.

Dla kogo e-TOLL PL

Jeżeli jesteś kierowcą samochodu ciężarowego i nie chcesz korzystać z urządzeń pokładowych OBU lub ZSL, bądź urządzenie zamontowane w twoim pojeździe popsuło się, masz alternatywę w postaci aplikacji e-TOLL PL. Aplikacja ta pozwoli ci nie tylko uiścić opłatę elektroniczną, ale także przekazać dane do systemu SENT i doładować konto. Korzystanie z aplikacji e-TOLL PL wymaga zarejestrowania się w Internetowym Koncie Klienta. Nie musisz w tym celu podpisywać żadnej umowy, w systemie e-TOLL zrobisz wszystko online. Więcej informacji o urządzeniach GPS w systemie e-TOLL przeczytasz tutaj.

Dla kogo e-TOLL PL BILET

Jeżeli jesteś kierowcą samochodu osobowego i chcesz skorzystać z najszybszej i najwygodniejszej formy płatności za przejazd autostradą na państwowych odcinkach A2 i A4 wybierz aplikację e-TOLL PL BILET. W aplikacji kupisz e-bilet autostradowy na konkretny odcinek autostrady. Więcej informacji o e-bilecie autostradowym przeczytasz tutaj.

Czym różnią się aplikacje


Wybierz metodę opłacania przejazdu autostradą

Aplikacja e-TOLL PL BILET umożliwia szybkie i wygodnie opłacanie przejazdu samochodu osobowego po płatnych odcinkach A2 i A4 bez konieczności rejestracji i przesyłania danych geolokalizacyjnych w systemie e-TOLL.

Możesz również skorzystać z aplikacji e-TOLL PL, urządzeń OBU lub ZSL i wnosić opłatę za przejazd tymi odcinkami autostrad poprzez przekazywanie danych geolokalizacyjnych do systemu e-TOLL.

❗❗ Możesz też zakupić e-bilet autostradowy w aplikacjach partnerów lub stacjonarnie na stacjach paliw. Listę partnerów (aktualizowana na bieżąco) znajdziesz na stronie etoll.gov.pl.

Kontrolowane prawidłowości wnoszenia opłat

Prawidłowość wnoszenia opłat za przejazd odcinkami autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica sprawdzana jest z wykorzystaniem urządzeń kontrolnych, które są zainstalowane w miejscach wjazdu i wyjazdu z autostrad oraz w pojazdach służbowych wykorzystywanych do kontroli poboru opłat drogowych. Kontrolę poboru opłat prowadzą również mobilne patrole Służby Celno-Skarbowej oraz inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Za jazdę po państwowych odcinkach A2 i A4 bez wniesienia opłaty za przejazd, na właściciela lub posiadacza bądź użytkownika pojazdu nakładana jest opłata dodatkowa w wysokości 500 zł z terminem płatności 14 dni. Jednak, jeżeli opłata dodatkowa zostanie wniesiona w ciągu 7 dni od daty doręczenia wezwania, jej wysokość jest obniżona do 400 zł.

W sytuacjach wyjątkowych bilet można kupić do 3 dni wstecz od daty zakończenia podróży. W przypadku kontroli mobilnej na drodze i stwierdzonego naruszenia, kierowca nie będzie mógł skorzystać z takiej możliwości.

Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels