Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kancelaria transportowa ITD-PIP

Z jakimi problemami przyjdzie się zmierzyć przewoźnikom w najbliższych miesiącach?
Utworzona: 2021-08-24

Pakiet Mobilności i Polski Ład, zmiany w ustawie o transporcie drogowym, nowości w rozliczaniu delegacji i wynagrodzeniach kierowców, zbliżające się kontrole płac zagranicznych - to tylko niektóre z tematów, jakie zostaną omówione przez ekspertów i praktyków podczas konferencji kancelarii ITD-PIP, która odbędzie się 9-10 września br. w Wiśle.

Problemy to specjalność przedsiębiorców działających w branży transportowej. Od dawna treścią ich codziennej pracy jest przezwyciężanie trudności, szukanie rozwiązań w gąszczu skomplikowanych i nieustannie zmieniających się przepisów prawa, tak aby w końcowym rozrachunku wyjść na swoje. No właśnie, jakie są aktualne problemy branży i co ją czeka w najbliższych miesiącach?

Według specjalistów z wrocławskiej kancelarii transportowej ITD-PIP, "Top 5" bieżących problemów branży to:
1. Polski Ład - wpłynie na wzrost kosztów działalności firm transportowych;
2. Austria, Włochy, Niemcy, Francja - kontrole w tych krajach już teraz spędzają sen z powiek, a ma być jeszcze gorzej;
3. Europejski Urząd Pracy rozpoczyna przygotowania do kontroli płac zagranicznych, co oznacza kolejne komplikacje;
4. Pakiet Mobilności i delegacje kierowców - czy to koniec delegowania pracowników i niższych kosztów wynagrodzeń?
5. Nowelizacja ustawy o wynagrodzeniach kierowców wpłynie na rozliczanie nadgodzin.

Organizator zapewnia, że podczas II Konferencji Transportowej zostaną omówione najważniejsze problemy polskich transportowców a uczestnicy poznają możliwości jak przezwyciężyć trudności. Nie będzie to bowiem kolejna konferencja, gdzie wykładowcy są teoretykami i nie znają problemów, które przedsiębiorcy transportowi chcą wreszcie rozwiązać. Transportowcy nie muszą się obawiać, że usłyszą tylko ogólniki i nie będą mieli możliwości zadawania szczegółowych pytań. Wręcz przeciwnie - prelegentami będą wyłącznie praktycy, którzy podzielą się z uczestnikami szkolenia swoją wiedzą i doświadczeniem. Ci ostatni otrzymają gotowe rozwiązania problemów, z jakimi borykają się w codziennej działalności. Jedyny warunek - muszą zgłosić te problemy w czasie konferencji, jak również wieczornych warsztatów.

Uczestnicy mogą liczyć na wyjaśnienie wszelkich niejasności, możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z ekspertami z różnych dziedzin, propozycje gotowych rozwiązań konkretnych problemów oraz uzyskanie odpowiedzi na indywidualne pytania podczas wieczornych warsztatów. Co oczywiste, oprócz wymiany doświadczeń możliwe będzie nawiązanie nowych relacji biznesowych, co jest niezwykle cenne w każdej branży.

Wśród prelegentów wystąpią renomowani specjaliści związani z transportem, m.in. Margareta Przybyła (Belgia), adw. Hanna Stypułkowska-Goutierre (Francja), adw. Agnieszka Janusz (Włochy), Piotr Nikiel z ZMPD, Mariusz Hendzel (ekspert ds. rozliczeń), Marek Kliś (radca prawny), Iwona Kasprzyk-Sowa (ekspert ds. delegowania pracowników), Rafał Balicki (trener biznesu).

Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-10 września 2021 r. w hotelu Stok w Wiśle. Partnerami merytorycznymi są: Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD) i Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców - Przedsiębiorcy.pl. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje nasz portal. Szczegółowe informacje oraz relacja z pierwszej edycji dostępne na stronie wydarzenia:
konferencja-ITD-PIP

Bilety dostępne są wyłącznie dla osób, które przed szkoleniem okażą certyfikat szczepień. W cenie biletu każdy uczestnik otrzyma wstęp na dwudniowe wydarzenie, możliwość indywidualnych konsultacji i rozmów z ekspertami, wstęp na afterparty, basen i strefę SPA, katering, materiały konferencyjne, a na zakończenie certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.
Do ulubionych
Kancelaria transportowa ITD-PIP


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels