Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

promy24.com

Wymogi podczas przeprawy z Wielkiej Brytanii przez port w Dover
Utworzona: 2021-01-18

Co należy wiedzieć i o jakich dokumentach pamiętać?

Jak poinformowały promy24.com operator promowy P&O Ferries sugeruje, by przewoźnicy uczulili swoich kierowców, aby w porcie Dover mieli gotowy komplet dokumentów tj. MRN ładunku ze zgłoszenia importowego do EU (lub zbiorczy MRN francuskiej koperty logistycznej), a w przypadku dokumentów tranzytowych TAD (T1, T2) – dokumenty tranzytowe (T1/T2) w formie hard copy (wydrukowany dokument papierowy do okazania/skanowania).

❗❗ Nie należy dawać do skanowania brytyjskich dokumentów eksportowych ani deklaracji bezpieczeństwa ENS (security & safety), bo spowoduje to brak możliwości wjazdu do portu.

Poniżej grafika pokazująca jakie dokumenty kierowca ma okazać w Dover do skanowania, a jakich nie ma okazywać/skanować:Link do podglądu dokumentów

W związku z powyższym należy poinstruować kierowców, by bez kompletu dokumentów (eksportowych, importowych, tranzytowych) absolutnie nie przyjeżdżali do portu. Najbezpieczniej będzie przekazać kierowcom, by nie wyjeżdżali z miejsca odprawy celnej eksportowej w UK – bez upewnienia się, że mają wszystkie wymagane dokumenty (odprawa exportowa, MRN z deklaracji importowej lub T1 etc) oraz że dokumenty tranzytowe (np. T1) są w formie papierowej.

Deklaracja bezpieczeństwa (ENS)

Ponadto, w związku z licznymi pytaniami na temat wymogu przekazywania deklaracji bezpieczeństwa (ENS) do francuskiego systemu ICS P&O Ferries informuje, że nie jest to procedura weryfikowana przez operatora promowego w porcie. Jest to wymóg administracji celnej we Francji, która wymaga przekazania deklaracji bezpieczeństwa ENS, dla każdego pojazdu wjeżdżającego na terytorium Unii Europejskiej przez wszystkie porty francuskie.

Przeprawy z Calais do Dover - co kierowca wiedzieć powinien?

Port w Calais przygotował prosty schemat postępowania dla kierowców pojazdów ciężarowych chcących przeprawić się przez kanał La Manche (link do poradnika w poniższym linku).

MY EASY BREXIT - link do poradnika

opracowanie: Mariusz Ratajski
promy24.com
grafika poglądowa
Do ulubionych promy24.com
PREZENTACJA FIRMY
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels