Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pożyczka leasingowa na samochód – jak ją otrzymać?

Utworzona: 2018-12-03


Potrzebujesz firmowego samochodu, jednak brak wystarczających środków utrudnia Ci zakup gotówkowy? Rozważ zaciągnięcie pożyczki leasingowej – to forma finansowania, o którą może ubiegać się każdy przedsiębiorca. Sprawdź, jakich formalności należy dopełnić.

Leasingowa pożyczka na samochód to produkt finansowy, który łączy w sobie najlepsze cechy kredytu bankowego i leasingu. Pozwala na wygodne i szybkie finansowanie zakupu pojazdów firmowych – bez zbędnych formalności. To m.in. z tego powodu przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie.

Leasingowa pożyczka na samochód – jak to działa?

Pożyczka leasingowa jest bardzo zbliżona do kredytu samochodowego. Przyznaje się ją w oparciu o odpowiednią zdolność pożyczkową – na podstawie dostarczonych przez przedsiębiorcę dokumentów. Samo zaciągnięcie pożyczki, podobnie jak kredyt, wiąże się z obniżeniem zdolności kredytowej w przypadku ubiegania się o inną formę finansowania.

Także i pod względem podatkowym pożyczka leasingowa funkcjonuje jak kredyt bankowy. Pożyczkobiorca staje się właścicielem samochodu, dlatego dokonuje odpisów amortyzacyjnych oraz może jednorazowo odliczyć podatek VAT. W koszty wlicza także odsetkową część raty.

Pożyczka na samochód może przyjąć różne warianty, np. 50/50, 3 x 33, 4 x 25 – w zależności od konkretnej oferty oraz indywidualnych oczekiwań przedsiębiorstwa. Pozwala to skrócić okres spłaty zobowiązania i otworzyć sobie jednocześnie drogę do zaciągnięcia kolejnych zobowiązań – na dalszy rozwój firmy.

Wymagania wobec pożyczkobiorcy

Pożyczka leasingowa na zakup pojazdu wiąże się z koniecznością dopełnienia przez przedsiębiorcę kilku formalności. Procedury są jednak uproszczone – firma leasingowa ma często mniejsze wymagania niż bank udzielający kredytu samochodowego.

Aby przedsiębiorca mógł wziąć pożyczkę na pojazd, musi:
wykazywać odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
  • przedstawić stosowne dokumenty finansowe.
W zależności od polityki wewnętrznej konkretnej firmy pożyczkowej wymagane mogą być różne formy zabezpieczenia. Najpopularniejsze z nich to:
  • zastaw rejestrowy,
  • cesja z ubezpieczenia na rzecz pożyczkodawcy.
Warto jednak podkreślić, że niektóre firmy mogą wymagać np. podpisania weksla in blanco.

Formalności – krok po kroku

Procedura przyznania pożyczki leasingowej jest bardziej uproszczona, dlatego dopełnianie formalności trwa krótko. Aby otrzymać tego rodzaju wsparcie finansowe, należy:
  • wypełnić formularz kontaktowy (znajdziesz go na stronie internetowej firmy oferującej pożyczkę),
  • skontaktować się z przedstawicielem (zwykle to pracownicy pożyczkodawcy dzwonią pod wskazany numer kontaktowy),
  • dostarczyć wymagane dokumenty.
Po pozytywnej weryfikacji i otrzymaniu korzystnej decyzji czas podpisać umowę pożyczkową i oczekiwać na zakupiony pojazd.

Komu opłaca się takie rozwiązanie?

Leasingowa pożyczka na samochód skierowana jest do wszystkich firm, które chcą zakupić auta w oparciu o uproszczone procedury. Na taką formę wsparcia powinni jednak zwrócić szczególną uwagę przedsiębiorcy zainteresowani finansowaniem:
  • w kwocie netto lub brutto;
  • pojazdów osobowych, ciężarowych do 3,5 t oraz motocykli;
  • nawet 100% wartości samochodu;
  • nie tylko w polskiej walucie (PLN), ale również w euro (EUR).
Jest to również dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw niebędących płatnikami VAT.
Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels