REKLAMA

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Schoeller Allibert prezentuje nową serię palet Rackpal
Utworzona: 2018-06-06

Jeden z głównych rynkowych graczy w branży logistycznej dodaje do swojej oferty nową paletę – Rackpal. To wydarzenie nie mogło umknąć uwadze naszej redakcji, która zadała kilka pytań dotyczących nowej serii palet przedstawicielowi firmy Schoeller Allibert.

Redakcja (R): Portfolio Schoeller Allibert obfituje w różne typy opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych. Czy znajdzie się w nim miejsce dla kolejnej palety?

Schoeller Allibert (SA): Zdecydowanie tak! Patrząc z naszej perspektywy – globalnej firmy obecnej w ponad 20 krajach na świecie, od ponad pięćdziesięciu lat produkującej skrzynki, palety i inne opakowania zwrotne na potrzeby szeroko rozumianej logistyki – każdy nowy produkt w naszej ofercie to coś więcej niż jedynie jej poszerzenie. Schoeller Allibert nie tylko projektuje, testuje, produkuje i patentuje opakowania, ale też wyznacza trendy w branży. Nie chcę, by moja wypowiedź zabrzmiała górnolotnie, ale uważam, że każdy kolejny produkt w naszym asortymencie ma potencjał rozwoju dla biznesu korzystającego z usług logistycznych. Patrząc całościowo, nowa paleta Rackpal może oznaczać rewolucję w zarządzaniu procesami logistycznymi, dlatego z pewnością warto było poszerzyć o nią ofertę Schoeller Allibert.

R: Czy zatem dotychczasowa oferta była pozbawiona takiego produktu?

SA: Tego nie powiedziałem. Przed wprowadzeniem tej serii w asortymencie Schoeller Allibert było wiele różnorodnych palet, które wielokrotnie doceniali nasi Klienci. Projektując Rackpal zadbaliśmy szczególnie o niektóre parametry sprawiając, że jest to bardzo konkurencyjna propozycja, która z pewnością zainteresuje branżę logistyczną.

R: O jakich parametrach Pan myśli?

SA: Zacznę od tego co kluczowe z punktu widzenia osób zarządzających łańcuchem dostaw na dużą skalę. Weźmy pod lupę osiągi Rackpal. Ważąc jedynie 14 kg paleta ta może udźwignąć 6000 kg w obciążeniu statycznym i 1500 kg w obciążeniu dynamicznym. Rackpal to seria przeznaczona przede wszystkim do wykorzystania w systemach wysokiego składowania. W tym sposobie magazynowania paleta w wersji podstawowej może unieść ładunek do 800 kg. Można wybrać również jej wersję wzmacnianą za pomocą stalowego stelaża, której możliwości udźwigu to nawet 1250 kg. Takie osiągi są możliwe dzięki zastosowaniu lekkiego i wytrzymałego polietylenu. To tworzywo sztuczne zapewnia niezwykłą trwałość nie pociągającą za sobą dużej wagi samego produktu, co z kolei przekłada się dobrą ergonomię pracy. Skoro wspomnieliśmy i o niej, warto też dodać, że w praktyce Rackpal zapewnia cichą pracę na automatycznych podajnikach.

R: Przyznam, że cytowane przez Pana liczby robią wrażenie. Czym jeszcze może pochwalić się Rackpal?

SA: Podkreślić należy dużą różnorodność nowej serii palet. W jej skład wchodzi 12 produktów, które różnią się między sobą parametrami poszczególnych modeli. Jestem przekonany, że taka elastyczność sprawi, że każde kierownictwo magazynu czy firmy spedycyjnej znajdzie w serii Rackpal rozwiązanie odpowiadające na specyficzne potrzeby danego biznesu. Do tego dochodzą atrybuty, które były już wykorzystywane w innych produktach Schoeller Allibert. Myślę tu przed wszystkim o miejscach na etykiety i grawery pozwalające na identyfikację i śledzenie ładunku oraz perforowanym podłożu palety. W przypadku Rackpal zdecydowaliśmy na trzy podwójne kanały wentylacyjne umożliwiające doskonałe odparowywanie nadmiaru wilgoci z ładunku. Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że coraz więcej firm interesuje się też tym, z czego wykonane są produkty, z których korzystają. Rackpal, podobnie jak inne pojemniki i palety sygnowane naszym logo, zostały w całości wykonane z materiałów podlegających recyklingowi. Na koniec dodam jeszcze, że produkt został wykonany zgodnie z normami ISO8611.

R: Kto, zgodnie z Państwa prognozami, powinien być głównym odbiorcą gamy Rackpal?

SA: Paleta, o której rozmawiamy, świetnie sprawdzi się w zautomatyzowanych magazynach, automatycznych podajnikach i systemach wysokiego składowania. Pierwsze opinie, które do nas docierają doceniają jej uniwersalne właściwości, przez co nie będzie nadużyciem jeśli powiem, że Rackpal sprosta różnorodnym warunkom logistycznym. Doświadczenie podpowiada mi, że najczęściej z tej serii będą korzystać firmy z branży automotive, industry, spożywczej oraz e-commerce.

R: W jaki sposób można zamówić paletę?

SA: Zainteresowanych odsyłam do naszej polskiej strony internetowej, gdzie zamieszczona jest specyfikacja produktu oraz możliwość zamówienia palety. Za jej pośrednictwem można też uzyskać dodatkowe informacje na temat tego i innych produktów z oferty Schoeller Allibert.
Do ulubionych

Fotografie