REKLAMA

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Optymalne konto dla firmy transportowej. Sprawdź, co powinno oferować
Utworzona: 2017-11-06

Decyzja o prowadzeniu działalności gospodarczej pociąga za sobą szereg obowiązków natury formalnej. Poza wizytą w US, ZUS, urzędzie miasta, gminy lub dzielnicy, przyszłego przedsiębiorcę czeka także wizyta w banku. Zgodnie z prawem przedsiębiorca powinien bowiem posiadać konto bankowe.

Potrzeby małej firmy transportowej

Mała firma transportowa, chociaż zarejestrowana pod określonym adresem, tak naprawdę nie ma stałej siedziby i nie świadczy usług w jednym punkcie. Częste przemieszczanie się kierowcy (najczęściej jest nim właściciel firmy) z jednego miejsca na drugie generuje specyficzne potrzeby. Nie tylko te podstawowe jak jedzenie czy spanie, ale i mniej szablonowe typu znajomość lokalizacji warsztatów samochodowych i stacji benzynowych na trasie przejazdu. Osobie, która dużo podróżuje służbowo, niezbędny jest stały dostęp do gotówki. Wożenie ze sobą dużej ilości pieniędzy nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej otworzyć w banku konto dopasowane do potrzeb małej firmy transportowej.

Optymalne konto firmowe

Większość banków oferuje konto dla firm. Oferty kont firmowych w różnych bankach znacząco różnią się od siebie. Dlatego lepiej jest poświęcić trochę czasu, by znaleźć takie, które będzie pod każdym względem idealne. Warto postawić na duży, sprawdzony bank, który ma filie w całej Polsce. A do tego daje klientom dostęp do bankowości internetowej i mobilnej oraz całodobowej infolinii. Wybierając konto firmowe, najlepiej jest zwrócić uwagę na takie, które:
- nic nie kosztuje, otwarcie i prowadzenie rachunku jest darmowe, bez względu na wysokość miesięcznych obrotów na koncie,
- oferuje darmowe przelewy krajowe Elixir,
- umożliwia korzystanie z szerokiej sieci wygodnie zlokalizowanych bankomatów i wpłatomatów za 0 zł,
- oferuje kartę debetową za 0 zł.

Podobne parametry kont firmowych oferuje wiele banków, dlatego istotny jest także łatwy kontakt z biurem obsługi, krótki czas rozwiązywania problemów i rozpatrywania reklamacji. Cennym atutem dla właścicieli małych firm transportowych są także darmowe wypłaty. W podróży służbowej nie zawsze można wypłacić pieniądze z bankomatu macierzystego banku. Możliwość skorzystania z innych bankomatów to w tej sytuacji optymalne rozwiązanie. Jest to istotne, jeśli właściciel firmy ma kilku pracowników i wszyscy korzystają z kart do konta firmowego. Nietrudno policzyć, że miesięczne opłaty za korzystanie z bankomatów innych banków, mogą wynieść nawet kilkaset złotych. Darmowe wypłaty pozwalają zoptymalizować koszty prowadzenia działalności i są bezwzględnym must have dla małej firmy transportowej.

Bankowość stacjonarna i internetowa

Obecnie wszystkie banki oferują klientom dostęp do bankowości internetowej i mobilnej. Ta druga jest szczególnie cenna dla osób, które dużo podróżują i nie zawsze mogą skorzystać choćby z laptopa. Zanim zdecydujesz się na konkretny bank, warto sprawdzić recenzje w internecie, czy aplikacja mobilna jest czytelna i intuicyjna w obsłudze.

Wybierając najlepszy bank, warto poświęcić trochę czasu i odwiedzić placówkę, a nawet kilka placówek bankowych. Nie tylko po to, by porównać oferty, ale także jakość obsługi klienta, sposób prowadzenia rozmowy oraz możliwość negocjacji warunków umowy. Dobry bank to taki, który potrafi w elastyczny sposób dopasować się do potrzeb klienta, który wie, że każda firma ma swoje indywidualne potrzeby i stara się wyjść im naprzeciw.

Rankingi usług bankowych

Wysoka jakość usług często idzie w parze z wyróżnieniami w rankingach ofert bankowych. Na corocznej gali „Przyjazny Bank Newsweeka” swoje nagrody przyznaje także miesięcznik Forbes, który ocenia ofertę bankowości dla małych i średnich przedsiębiorstw. W tym roku na najwyższe wyróżnienie zasłużył mBank, otrzymując tytuł „Najlepszego banku dla firm”. Oceniane były produkty i usługi bankowe oraz jakość obsługi klientów. Pod uwagę brano wyniki badań przeprowadzone przez tzw. tajemniczych klientów, czyli ankieterów chcących założyć konto w banku. W kategorii bankowości mobilnej mBank zajął trzecie miejsce w rankingu Newsweeka. W obu kategoriach oceniano innowacyjność oraz łatwość dostępu do usług bankowych i kontaktu z klientem.

Powyższe nagrody wyraźnie wskazują na mBank, jako wiodący na rynku bank nie tylko w kategorii produktów i bankowości mobilnej, ale także jako bank przyjazny dla klienta, otwarty na jego potrzeby i umiejący dopasować ofertę do potrzeb konkretnej firmy.

Inne usługi dla firm

Prowadzenie firmy jest sporym wyzwaniem logistycznym. Wsparcie banku to nierzadko sposób na rozwiązanie wielu wydawałoby się niemożliwych do rozwiązania problemów. Dlatego warto rozważyć ofertę konta dla firm, na przykład w mBanku.

Jednak sam rachunek firmowy to nie wszystko. Klienci mBanku otrzymują kredyt na start, leasing, czy mobilne terminale płatnicze. To tylko niektóre z produktów mogących przydać się w niedużej firmie transportowej. Jednak tym co najważniejsze, jest indywidualne podejście do klienta, szybkie podejmowanie decyzji i dopasowanie optymalnej oferty dla każdej firmy.

Jeśli jesteś ciekawy, jak wygląda pełna oferta dla małych i średnich przedsiębiorstw, wejdź na www.mbank.pl/lp/zyskaj/

Do ulubionych