Josephs.ScotBorowiak Properties LtdToll House Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Przewóz towarów wrażliwych i system SENT - darmowe szkolenie w formie webinaru

Utworzona: 2024-06-10


System Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) to system rejestracji i monitorowania przewozu tzw. towarów wrażliwych, Ustawa działa od 9 marca 2017 roku, ale wprowadzane są niemal co roku zmiany w zapisach tej ustawy.

Omówieniu tej ustawy oraz obowiązków przewoźnika w zakresie wykonywania przepisów, ale też zmianom poświęcony będzie kolejny bezpłatny webinar w ramach E100 Academy - zapisy na szkolenie TUTAJ

Każda firma transportowa, która zajmuje się przewozem towarów wrażliwych lub planuje poszerzyć o to swoją działalność powinna znać przepisy dotyczące SENT i być na bieżąco z wprowadzanymi zmianami. O tym jak działa SENT, na co trzeba zwracać uwagę, jak zmienił się i jak będzie się zmieniał katalog towarów objętych obowiązkiem monitorowania drogowego i kolejowego opowie ekspert E100 Academy. W praktyczny sposób i na przykładach słuchacze będą mogli dowiedzieć się również o najczęstszych błędach w procedurach SENT i o tym, jak ich uniknąć, aby nie narazić się na wysokie grzywny.

Webinar to również doskonały czas na to, żeby słuchacze zaktualizowali swoją wiedzę i poznali ostatnio wprowadzone zmiany w SENT (np. co zmieniło się od 12 stycznia tego roku po wprowadzeniu w życie Rozporządzenia Ministra Finansów z 9 października 2023) oraz czego mogą się spodziewać w niedalekiej przyszłości – Ministerstwo Infrastruktury przyspiesza o pół roku wprowadzenie zmian (zamiast 1 stycznia 2025 zmiany w SENT wejdą w życie już 1 lipca 2024). Wszystko to podczas 2 godzin intensywnego, bezpłatnego szkolenia!

Jak zawsze, podczas szkoleń E100 Academy, webinar zakończy seria pytań i odpowiedzi.

Zapraszamy!

Bezpłatny webinar odbędzie się online 20.06.2024 (czwartek) o godz. 11:00 za pośrednictwem platformy Clickmeeting. Formularz zapisu oraz szczegóły wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

PROGRAM SZKOLENIA:

  1. Wstęp - omówienie ustawy o towarach wrażliwych SENT z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi.
  2. Obowiązki przewoźnika w zakresie prawidłowego wykonania przewozu towarów wrażliwych (geolokalizacja, uzupełnianie informacji).
  3. Najczęściej popełniane błędy - na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem przewozu.
  4. Zagrożenia i kary wynikające z nieprawidłowego przewozu.
  5. Wskazanie procedur odwoławczych w sprawach dotyczących SENT.

PROWADZĄCY SZKOLENIE:

Paweł Miąsik, Ekspert ds. szkoleń

Wieloletnia współpraca z organizacją ZMPD w charakterze wykładowcy; dziesięcioletni staż pracy w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Rzeszowie – Naczelnik Wydziału Inspekcji; prowadzenie szkoleń dla inspektorów oraz kandydatów dla GITD w zakresie czasu pracy kierowców, przepisów transportu drogowego, zabezpieczenia ładunków ponadto przepisów dotyczących przewozu towarów niebezpiecznych ADR. Członek komisji w egzaminach na Doradcę ds. Bezpieczeństwa w przewozie towarów niebezpiecznych

CZYM JEST E100 ACADEMY?

E100 Academy to program bezpłatnych szkoleń w formie webinarów, na których poruszane się najbardziej gorące tematy z branży TSL. Szkolenia mają bardzo interaktywny charakter - każdy uczestnik może zadać pytanie, poprosić o doprecyzowanie lub uzupełnienie nurtujących go kwestii. Więcej informacji o E100 Academy można znaleźć na oficjalnej stronie programu.

Twórcą programu szkoleń E100 Academy jest E100 - międzynarodowy dostawca usług biznesowych dla firm transportowych. Szeroki pakiet usług dla przewoźników obejmuje przede wszystkim karty paliwowe, opłaty drogowe (multiurządzenia), zwrot VAT i akcyzy oraz faktoring. Więcej informacji na temat oferty można uzyskać wypełniając formularz kontaktowy TUTAJ.

Zapraszamy 20 czerwca 2024 (czwartek), godzina 11:00! Zapisy na bezpłatny webinar: Przewóz towarów wrażliwych i system SENT - wszystko co musisz wiedzieć.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY, OPINIE i RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels