Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Baltic Hub z rekordowymi przeładunkami
Utworzona: 2024-02-09

Wynik operacyjny terminala w zeszłym roku wyniósł 2 050 813 TEU.

Rozbudowa terminala T3, zakup nowych suwnic RTG i uruchomienie serwisu oceanicznego FAL1 to ważne kroki, które umacniają pozycję firmy zarówno na rynku krajowym, jak i globalnym.

W minionym roku odnotowaliśmy przeładunki na poziomie 2,05 mln TEU (przyp. red twenty-feet equivalent unit: jednostka standardowa dla przeliczania kontenerów o różnej pojemności i do opisywania pojemności statków i terminali kontenerowych. 1 TEU = 1 kontener 20 - stopowy ISO), potwierdzając dynamiczny rozwój i innowacyjność naszego terminala. Świętowaliśmy również przeładowanie 20-milionowego kontenera, co było dla nas kolejnym kamieniem milowym. Rozbudowa terminala T3, zakup nowych suwnic RTG i uruchomienie serwisu oceanicznego FAL1 we współpracy z grupą CMA CGM to kolejne, ważne kroki, które umacniają naszą pozycję zarówno na rynku krajowym, jak i globalnym mówi Charles Baker, Dyrektor Generalny Baltic Hub.

Rok 2023 w liczbach

W minionym roku na bocznicy kolejowej w Baltic Hub obsłużono łącznie ponad 6 700 pociągów. Świadczy to o rosnącej roli transportu kolejowego w działalności portowej. Ruch ciężarówek również był znaczący, osiągając liczbę ponad 580.000. W obszarze transportu morskiego terminal kontenerowy obsłużył ponad 600 statków, w tym 105 oceanicznych, jednych z największych na świecie.

Rekordy operacyjne

🚩 W sierpniu w Baltic Hub obsłużono rekordową liczbę ciężarówek w ciągu jednego dnia - 2 811, przy średniej około 2 000.
🚩 We wrześniu w terminalu odnotowano rekord przeładunków na pojedynczym zawinięciu. Na statku Marit Maersk wykonano aż 13 195 ruchów.
🚩 Kolejny rekord padł w listopadzie – 6 592 ruchy na jednej zmianie.
🚩 W jednym z ostatnich tygodni roku, dzięki koncentracji sił na kolei, w ciągu tygodnia w Baltic Hub przeładowano aż 8 201 kontenerów, przy średniej rocznej 6 500 kontenerów tygodniowo.

Plany na przyszłość

W kolejnym roku terminal kontenerowy planuje realizować dalsze inwestycje, kontynuować rozwój infrastruktury i rozszerzać współpracę z partnerami. W planach jest m.in. dalsza rozbudowa głębokowodnego nabrzeża T3. Firma chce skupić się również na efektywności energetycznej, zrównoważonym rozwoju i dalszym zaangażowaniu społecznym.

Patrząc w przyszłość, planujemy kontynuować ścieżkę wzrostu i innowacji, skupiając się na rozbudowie infrastruktury, rozszerzaniu sieci partnerstw globalnych oraz wdrażaniu zaawansowanych technologii. Naszym celem jest dalsze zwiększanie efektywności operacyjnej i osiąganie zrównoważonego rozwoju dodaje Charles Baker.
Źródło: Baltic Hub
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels