Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Marzył o rozwinięciu skrzydeł w transporcie. Spadł na dno
Utworzona: 2023-11-30

Na stronie polsatnews.pl w cyklu "Interwencja" można obejrzeć film pokazujący ciężką przeprawę początkującego przewoźnika, dysponującego jednym zestawem ciężarowym, z nieuczciwą spedycją. Faktury na łączną kwotę ok. 120 tys. zł nie są opłacone przez ponad rok, a komornik nie może ściągnąć z dłużnika ani grosza.

Dawid Przybylak prowadzi warsztat samochodowy w Wielkopolsce. Chciał zarobić dodatkowe pieniądze świadcząc usługi transportowe. Pech chciał, że związał się z nieuczciwą firmą spedycyjną z Krakowa. Od ponad roku czeka na zapłatę za wykonane transporty. Nazbierało się 32 nieuregulowanych płatności, a faktury opiewają na łączną kwotę ok. 120 tys. zł.

Podczas współpracy z krakowską spedycją osobą kontaktową była Ewelina F., prywatnie córka właściciela firmy. To ona podpisywała wszystkie faktury. Dzisiaj nie chce rozmawiać o zaległościach płatniczych i twierdzi, że nie ma nic wspólnego z firmą, w której prezesował ojciec. Jednak to ona podpisała się pod protokołem dotyczącym spłaty zaległych faktur. Umieściła w nim zapewnienie, iż spłaty dokonywane będą cyklicznie począwszy od listopada ubiegłego roku. Dokument zawierał zapis: "W związku z opóźnieniami w płatnościach bardzo przepraszamy i informujemy, iż będą one opłacane w systemie ratalnym 12 rat co 2 tygodnie". Nic się jednak nie wydarzyło, na konto właściciela ciężarówki nie wpłynęła ani jedna złotówka.

Pan Dawid nie umiał opanować wzruszenia przed kamerą. Pokazał smsy, jakie wysyłał do zainteresowanej. W jednym z nich napisał: "Dzień dobry. Ewelina, błagam, zrób przelew". Otrzymał uspokajającą odpowiedź: "Dzień dobry. Nie musisz mnie błagać, to Twoje pieniądze. Dzisiaj coś puszczę". Było to jednak tylko mydlenie oczu. A koszty, zwłaszcza raty leasingowe w wysokości 7 tys. zł miesięcznie, niemiłosiernie przygniatały właścieciela ciężarówki. Tak bardzo, że był bliski bankructwa. Jakoś się podniósł, dzięki rodzinie i znajomym, ale przyznaje, że ciągle jest ciężko.Źródło: polsatnews.pl
Zdjęcie poglądowe
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
LESZEK Transport i Spedycja Daniel Leszek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels