Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Innowacyjne planowanie załadunku z aplikacją Goodloading

Utworzona: 2023-05-22


Innowacyjne planowanie załadunku to kluczowy element efektywnego zarządzania logistyką. W dobie rosnącej konkurencji oraz wymagań klientów, firmy muszą wykorzystywać zaawansowane narzędzia i technologie, które pozwalają na optymalizację procesów logistycznych. Jednym z takich narzędzi jest aplikacja Goodloading, która umożliwia efektywne planowanie załadunku.

W przypadku transportu standardowych palet obliczenie załadunku zwykle nie stanowi problemu. Jednak w sytuacji, gdy mamy do czynienia z wieloma różnymi ładunkami, proces ten może okazać się czasochłonny i obarczony dużym ryzykiem popełnienia kosztownych błędów. Aby sprostać tym wyzwaniom, firmy poszukują coraz bardziej zaawansowanych sposobów na optymalizację planowania załadunku. Tradycyjne ręczne obliczenia lub proste programy, mogą być niewystarczające. Potrzebne są narzędzia, które uwzględnią wiele zmiennych, a jednocześnie pozwolą na szybkie i precyzyjne planowanie.

Z takiego założenia wyszli twórcy Goodloading, którzy chcieli połączyć intuicyjny wygląd aplikacji z zaawansowanymi funkcjami. Nowa wersja programu pozwala w ciągu kilku minut przygotować skomplikowany plan załadunku:
  • nawet dla kilkunastu pojazdów czy kontenerów;
  • dla kilkuset ładunków o różnych wymiarach i kształtach, z możliwością piętrowania i układania pod skosem;
  • z uwzględnieniem kilku punktów na trasie, z za- lub rozładunkiem dla danego pojazdu;
  • biorąc pod uwagę niezbędne dla planisty dane - naciski na osie, środek ciężkości czy wskazaną kolejność ułożenia;
  • z dostępem do danych o wolnym i zajętym miejscu - w LDMach, m2 czy m3.
A następnie, gotowy projekt przesłać w formie linku czy pliku PDF wraz z podsumowaniem.

Dlaczego warto sięgać po innowacyjne planery załadunków?

Korzystanie z zaawansowanych aplikacji do planowania przynosi wiele korzyści. Dzięki tym narzędziom można szybko i łatwo zaplanować proces załadunku oraz optymalnie rozmieścić ładunki na powierzchni naczepy czy kontenera. W przypadku pozostawienia zbyt dużej ilości wolnego miejsca na naczepie, lub gdy towar nie zmieści się na powierzchnię, aplikacja zarekomenduje inny pojazd z bazy użytkownika, który pomieści dany ładunek. W rezultacie można zminimalizować ilość przejazdów, a tym samym ograniczyć koszty transportu.Z drugiej strony, wiedząc ile zostało wolnego miejsca, można spróbować zorganizować doładunek co będzie wiązało się z dodatkowym zyskiem.

Aplikacja uwzględniając naciski na osie czy DMC, umożliwia bezpieczny załadunek, a także pozwala uniknąć mandatu w przypadku gdyby miało dojść przekroczenia dopuszczalnych norm. Dzięki projektom przygotowanym w aplikacji i przekazanym na magazyn, osoba odpowiedzialna za załadunek będzie mogła szybko przygotować transport do drogi, co często może zmniejszyć dodatkowe opóźnienia.

Dla firm w branży TSL niezwykle ważny jest czas, i jest to główna wartość którą doceniają użytkownicy aplikacji. Jak twierdzi Bogumił Paszkiewicz, CEO Goodloading ,,Nasi użytkownicy mówią, że przy niektórych projektach są w stanie zaoszczędzić nawet 120 minut codziennej pracy. Dzięki temu, nawet początkujący logistyk będzie w stanie w ciągu kilku minut przygotować kompletny plan załadunku.’’

Możliwość bezpłatnych testów nowej wersji aplikacji Goodloading

Twórcy aplikacji udostępniają dwu tygodniowy darmowy okres korzystania z planera załadunków. Dzięki temu, firmy mogą sprawdzić czy proponowane przez Goodloading rozwiązanie wspomoże ich w procesie planowania załadunku. Aby otrzymać darmowy dostęp, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej. W przypadku jakichkolwiek pytań, zachęcamy do skontaktowania się z zespołem Goodloading pod adresem info@goodloading.com.
Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels