Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

100 ciągników z największymi kabinami dla polskiego przewoźnika

Utworzona: 2023-02-03


Na początku br. firma LOG Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy odebrała 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY, pierwszą partię z zamówionych w ub.r. egzemplarzy.

Kontrakt dotyczy samochodów z silnikiem wysokoprężnym i największymi kabinami AS-HR. Na uroczystości przekazania pierwszej partii dwudziestu IVECO S-WAY obecni byli: Rolf Sperisen – prezes zarządu LOG Polska, Michał Bednawski - prokurent LOG Polska, Tomasz Nowak – regionalny manager sprzedaży IVECO Poland, Bartosz Olszewski - Key Account Manager IVECO Poland. Szkolenie kierowców przeprowadził Robert Paszkowski, trener Akademii Jazdy IVECO. Rangę wydarzenia podniosła obecność przedstawicieli władz miasta Legnicy. Gośćmi uroczystości byli także pracownicy firmy wraz z rodzinami.

Współpraca z IVECO Poland zaczęła się już w roku 2017, wraz z pierwszymi IVECO Stralis w liczbie 20 sztuk. Trzy lata później do floty trafiło 10 IVECO S-WAY LNG, a dzisiaj odebrane pojazdy to IVECO S-WAY z silnikami wysokoprężnymi. Nasza współpraca opiera się na partnerskich zasadach i w mojej ocenie w dużej mierze zależy od ludzi: IVECO zapewnia nam profesjonalną, troskliwą opiekę zarówno po stronie handlowej, jak i serwisowej, ze szczególnym uwzględnieniem naszego lokalnego dealera, firmy UNI-TRUCK. Taka opieka daje nam pewność, że nasz tabor jest w najlepszych rękach mówi Michał Bednawski, prokurent spółki LOG Polska.
Roczne przebiegi samochodów LOG Polska, z racji specyfiki wykonywanych przewozów, oscylują w granicach 120.000 km, co w ujęciu rocznym całej floty daje ponad 1.5 mln km. To spore wyzwanie dla producenta samochodów ciężarowych, który musi zapewnić płynność obsługi serwisowej i tym samym minimalizować czas przestoju pojazdów. IVECO Poland i autoryzowana sieć serwisowa w ocenie Klienta radzi sobie doskonale, czego potwierdzeniem jest kolejny kontrakt.

W spółce LOG Polska stawiamy na dwie marki pojazdów. Po zrealizowaniu dostawy objętej najnowszym kontraktem, IVECO stanie się marką wiodącą w firmie. Bardzo chwalimy sobie technologię obecnych modeli. Także kierowcy oceniają te samochody bardzo dobrze pod względem komfortu w kabinie, właściwości jezdnych, również pod względem wizerunku – auta na drodze prezentują się naprawdę bardzo atrakcyjnie, szczególnie w naszych kolorach, czyli białe ciągniki plus białe naczepy dodaje Michał Bednawski.Pojazdy zostały skonfigurowane tak, aby zapewnić kierowcy optymalne warunki pracy i odpoczynku. Wystarczy wspomnieć choćby dwie wygodne leżanki, hydrauliczny retarder i klimatyzację postojową zintegrowaną z klimatyzacją w kabinie wylicza Bartosz Olszewski, Key Account Manager IVECO Poland.
Ciągniki siodłowe zakupione przez przewoźnika z Legnicy są wyposażone w silniki Cursor 13 o mocy 490 KM. Napęd na koła realizowany jest poprzez zautomatyzowaną skrzynię biegów HiTroniX 12TX. Skuteczność hamowania zapewnia hydrauliczny retarder, który został zamontowany na życzenie klienta. Samochody zostały wyposażone w systemy ułatwiające jazdę oraz systemy bezpieczeństwa takie jak: Hill Holder – system wspomagający ruszanie na wzniesieniu, system ostrzegający o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu, układ hamowania awaryjnego AEBS, układ stabilizujący tor jazdy ESP/EVSC, ECO-ROLL, aktywny tempomat ACC z czujnikiem radarowym, wskaźnik obciążenia osi wyświetlany na desce rozdzielczej, system jazdy przewidującej Hi-Cruise, funkcja oceny stylu jazdy DSE i system nadzorujący koncentrację kierowcy DAS. Całości dopełniają reflektory i światła tylne w technologii LED oraz światła przeciwmgłowe z funkcją doświetlania zakrętów.

Wewnątrz wysokiej, komfortowej kabiny znajdziemy dwie pełnowymiarowe leżanki, lodówkę z zamrażarką, duże schowki, zespół multimedialny Infotaiment z ekranem dotykowym i nawigacją, ogrzewanie postojowe oraz klimatyzację zintegrowaną z klimatyzacją postojową. Komfort jazdy zapewnia pneumatyczny fotel kierowcy z regulacją lędźwiową i podłokietnikami. Kierowca w porze nocnej nie męczy wzroku, gdyż wewnątrz kabiny ma do dyspozycji podświetlenie do jazdy nocnej. Podczas wypoczynku jego bezpieczny sen zapewnia system mechanicznego ryglowania drzwi od wewnątrz Night Time Safety Lock.

Cenimy sobie spokojną głowę, a nasze pojazdy są cały czas w ruchu, dlatego zdecydowaliśmy się na kontrakty serwisowo-naprawcze 3XL LIFE. Gęsta sieć serwisowa IVECO w całej Europie daje nam komfort, że zawsze będziemy należycie i szybko obsłużeni w dowolnym miejscu kontynentu. Dzięki temu oszczędzimy czas i będziemy mogli się cieszyć dłuższą żywotnością pojazdów podsumowuje Michał Bednawski.
Źródło: IVECO
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
TRONIK Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels