Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Doskonały komfort i właściwości jezdne

Utworzona: 2022-12-21


Dzięki nowemu układowi napędowemu PACCAR.

Pierwszy pojazd DAF LF z zupełnie nowym układem napędowym PACCAR został dostarczony firmie Farnborough Van & Truck Hire (FVTH) w Wielkiej Brytanii, specjalizującej się w wynajmie pojazdów ciężarowych, która dysponuje flotą składającą się z ponad 600 ciężarówek.

Aby obniżyć zużycie paliwa nawet o 7%, firma DAF wprowadziła niedawno nową gamę układów napędowych do popularnej serii pojazdów dystrybucyjnych LF. Gama obejmuje całkowicie przeprojektowane silniki PACCAR PX-5 i PX-7, występujące w siedmiu wersjach mocy znamionowej od 124 kW/170 KM do 227 kW/310 KM, oraz nową automatyczną skrzynię biegów PowerLine. Silniki mają lekki, ale wytrzymały blok z żeliwa grafitowego, tłoki o niskim współczynniku tarcia, nowe, wydajne sprężarki i nową turbosprężarkę z zaworem upustowym. Silniki osiągają maksymalny moment obrotowy przy jeszcze niższych prędkościach obrotowych, co pozwala na korzystanie z wyższych biegów, a tym samym osiąganie wiodącej w tej klasie oszczędności paliwa.

Częścią nowego układu napędowego jest 8-stopniowa, w pełni automatyczna skrzynia biegów PowerLine. System Powershift umożliwia płynną zmianę przełożeń bez utraty momentu obrotowego, co zapewnia doskonały komfort i właściwości jezdne. Funkcja Urge-to-Move, dzięki której pojazd rusza automatycznie po zwolnieniu hamulca, zapewnia wyjątkową zwrotność przy niskich prędkościach, a duża rozpiętość przełożeń, w tym podwójny nadbieg wraz z „blokadą” pierwszego biegu, pomaga uzyskać znaczne korzyści w zakresie oszczędności paliwa.

Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że prowadzenie modelu LF jest jeszcze łatwiejsze i bardziej relaksujące powiedział dyrektor zarządzający FVTH, Tim Houghton.
Źródło: DAF Trucks
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Wega Agencja celna


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels