Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Nowy prom zwiększy przepustowość trasy Gdynia-Karlskrona
Utworzona: 2023-01-03

To dobra wiadomość dla przewoźników, którzy transportują towary do i ze Szwecji czy Norwegii.

REKLAMA
Przewoźnik promowy Stena Line poinformował o nowej jednostce klasy E-Flexer. Prom o nazwie Stena Ebba wypłynął z Gdyni w swoją pierwszą podróż do Karlskrony 2 stycznia 2023. Jest to kolejny krok operatora do unowocześnienia floty oraz operacji portowych na wspomnianej linii. Dzięki wprowadzeniu kolejnego promu, w przyszłym roku we flocie Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona będą pływały 3 statki- Stena Estelle, Stena Ebba oraz Stena Spirit.

Warto zaznaczyć, że Stena Ebba i Stena Estelle to jedne z największych promów na Bałtyku w regularnej żegludze. Mają długość 240 metrów, oferują miejsce dla 1200 osób, każdy z nich pomieści nawet 200 ciężarówek na 3600 metrach pokładów samochodowych.

Rok 2022 był dla nas czasem wytężonej pracy, której celem było dostarczenie zarówno naszym klientom frachtowym jak i pasażerom najlepszych rozwiązań na rynku. Wymieniając częściowo naszą flotę na linii Gdynia-Karlskrona na 3 statki, w tym dwa nowe E-Flexery, oferujemy dużo bardziej efektywny transport promowy, większą pojemność frachtową oraz optymalny rozkład wypłynięć powiedział Marek Kiersnowski, dyrektor zarządzający Stena Line Polska.
Pozostałe dwa statki wykorzystywane na Bałtyku pozostaną w rodzinie szwedzkiego operatora. Stena Vision od wiosny 2023 będzie obsługiwał ważną, dynamicznie rozwijającą się trasę Cherbourg-Rosslare, która łączy kontynent europejski z Irlandią. Prom Stena Nordica pozostanie częścią floty operatora i będzie wykorzystywany w miarę potrzeb do wspierania europejskiej sieci połączeń Stena Line.

Źródło: Stena Line
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
MWB Trans - Mariusz Wieczorek


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels