Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

REKLAMA

Zakazy w Tyrolu dyskryminują i uniemożliwia uczciwą konkurencję między firmami
Utworzona: 2022-07-11

Włosi twierdzą, że wprowadzone ograniczenia, z których wyłączony został ruch docelowy, źródłowy i lokalny ogranicza włoski eksport z ogromnymi szkodami dla całej gospodarki krajowej.

Dokładniej chodzi o zakazy prowadzenia pojazdów ciężarowych i przegubowych o masie całkowitej przekraczającej 7,5 tony w okresie letnim, które obowiązują między 7:00 a 15:00. Dotyczą one wszystkich pojazdów silnikowych w tranzycie w Tyrolu - także samochodów osobowych i motocykli. Ruch docelowy, źródłowy i lokalny jest zwolniony z zakazów prowadzenia pojazdów. Bezpośrednio przy zjazdach kierowcy samochodów nie będą mogli ominąć lokalnych korków, chyba że zostaną przypisani do celu, źródła i ruchu lokalnego.

Włosi uważają, iż wyłączenie austriackich pojazdów spod zakazu oznacza de facto nierówność traktowania, która grozi naruszeniem uczciwej konkurencji na rynku, faworyzowaniem austriackich firm. Nie mogą więc dalej tolerować i biernie akceptować tego rodzaju dyskryminacji, która uniemożliwia uczciwą konkurencję między firmami na rynku europejskim i ogranicza włoski eksport, z ogromnymi szkodami dla całej gospodarki krajowej. Dlatego też włoskie stowarzyszenie ANITA, aby chronić tych, którzy korzystają z austriackiego korytarza w celu uzyskania dostępu do Europy Środkowej i Północnej, wysłała pismo w tej sprawie do swojego rządu, prosząc go o przyjęcie stanowczego i natychmiastowego stanowiska potępiającego te niedopuszczalne różnice w stosunku do austriackich przewoźników.

Więcej informacji o zakazach na stronie trafficban.com w zakładce szczegółowe informacje.
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels