Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Rekordowy poziom sprzedaży i zysków
Utworzona: 2022-05-30

Przychody PACCAR w pierwszym kwartale 2022 r. wzrosły do 6,47 mld USD w porównaniu z 5,85 mld USD w I kwartale 2021 r.

PACCAR Parts osiągnął rekordowy poziom kwartalnej sprzedaży i zysków dzięki wyjątkowej wydajności operacyjnej, która wydłużyła czas bezawaryjnej pracy klientów. Dział Usług Finansowych PACCAR osiągnął rekordową rentowność dzięki doskonałej jakości portfela zamówień, dużej liczbie nowych transakcji i wysokim cenom używanych samochodów ciężarowych. Jestem bardzo dumny z naszych pracowników i ich zaangażowania w dostarczanie naszym klientom produktów i usług najwyższej jakości. Inwestycje PACCAR w pojazdy, układy napędowe i inicjatywy technologiczne zapewniają wyższą rentowność. Duży popyt na nowe modele ciężkich i średnich ciężarówek marek Kenworth, Peterbilt i DAF to potwierdzenie wiodącej w branży wydajności paliwowej, niezawodności i komfortu kierowcy naszych pojazdów powiedział Preston Feight, dyrektor generalny.
Przychody w pierwszym kwartale 2022 r. wzrosły do 6,47 mld USD w porównaniu z 5,85 mld USD w I kwartale 2021 r. Dochód netto wyniósł 600,5 mln USD (1,72 USD na akcję rozwodnioną), co stanowi wzrost o 28% w porównaniu z kwotą 470,8 mln USD (1,35 USD na akcję rozwodnioną), jakie firma zarobiła w I kwartale ubiegłego roku.

Według prognoz w tym roku należy spodziewać się dobrego wzrostu gospodarczego i produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych. Nowe ciężarówki Kenworth T680 i Peterbilt 579 zapewniają najwyższą wydajność paliwową w branży, co stanowi ważny atut dla naszych klientów w obliczu rosnących kosztów energii powiedział Harrie Schippers, prezes i dyrektor finansowy.
Firma PACCAR szacuje, że w tym roku sprzedaż detaliczna samochodów ciężarowych klasy 8 w USA i Kanadzie wyniesie 260 000-290 000 sztuk.

Nowe ciężarówki DAF XF, XG i XG+ zapewniają klientom wyjątkową wartość dzięki najwyższej jakości, aerodynamicznej konstrukcji i wiodącej w branży efektywności paliwowej. DAF zwiększył swój udział w europejskim rynku pojazdów powyżej 16 ton do 17% w pierwszym kwartale tego roku powiedział Harry Wolters, prezes firmy DAF.
Szacuje się, że w tym roku liczba samochodów ciężarowych o masie powyżej 16 ton zarejestrowanych w Europie branży wyniesie od 270 000 do 300 000 sztuk.

W pierwszym kwartale firma PACCAR osiągnęła 6,8% udział w segmencie pojazdów powyżej 16 ton na rynku południowoamerykańskim. Od momentu otwarcia w 2013 roku, fabryka DAF w Brazylii wyprodukowała 20 000 ciężarówek, a niedawno rozpoczęła eksport ciężarówek do innych krajów Ameryki Południowej. Przewiduje się, że rynek południowoamerykańskich ciężarówek o masie powyżej 16 ton osiągnie w tym roku poziom 125 000-135 000 sztuk.

Nowe aerodynamiczne ciężarówki DAF XF, XG i XG+ wyprzedziły konkurencję, zapewniając o 10% większą oszczędność paliwa, doskonałe dopasowanie elementów i wykończenie oraz lepszą widoczność z kabiny. Ciężarówki XF, XG i XG+ firmy DAF stanowią nowy segment rynku premium i zapewniają kierowcom niezrównany komfort.

Ciężarówki Kenworth T680 i Peterbilt Model 579 Class 8 nowej generacji zapewniają lepszą aerodynamikę, wydajność paliwową, dłuższy czas pracy bez przestojów oraz ulepszony interfejs człowiek-maszyna, jakiego oczekują kierowcy.

Nowe ciężarówki Kenworth T680 i Peterbilt Model 579 to najbardziej aerodynamiczne pojazdy w historii firmy. Operatorzy flot doceniają większą o 7% wydajność paliwową, która sprawia, że pojazdy te są najbardziej dochodowymi ciężarówkami w ich flotach. Kierowcy chwalą cichszą kabinę, konfigurowalny 15-calowy cyfrowy wyświetlacz oraz nowe zaawansowane systemy wspomagania kierowcy powiedział Mike Dozier, starszy wiceprezes.
W pierwszym kwartale 2022 r. Dział Części Zamiennych PACCAR osiągnął rekordowy kwartalny dochód przed opodatkowaniem w wysokości 340,2 mln USD, czyli o 35% wyższy kwota 251,6 mln USD, jakie firma zarobiła w tym samym okresie ubiegłego roku. Przychody w pierwszym kwartale wyniosły 1,39 mld USD w porównaniu z 1,16 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku.

18 centrów dystrybucji części firmy PACCAR obsługuje ponad 2200 punktów sprzedaży, części i usług dealerów marek DAF, Kenworth i Peterbilt. W drugim kwartale tego roku ma zostać otwarte nowe centrum dystrybucji części o powierzchni 24 000 metrów kwadratowych w Louisville w stanie Kentucky.

Dział Usług Finansowych PACCAR (PFS) posiada portfolio zamówień na 208 000 samochodów ciężarowych i naczep o łącznej wartości 16,0 mld USD. Do tego segmentu należy PacLease, duża firma leasingowa oferująca pełen zakres usług w Ameryce Północnej, Europie i Australii, dysponująca flotą złożoną z 39 000 pojazdów. W pierwszym kwartale 2022 r PFS osiągnął przychody wysokości 366,2 mln USD w porównaniu z 432,0 mln USD uzyskanym w analogicznym okresie ubiegłego roku. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł 147,0 mln USD, czyli był o 92% wyższy od 76,4 mln USD, jakie firma zarobiła w pierwszym kwartale 2021 r. Ceny odsprzedawanych ciężarówek Kenworth i Peterbilt są o 10-20% wyższe od ciężarówek konkurencji. Oczekuje się, że w tym roku w Madrycie w Hiszpanii zostanie otwarta nowa fabryka używanych samochodów ciężarowych PFS.

Źródło: DAF
Do ulubionych
PREZENTACJA FIRMY
Bus Premium Class


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA
Photo by Josh Hild from Pexels