Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Aktualizacja: P&O Ferries wstrzymało wszystkie rejsy

Utworzona: 2022-03-17


Operator promowy poinformował, że w związku z prowadzonymi zmianami organizacyjnymi, w ciągu najbliższych kilku dni nastąpią znaczne zakłócenia w usługach. W okolicach portów w Dover i Calais tworzą się korki.

Aktualizacja z 18 marca 2022r.

W związku z przepełnieniem strefy buforowej po stronie brytyjskiej, uruchomiony jest system Dover TAP:
❎Ograniczenie prędkości do 40 mil/h, które dotyczy wszystkich pojazdów zbliżających się do Dover drogą A20 z zachodu. Obowiązuje codziennie przez całą dobę.
❎ Kierowcy ciężarówek udający się do portu powinni pozostać na lewym pasie A20 od Roundhill Tunnel do samego portu. Pojazdy wyprzedzające lub dołączające się do kolejki będą zawracane przez policję.
❎Jeżeli port będzie pełen, ciężarówki na lewym pasie zostaną wstrzymane na światłach przy wjeździe do Dover do czasu zwolnienia miejsca w porcie. Pojazdy, w tym ciężarówki, które nie udają się do portu, mogą korzystać z dowolnego pasa ruchu o dowolnej porze. Ponadto w okolicy zostaną zamknięte zatoki postojowe oraz okresowo łącznica wjazdowa od strony portu przy skrzyżowaniu Courtwood.

Kierowcy zostaną zawróceni, jeżeli:
❎ Jadąc ciężarówką do przeprawy przez kanał w Dover będą korzystać z prawego pasa ruchu. Policja portowa oraz kamery będą pomagać w monitorowaniu ruchu i egzekwowaniu tego przepisu.

Kierowcy ryzykują otrzymaniem grzywny, jeżeli:
❎Jadą jakimkolwiek pojazdem z prędkością przekraczającą 40 mil/h o dowolnej porze. Stałe i mobilne kamery ruchu drogowego pomagają w monitorowaniu ruchu i egzekwowaniu tego przepisu.
❎ Podczas postojów, wysiadania z taksówek lub jeżeli na ulicę są wyrzucane śmieci, można korzystać z klaksonów.

Informacje o Dover TAP - język polski

Informacja z 17 marca 2022r.

P&O Ferries zaleca wszystkim klientom podróżującym trasą Dover/Calais dojazd do portu zgodnie z rezerwacją, a następnie udanie się do stanowisk odprawy DFDS. Kierowcy czekający na przeprawę przez kanał La Manche zostaną przetransportowani pierwszym dostępnym rejsem alternatywnego przewoźnika. Operator zaleca śledzenie swojego konta na twitterze, na którym aktualizuje wszelkie informacje.

Operator zawiesił połączenia na trasach:
✅ Dover - Calais
✅ Larne - Cairnryan
✅ Hull - Rotterdam

Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
Księgowy online


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels