REKLAMA

Nowoczesna broń do walki z nieuczciwą konkurencją
Utworzona: 2021-10-11

Flota WITD wzbogaciła się o przyjazny środowisku samochód, zasilany panelami fotowoltaicznymi.Cieszę się, że dzisiaj odbywa się oficjalne przekazanie specjalistycznego samochodu, który będzie na co dzień wykorzystywany przez inspektorów transportu drogowego na małopolskich drogach. Chciałbym serdecznie podziękować Panu Wojewodzie oraz Panu Prezesowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za sfinansowanie tego zakupu. Inspekcja Transportu Drogowego na co dzień dba o szeroko rozumiane bezpieczeństwo na polskich drogach, sprawdzając stan techniczny pojazdów. Kontroluje także przewoźników z zagranicy, chroniąc polski rynek transportowy przed nieuczciwą konkurencją. Na pewno ten specjalistyczny samochód będzie pomagał w skutecznym wykrywaniu i eliminacji wszelkich nieprawidłowości podkreślił Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Zakup nowego samochodu możliwy był dzięki środkom, które pochodzą w 50% z budżetu Wojewody Małopolskiego. Drugie 50% udało się zapewnić dzięki funduszom przekazanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.Wartość nowego pojazdu to 300 000 zł. Jest on wyposażony w system paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 525 W. Dzięki wykorzystaniu energii solarnej możliwe było wyeliminowanie agregatu prądotwórczego. System solarny jest całkowicie autonomiczny i nie wymaga ingerencji użytkownika pojazdu, jednocześnie zabezpiecza akumulatory przed ich całkowitym rozładowaniem - samochód jest stale gotowy do akcji. Inspektorzy mogą przeprowadzać skrupulatne badania samochodów ciężarowych, naczep i autobusów pod względem emisji spalin oraz układów bezpieczeństwa. Nie ukryje się żadna usterka, wszystko zostanie wyświetlone na komputerze. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim pracownikom Inspektoratu.Bez Państwa wiedzy ten pojazd stałby bezużyteczny podsumował małopolski wojewódzki inspektor transportu drogowego Paweł Kucharczyk.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości Główny Inspektor Alvin Gajadhur spotkał się z pracownikami i inspektorami WITD oraz GITD (oddziału delegatury i oddziału BKOE GITD). Szef Inspekcji podkreślił, że realizowane przez małopolską Inspekcję działania mają znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa w transporcie oraz w ruchu drogowym, a także pozytywnie wpływają na uczciwą konkurencję i ochronę rodzimego rynku transportowego. Główny Inspektor podziękował wszystkim za codzienną pracę i zaangażowanie. Rozmawiano nie tylko o bieżącej sytuacji Inspekcji, ale też planowanych inwestycjach i dalszym wzmacnianiu potencjału ITD.

Źródło: GITD
Do ulubionych
Photo by Josh Hild from Pexels