Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Trzeba działać już teraz! Połącz firmową flotę z e-TOLL
Utworzona: 2021-09-09

Bardzo mało czasu pozostało przewoźnikom na skonfigurowanie floty pojazdów z obowiązującym od czerwca systemem poboru opłat drogowych e-TOLL. Niespełna miesiąc dzieli nas od całkowitego wygaszenia wciąż działającego systemu viaTOLL. Trzeba działać już teraz!

Do 30 września br. we wszystkich samochodach użytkowych o DMC powyżej 3,5 tony oraz autobusach (bez względu na ich masę całkowitą) trzeba zainstalować urządzenia "kompatybilne" z systemem e-TOLL.

Operator godny zaufania

Obowiązkiem korzystania z nowego systemu poboru opłat, który jest oparty na technologii pozycjonowania satelitarnego, zostały objęte w pierwszej kolejności samochody ciężkie, autokary oraz samochody osobowe z przyczepą, jeśli dopuszczalna masa całkowita pojazdu i przyczepy wynosi powyżej 3,5 tony. Na grudzień br. planowane jest zlikwidowanie bramownic, a do e-TOLL mają zostać włączone również pojazdy lekkie.

Aby korzystać z nowego systemu opłat drogowych, właściciele pojazdów muszą zarejestrować się w systemie i założyć Internetowe Konto Klienta. To jednak nie wszystko. Elektroniczne naliczanie i dokonywanie opłat w przypadku samochodów ciężkich jest możliwe dzięki dwóm rodzajom sprzętu: OBU (urządzenia pokładowe) i ZSL (Zewnętrzne Systemy Lokalizacyjne), które należy zintegrować z e-TOLL. Przedsiębiorcy planujący połączyć swoją firmę z e-TOLL mogą to zrobić tylko za pośrednictwem autoryzowanych operatorów, którzy uzyskali pozytywne wyniki w testach.

Nie ma na co czekać!

Wiele firm wciąż zwleka z integracją floty z systemem e-TOLL i jeszcze nie zaopatrzyła się w niezbędne do tego urządzenia. Nie ma na co czekać! Termin mija za niespełna miesiąc i odkładanie tej decyzji na ostatnią chwilę może spowodować komplikacje i stres związany m.in. z brakiem wolnych terminów montażu i konfiguracji wymaganych urządzeń.


Przedsiębiorcy, którzy chcą szybko i sprawnie zintegrować firmową flotę z e-TOLL, zrobią to bez zbędnej zwłoki współpracując z LEGALTELEMATICS. To jeden z zatwierdzonych przez KAS operatorów oferujących urządzenia ZSL i OBU. Dzięki nim możliwe będzie elektroniczne naliczanie należnej opłaty za przejazdy odcinkami płatnymi. Dane geolokalizacyjne przesyłane są z urządzenia do e-TOLL za pośrednictwem transmisji danych.

Klient kompleksowo obsłużony

Rozwiązania LEGALTELEMATICS pozwolą przedsiębiorcom łatwo, wygodnie i szybko dostosować flotę do nowych wymagań. W ofercie polskiego producenta znajdują się urządzenia:
• dostępne od ręki dla wszystkich pojazdów – samochodów ciężkich, autobusów, mikrobusów;
• niezawodne, proste i bezpieczne w obsłudze oraz montażu;
• gwarantujące pakiet dodatkowych korzyści, m.in. monitorowanie zużycia paliwa, generowanie raportów stylu jazdy kierowcy, informowanie o jego czasie pracy;
• umożliwiające pobór plików z tachografu oraz odczyt danych paliwowych z szyny CAN pojazdu;
• pozwalające na ładowanie innych urządzeń w czasie jazdy.

Dzięki urządzeniom OBU i ZSL od LEGALTELEMATICS możliwe stanie się nie tylko naliczanie i regulowanie opłat za przebytą trasę, ale także efektywniejsze zarządzanie całą flotą. Raporty generowane przez system telematyczny, takie jak raport środowiskowy, przekraczania granic, czy paliwowy to jedne z najskuteczniejszych metod pozwalających na optymalizację kosztów w firmie oraz sprawne wykrywanie wszelkich uchybień, manipulacji czy nieprawidłowości.

Doradzamy, pomagamy, montujemy...

Klienci operatora LEGALTELEMATICS otrzymują pełne wsparcie i fachową pomoc przy dopasowaniu odpowiedniego do danego pojazdu urządzenia i jego montażu, a także założeniu konta w systemie. Zainstalowanie urządzeń ZSL lub OBU w pojeździe nie jest jednak czynnością skomplikowaną, dlatego przy braku czasu na osobiste stawienie się w placówce, możliwe jest wykonanie tego samodzielnie, zgodnie z zaleceniami firmy.

Przedsiębiorco! Krótki czas oczekiwania na kompleksową, specjalistyczną obsługę LEGALTELEMATICS pozwoli Ci na przygotowanie się do nowego systemu e-TOLL już teraz! Wystarczy, że zarezerwujesz termin montażu i szkolenia. Na miejscu zespół wykwalifikowanych instalatorów zamontuje w Twoim pojeździe nowe urządzenia lub – jeśli będzie to możliwe – dostosuje już eksploatowany sprzęt do nowych wymagań.

e-Toll


Do ulubionych


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels